VychovávameTvorivo s deťmi

Čo si nájdu vaše deti v adventnom kalendári? 9 nápadov

 kika/redakcia   15.11.2019   0

Adventný kalendár pre deti nemusí byť iba taký ten z obchodu. Môžete ho pripraviť doma a sami si vyberiete, čo si v ňom deti každé ráno nájdu. Môžu byť plné, ale aj prázdne...

manualidades.facilisimo.com

 

 

Prečítajte si tiež: 9 ukážok, ako môže vyzerať home made adventný kalendár

 

Nech sa páči, inšpirujte sa

Aby sa vám lepšie rozhodovalo, ponúkame vám 9 tipov, čo môže byť obsahom home made adventného kalendáru.

 

Sladký 

Rodičia, ktorí vedia, že čokoládový adventný kalendár z obchodu nemá s čokoládou nič spoločné, môžu naplniť domáci kalendár kvalitnými čokoládkami, orieškami, hrozienkami, gumenými medvedíkmi, ovocím, čímkoľvek, čo poteší chuťové poháriky. Môže byť dokonca celý medovníčkový.

 

Hračkársky

Dcéru mojej kamarátky čakal každý deň v adventnom kalendári jeden kúsok nábytku do domčeka pre bábiky, ktorý dostala na Vianoce. Iné detičky si našli napríklad drevenú figúrku do Betlehema, ktorú každý deň priložili na miesto, kde patrilo, poslednou bola figúrka malého Jezuliatka. Alebo mali v kalendári vianočnú ozdobu, ktorú si odložili a na Štedrý deň použili pri ozdobovaní vianočného stromčeka.

 

Vyfarbovací

Ak majú vaše deti radi omaľovánky, každý deň ich môže čakať v adventnom kalendári jeden obrázok na vyfarbenie, ideálne s vianočnou tematikou, môže to byť postava z Betlehemu, ak si chcete urobiť doma Betlehem z papiera.

 

Príbehový

Radi vaše deti počúvajú rozprávky, či príbehy? Potom môže byť dobrý nápad vianočný príbeh na pokračovanie každý deň, možno aj taký, ktorý im vymyslíte vy a v ktorom sa ocitnú v hlavnej úlohe :)

Alebo príbeh z Biblie: byť každý deň o trošku bližšie k jasličkám a Ježiškovmu narodeniu.

 

Plný dobrých skutkov

Toto je ten prázdny adventný kalendár, ktorý si manažuje každé dieťa po svojom a snaží sa, aby tam na sklonku dňa niečo "dobré" bolo. Pomohlo s niečím, hralo sa s mladším súrodencom alebo bolo "iba" milé :)

 

S úlohami

Každý deň čaká na dieťa nejaká drobná úloha, napríklad:

Dnes niekoho objím. Dnes môžeš prečítať bratovi rozprávku. Dnes môžeš spraviť ockovi desiatu do práce. Dnes si dávaj pozor na "prosím" a "ďakujem." Dnes priprav niekomu malé prekvapenie. Dnes skús nekričať a nehnevať sa.

 

Ďakovný

Ráno bude možno náš kalendár ešte prázdny, hoci by sme sa mohli poďakovať za to, že sme vôbec otvorili oči, že sa môžeme objať ešte rozospatí v pyžamkách. Večer do kalendára uložíme naše ďakujem, vďační za to, čo sme počas dňa prežili.

 

Modlitbičkový

Každý deň sa môžeme za niekoho alebo za niečo pomodliť. V adventnom kalendári nás môže čakať fotka osoby, na ktorú budeme v ten deň myslieť, ktorej venujeme svoje prosby, modlitby, môžeme ju ísť navštíviť a urobiť jej pekný deň. 

 

Aktivitkový

Každý deň môže na deti čakať jedna aktivita, prípadne pomôcka k nej. Môže to byť napríklad vykrajovačka na medovníčky, ktorá napovie, že v ten deň sa bude piecť. Alebo biely sprej, lebo sa bude zdobiť okno podľa šablóny. Baterka, ak sa pôjde na večernú prechádzku. Je toho naozaj veľa, čo sa dá v advente podniknúť a dať to do kalendárovej ponuky.

Už viete, čo budete s deťmi robiť? Máme pre vás 60 aktivít na celý advent až do Vianoc.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.4 z 5. Celkom 14 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised