Kojila som obe svoje deti 2,5 roka a som na to hrdá

Stanislava Šulavá 0

Môj prvý – Alexík, sa narodil v roku 2017 . Začala som ho kojiť hneď v pôrodnici, až kým sa v 2,5 roku odstavil sám. Zopakovala som si to o pár mesiacov neskôr, keď si to zasa od roku 2020 užívala moja malá princeznička Bianca.

Som veľmi vďačná za to, že som im mohla dať to najzdravšie mliečko a najlepšiu možnú výživu. Aj za to, že som načerpala opäť sily a zopakovala si to hneď od pôrodnice aj druhý krát.  Bianca sa odstavila tiež sama, po 2,5 roku. Bolo to teraz, pred týždňom.

Je to taký zvláštny pocit. Až sa mi chce z toho plakať. Ten čas tak rýchlo prešiel.  Chýba mi to.  Ale som na sebe hrdá, že som mojim deťom mohla dať to najzdravšie, čo pre nich viem urobiť.

Pozn. redakcie:

Napísala mamička Stanka do správy na našom FB profile.
Väčšinou nám do redakcie píšu ľudia, ktorí majú problém, chcú sa poradiť, alebo posťažovať. Využila som túto príležitosť , a položila Stanke ešte pár otázok. Možno dostanú jej životné rady do pohody aj vás.

 

Poznám mnohé ženy, ktorým sa dojčenie napriek ich rozhodnutiu nedarí. Čo bolo pre vás to najdôležitejšie?  Čo vám pomohlo naštartovať dojčenie kvalitne hneď v pôrodnici?

Najdôležitejšie bolo pre mňa vedomie, že je môj vytúžený synček je už na svete a že je všetko v poriadku. Bola  som prvorodička, ale kojenie aj všetko to okolo som s tým vedomím  zvládla na jedničku, bez akéhokoľvek stresu.

V Pôrodnici  bolo pre tvorbu mliečka užitočné prikladať si často bábätko na prsník , aby sa mliečko stále rozbiehalo, tvorilo.  Keď som dokojila, tak som si skúsila ešte aj odstriekavať, aby sa vyprázdnili prsníky čo najviac.

Zo začiatku, v prvých dňoch som mala prsníky veľmi naliate.  Najviac mi pomohla teplá sprcha, ktorú mi poradili aj v pôrodnici. Potom mi mliečko pristúpilo a nemali sme žiadny problém. A  ja som si to len a len užívala, ako každá mamička, ktorej je to dopriate.

Mali ste dopredu predsavzatie, že chcete dojčiť dlho? Alebo sa to proste prirodzene stalo?

Vedela som, že ak mi to bude doprajte, budem kojiť najdlhšie, ako sa bude dať.  A to sa mi aj splnilo. Úprimne, vlastne až tak dlho som si to nepredstavovala:)  No na druhej strane som veľmi spokojná, že som mojim deťom dala to najzdravšie a najvýživnejšie mliečko.

V ktorej pôrodnici ste rodili? Boli vám podporou v dojčení? 

Synček si v pôrodných cestách sedel ako kráľ, a tak som rodila cisárskym rezom.  Keď mi ho sestriča priniesla ukázať, vyskočili mi slzičky. Ďakovala som  Bohu za to, že je všetko tak ako má byť.  Neskôr mi ho zobrali  a mňa nechali oddychovať. Za necelé 3 hodinky mi ho priniesli, aby som si ho skúsila priložiť na prsník.  Sama som sa divila, že sa hneď prisal. Rovnako to prebehlo aj pri druhom pôrode, keď som porodila dcérku. 

Rodila som na Myjave. Mojej pôrodnici za mňa patrí veľká vďaka,  lekárom a všetkým sestrička a celkom celému personálu a ďakujem im za všetko. Je tam veľká podpora pre mamičky, ktoré chcú dojčiť.

Napriek tomu, že som rodila aj prvé aj druhé bábätko úplnou sekciou, odchádzali sme z pôrodnice na Myjave ako plne dojčení.

TIP: 

♥ Aj vy máte rodičovskú skúsenosť, s ktorou sa chcete podeliť? NAPÍŠTE NÁM

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 2,30 z 5)
Loading...