Pol piatej ráno. Vedľa mojej postele sa odrazu zhmotní maličká postava, celou svojou váhou sa mi baculatými rukami oprie o vlasy /au, au,…/.
Otvorím oči, a z desaťcentimetrovej vzdialenosti vidím jeho úsmev, oči vyspaté, veľké ako dva taniere a šepká…
„Maminka, ja som hladný.“
„Ešte chvíľu, zlatko.“
„Dobre, ale, mami?“
„Hmm…“
„Ja som naozaj STRAŠNE hladný!“
(bože, to neexistuje nejaká listina rodičovských práv na ochranu nás bezbranných rodičov?!)
Nič sa nedá robiť, prilepím mu pusu na čelo a šup do kuchyne.
Sedí strapatý a nádherný v zvieratkovej pyžame a ja ho v tejto chvíli milujem tak, až ma to bolí.
Skúmavo sa na mňa díva a ozve sa:
“Mami? Ty si ako tá Snehulienka.“
Moje srdce od radosti skáče a celá roznežnená sa otáčam od sporáka.
„Taká krásna, zlatko?“
„Niééé, taká bledá, mami.“
Veď je pol piatej ráno.
Tento článok súťaží v projekte FEJTÓN RODINKA.SK 2007



Od akého veku môžu byť deti doma bez rodičov?
8 rád, aby sa bábätká v horúčavách vyspali
Jednou nohou v base, ale inak job snov: učiteľka v škôlke
Kúpalisko Hainburg Bergbad 2026: Je otvorené! Dôležité info pre slovenských návštevníkov
Letné kúpaliská Bratislava 2026: Sú otvorené? Ktoré kúpalisko navštíviť toto leto? (prehľad)
Je zajakavosť liečiteľná ?
UKONČENÁ Súťaž o zdravé zúbky: 2x sonická zubná kefka Philips Sonicare
Výhercovia súťaží 2026
UKONČENÁ: Súťažte o skvelý májový balíček produktov od dm drogerie markt
UKONČENÁ: Súťažte o skvelý balíček produktov od dm drogerie markt.
UKONČENÁ: Súťažte o 5x Vileda H₂prO - mop s revolučným systémom
UKONČENÁ: Súťažte o 3 balíčky od Aniball pre ľahší pôrod
ďakujem
ďakujem
Zlatucke, take dost kratucke, peknucky jazyk, obsahuje to vtipne hlasky; mohla by to byt celkom dobra uputavka na nieco dlhsie:-)
Aj ja suhlasim, krasne a pravdive.
Tak toto je podľa mňa najlepší fejtón.
Krásne a pravdivé 🙂
Toto bolo milunké.
To bolo krásne a romantické, krátke, ale podstatu vystihujúce.
Hneď mám aj ja jasnejšie ránko. Držím palce