Cereálne mliečne kaše Sunar pre najmenších hladošov

PR 0

Kedysi bola alfou a omegou jedálnička bábätiek krupicová kaša. Inú kašu naše mamy a babky hádam ani nepoznali. Dnes však máme na výber omnoho viac druhov kaší , a tiež z rôznych obilnín. Mamy chcú pre svoje bábätká čo najpestrejší jedálniček od začiatku zavádzania príkrmov. No povedzme si na rovinu, uvariť doma denne aspoň päť rôznych menu, ktoré ponúkneme od raňajok po večeru, nie je ľahká misia.

Je úľavou, keď si môžeme pomôcť a ušetriť čas. Keď si to vieme zjednodušiť, ale zároveň nerobíme ústupky v kvalite. Bábätkám by sme mali dopriať potraviny, ktoré sú čo najmenej poznačené priemyselným spracovaním. Jedlo, ktoré obsahuje len to, čo chceme, nie to, čo nechceme. Ideálnou voľbou sú cereálne mliečne kaše Sunar, ktoré bábätkám aj starším deťom zachutia od prvej lyžičky.

Prečo vybrať mliečnu kašu Sunar

zdroj: sunar.sk

Obsahujú veľa kvalitného mlieka

  • za kvalitné považujeme plnotučné mlieko, ktoré je zdrojom mliečneho tuku, a teda obsahuje množstvo bioaktívnych látok
  • ak je mlieko kvalitné, nie je dôvod pridávať niečo navyše, čo kaša nepotrebuje, ako napríklad palmový olej (cereálne mliečne kaše Sunar sú bez palmového oleja)

Obsahujú množstvo živín a vlákniny

  • mliečna cereálna kaša s obsahom viacerých obilnín je vyrobená z 22% celozrnnej pšeničnej a ovsenej múky,
  • celozrnná múka obsahuje všetky časti zrna, ktoré nesie množstvo ďalších živín a je tiež hlavným zdrojom vlákniny,
  • vďaka šetrnému spracovaniu obilnín si kaša zachováva svoju prirodzenú a príjemnú obilnú chuť,
  • navyše obsahuje vápnik a vitamíny A, D a B1.

Neobsahujú cukor

  • pri podávaní prvej pevnej stravy je dôležité, aby si dieťa čo najmenej zvyklo na sladkú chuť a vyvinulo si tak dobré stravovacie návyky do budúcnosti. Preto sa do mliečnych kaší Sunar nepridávajú žiadne cukry.
  • Okrem medovej kaše receptúra obsahuje iba prirodzene sa vyskytujúce cukry.

Neobsahujú hydrolyzované cereálie

  • Tým, že sa vo výrobnom procese vynechá proces hydrolýzy (rozklad sacharidov enzýmami pri zvýšených teplotách), sa múka nemusí ohrievať, a následne chladiť. Tým sa významne znižuje spotreba energie (a ide aj o udržateľnú planétu pre naše deti),
  • mliečna kaša, ktorá obsahujuje nehydrolyzovanú obilnú múku, je menej priemyselne spracovaná potravina, a preto si zároveň zachováva lepšie nutričné vlastnosti a prirodzenú chuť obilnín.

Na aké príchute od Sunaru sa môžu deti tešiť

Multicereálne kaše s vyváženým obsahom plnotučného mlieka a dôkladným výberom ôsmych obilnín vrátane tých cereálnych majú mimoriadne lahodnú chuť. Vyskúšajte ich postupne všetky: Banán, jablko; Jablko, slivka; Jahoda, banán; Jahoda, malina a Piškótová.

Obľúbili ste si krupicové kaše na dobrú noc? Ani s nimi sa v rámci vynovenej ponuky nemusíte rozlúčiť. Nová receptúra aj im priniesla zmeny, ktoré mamy ocenia a deťom bude chutiť. Vybrať si môžete z chuťových variant: Škorica, jablko; Vanilka; Medová.

V ponuke sú aj ryžové kaše od ukončeného 4. mesiaca, ktoré sú bezlepkové a hodia sa pri zavádzaní prvých príkrmov do stravy dieťaťa.

Od akého veku sú cereálne mliečne kaše od Sunaru vhodné

Nové mliečne cereálne kaše pre dojčatá a malé deti sú vyvinuté špeciálne pre výživové potreby najmenších od ukončeného 6. a 8. mesiaca veku, ale nepohrdnú nimi ani starší súrodenci.

Viac informácií a inšpirácií nájdete na www.sunar.sk.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...