ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Zo životaRodičovské skúsenosti

Preč od "kontaktných" oteckov

 Anulienka   08.09.2018   3

Niektoré mamy sa vyhýbajú oblúkom detským ihriskám a pieskoviskám, lebo netúžia po prudkých kontaktoch s indiferentnými matkami. Mne napríklad nevadia, lebo si nosím so sebou knihu. 

Lenže takí "kontaktní" oteckovia, to je iná káva. Kontaktujú vás, nie aby noha cez nohu poklábosili o nezdaroch bezplienkovej metódy alebo zero waste desiatových vreckách.

Veľmi pravdepodobne sa vo vašej blízkosti ocitli len preto, že im žena hodila decko na krk a teraz je ich stratégiou prehodiť ho na iný krk. Na cudziu matku? No a čo. Veď matka ako matka.

Shutterstock

 

Kontaktný stratég

Mala som ho periférne v merku, ešte len sme s chlapcami zosadali z bicyklov pri detskom ihrisku. Tí moji dvaja sa rozbehli k futbalovej bránke bezo mňa, ani pohľadom nezavadili o malé, asi dvojročné dievčatko na hojdačke, ale milený otecko už veru bystril, že mu chudákovi, osamotenému v dedinke v údolí s jedným kusom decka, azda svitá na lepšie časy.

Zvesil maličkú z hojdačky a slovne ju pobádal našim smerom, no kým sa čaptavými krôčkami dokrochkala, chlapci už stihli prísť po loptu a odbehnúť zase naspäť k veľkej bráne a hučať na mňa z 30 metrov, čo sa šuchcem.

Sľúbila som im, že si budeme kopať. Neviem, či som to napísala správne, lebo futbalu sa rozumiem asi ako maďarčine, čiže jónapot a dovi dopo. Ale ich to baví a je im jedno, či sa trafím do lopty. Alebo je to o tom, že nemajú na výber, lebo majú len krivú matku, ale čo je doma, to sa počíta.

Ale henten otecko sa nepočíta.

My si akože kopeme a on akože privedie to malinkaté dieťa ku nám, ako keby náramne stál o to, aby schytalo šupu do hlavy.

„No ale sa musíš chlapcov spýtať.. no choď.. spýtaj sa...“ dával na známosť našim smerom.

Jeho zbožné želanie ostalo ignorované. Ktovie, či vôbec jeho dcéra vedela rozprávať, ale ťahajúc mu ruku naspäť k hojdačkám, od ktorých ju odmanévroval, mu asi naznačila, o čo jej ide viac.

A ja som mu to dala najavo svojou hnusotou, lebo som ho načisto zasklila. Ani mi len nenapadlo nastaviť kresťanskú materinskú tvár (nechajte maličkú prísť ku nám a gúľať si s ňou loptu z jedného metra po mokrej trávičke).

Keby som sa bola bývala otočila, povedala by som mu samé hrozné veci: choď a hojdaj si svoje dieťa, aj keď ťa to očividne nebaví. Ani na mňa nepadá záplava endorfínov z toho, že mám zlomené nechty na nohách, ako neviem kopať do lopty.

Tiež som sa tu postavila po štyroch kávach, lebo okrem emócií z prvého školského dňa mám za sebou 80 kilometrovú otočku na logopédiu, šušťanie igelitiek so školskými potrebami a kopec práce, ktorá si ma počká v noci, lebo cez deň som robila túto matku. Ale som tu, dala som svojim deťom aspoň túto hodinu. A nechce sa mi o ňu deliť s  indiferentným, náhodne okoloidúcim neznámym tiež-rodičom.

Možno len tomuto „kontaktnému“ oteckovi strašne krivdím, možno ťažko pracoval a do mozoľov na rukách sa mu dostala hrdza z hojdačkovej retiazky a išlo len o to, aby nedostal otravu krvi a je to predsa len moja vina, moja preveľká vina. Mohla som byť milšia, aspoň im zamávať k tým hojdačkám.

Keď sa obzriem, už tam nie sú. Azda ich len odvial krásny závan a milujúci hlas mamičky, ktorá si v pokoji mohla dovariť večeru. To poznám, preto máme každý druhý deň špagety. Ale čo je doma, to sa počíta.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.4 z 5. Celkom 15 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku
Linda N napísané 14.09.2018 09:32

Joj, vlezle elementy nemusíme ani ja ani deti.

Nervacka napísané 10.09.2018 17:50

Toto su tie nekontaktne matere, este dobre, ze nenapisala ako ju chcel kontaktny otecko balit ..

mima napísané 08.09.2018 10:20

:-)))))

dobrééé

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku
Linda N napísané 14.09.2018 09:32

Joj, vlezle elementy nemusíme ani ja ani deti.

Nervacka napísané 10.09.2018 17:50

Toto su tie nekontaktne matere, este dobre, ze nenapisala ako ju chcel kontaktny otecko balit ..

mima napísané 08.09.2018 10:20

:-)))))

dobrééé

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised