ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Staráme saVývin a správanie dieťaťa

Bábätká chlapci potrebujú viac lásky ako dievčatá

 Anna Veselá   28.06.2017   0

Psychológ Allan Schore z Univerzity California Los Angeles apeluje na rodičov, aby prestali s bábätkami chlapcami zaobchádzať ako „so silnými chlapmi.“

Pretože v skutočnosti sú oveľa citlivejší, ako si možno myslia a potrebujú ešte viac maznania a pozornosti ako malé dievčatká.

Shutterstock

 

Chlapčenský mozog sa rozvíja pomalšie

Podľa Schora existuje značný rozdiel vo vývine mužského a ženského mozgu, a to už v najranejších fázach života, konkrétne pravá hemisféra sa rozvíja pomalšie bábätkám mužského rodu v porovnaní s bábätkami dievčatami.

Okrem toho dievčatá sú na tom vďaka hormónom lepšie so zvládaním stresu.

Chlapci sú oveľa viac citlivejší na neuropsychiatrické poruchy, ktoré sa prejavujú v skoršej životnej fáze, ako napríklad autizmus, začiatok schizofrénie či poruchy pozornosti. U dievčat sa tieto psychické poruchy objavujú až v neskoršom veku.

Prečítajte si aj: Bábätká, ktoré spia s mamou, sú šťastnejšie

 

Ľúbte svoje deti

Bábätká chlapcov treba v ich najcitlivejšej životnej etape chrániť. Doktor Schore nabáda rodičov, aby vždy reagovali na potreby svojich bábätiek a prejavovali im svoju lásku, náklonnosť a pozornosť.

Zvlášť mamina blízkosť s dieťaťom je dôležitá, aby chlapci mohli emocionálne dozrievať, tvrdí Schore.

Neznamená to, samozrejme, že dievčatám sa má venovať menej lásky len preto, že už prišli na tento svet s „vrodenou elasticitou.“ Skôr je dôležité nepodliehať rodovým stereotypom, ktoré sú prítomné, odkedy sa dieťa narodí. Bábätká chlapci by nemali mať studený odchov len preto, že sú to chlapci.

Či chlapec, či dievča, na tom nezáleží. Každé dieťa potrebuje veľa lásky, rodičovského tepla a objatia. Objímajte preto svoje deti – čím viac, tým lepšie. Zoberte ich do náručia, keď plačú. Bozkávajte ich od hlavy po päty. A nikdy, ale nikdy žiadnemu chlapcovi nepovedzte, že chlapi neplačú alebo že sa správa ako dievča.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.3 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised