ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Zo životaVaše príbehy

Mama - nákupná maniačka

 Marcela Beňová/ blog   09.10.2017   1

Je jedna vec, ktorá spája všeky ženy sveta. Nákupy. Snáď neexistuje (alebo sa len sporadicky) žena, ktorej by sa pri pohľade na lodičky za vylešteným sklom nezachvelo srdce.

No nevyhŕknu vám slzy, keď v trblietavej žiare výkladu zazriete vysnívaný svetrík v 50-percentnej zľave? 

 

 

Nákupy nás spájajú, ale aj rozdeľujú.

Vo vzťahu k nakupovaniu totiž existuje významný míľnik - dieťa. Vo chvíli, keď privedieme potomka na svet, sa povaha nákupov diametrálne mení.

Obchody, ktoré sa zdali pohodlné a dostupné, miesta, kde sme dokázali bez mihnutia oka stráviť celé sobotné popoludnie, sa zo dňa na deň stanú nástrahou, kde stúpame z jednej výbušnej míny na druhú.

Nákupné stredisko sa mení na vojnovú zónu.

Odrazu zisťujeme, že k nášmu dojčaťu nám nikto v pôrodnici nepribalil návod na použitie v obchodnom centre.

Stálo by na ňom niečo takéto:

§ Vstup do predajne s rozbitným tovarom len na vlastné riziko! 

§ V niektorých obchodov sa vás predávajúci, prípadne ostatní nakupujúci pokúsia vyhnať. Použijú k tomu techniku nesúhlasného pohľadu, niekedy strohého napomenutia.

§ S nástupom kočíkovej sezóny sa mnoho obchodov stáva nedostupným miestom, uličky medzi regálmi sa zmenia na neprechodné jednosmerky

§ Trpezlivosť dieťaťa v kočíku úmerne klesá dĺžke radu pri pokladni

§ Trpezlivosť predavača klesá rovnako

§ Dieťa zatúži po čokoládovom keksíku alebo fľaške s džúsom v okamihu, keď sa dostane do blízkosti bieleho oblečenia, starostlivo zavesenom na vešiaku. Tu platí jediná rada: utekajte!

§ Už nejednej matke sa stalo, že dieťa na plienkovej odvykačke sa pocikalo práve v kabínke, kým si mamička skúšala nové šaty

§ Ako sa vaša malá princezná dnes správa v hračkárstve, tak sa o pár rokov bude správať v obchode s oblečením. Vyskúšajte!

Odmietame rezignovať!

My, matky po dvadsiatke, sa však milovaných nákupov len tak ľahko nevzdáme. Práve naopak. Odmietame rezignovať a závidieť našim bezdetným kamarátkam ich dobrodružné výpravy za novými kúskami.

Kým iné ženy by súboj s dojčaťom už vzdali, my nie. Sme statočné!

 

Na začiatok samozrejme skúsime zopár trikov

Kočík vymeníme za buginu alebo nosič.

Detské rúčky zostanú síce rovnako aktívne, my ich však zamestnáme obľúbenou hračkou. Ešte lepšia je úplne nová a neopozeraná. Na to však prídeme materinskou praxou.

Sme vopred pripravené

Nekonečné túlanie medzi regálmi, obzeranie a náhodné skúšanie je len pre nákupné amatérky. My profesionálky, limitované našim sladkým pokladom, ktorý nás takmer iste na nákupnej výprave sprevádza, sa pripravíme vopred.

Všetky módne kolekcie, novinky aj zľavy si pozrieme oveľa skôr, než sa do obchodov vypravíme, keďže každý kúsok vo výklade  nájdeme už aj online. Vopred si premyslíme, prečítame recenzie, pozrieme nákupný vlog niektorej obľúbenej youtuberky.

 

Do obchodov vyrazíme pripravené a nadupané vedomosťami.  Ak by boli nákupy na zozname vysokoškolských predmetov, dostali by sme zaručene A. Je potrebné dodať, že dobre pripravená matka na nákupoch nájde presne to čo potrebuje, málokedy kúpi zbytočnosť (práve preto, že nemá čas zbytočné veci obzerať) a v závere teda ušetrí.

Tu sa potvrduje hypotéza, že matky s deťmi sú vo všetkom, a teda aj v nakupovaní skrátka efektívnejšie.

Kým bezdetní zákazníci sa po nákupe vytúžených topánok a nových jeansov rozhodujú medzi večerou a kinom, mamičky majú oveľa menšiu dilemu. Zrátajú si, koľko času im zostane do najbližšieho dojčenia či odchodu do postele.

Tých pár minút navyše, niekedy príjemná polhodinka sa dá stráviť  len v priestoroch s detským kútikom, tešiac sa z hranoliek a zaslúženej kávy. No a potom šup do auta a domov.

Naozaj je už éra slobodného a bezhlavého nakupovania preč?

Niektoré mamičky pri čítaní týchto riadkov možno zosmutneli. Naozaj je už éra slobodného a bezhlavého nakupovania preč?

Pre vás všetky máme útechu. Nebojte sa, buďte trpezlivé. Roky pretečú ako voda. Váš pokladík bude o chvíľu v puberte a móda a štýl sa uňho stanú záujmom číslo jeden.

Ak máte to neuveriteľné šťastie a v kočíku vám sedí dievčatko, čaká vás ešte veľa hodín strávených v obchodnom centre. Nezanedbajte teda prípravu. Nakupujte s ním čo najviac, vysvetľujte, skúšajte a tešte sa z toho.

O pár rokov máte doma tú najlepšiu parťáčku na svete. Možno si potom so súcitom spomeniete na svoju kedysi bezdetnú kamošku, ktorá dnes pomedzi neprechodné regále tlačí kočík. Ak uvidíte medzi tričkami a blúzkami jej vystresovanú tvár, určite jej dajte prečítať tento článok.

 

A na záver: do skorého nakupovania!

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.6 z 5. Celkom 10 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Najčítanejšie
Komentáre k článku
Patrícia napísané 09.10.2017 18:41

Výborný článok.Ako matka som sa s nim stotožnila smile nakupovaniu zdar!

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku
Patrícia napísané 09.10.2017 18:41

Výborný článok.Ako matka som sa s nim stotožnila smile nakupovaniu zdar!

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised