VýživaVýživa detí

Nie je jedno, ako začneme s príkrmom

 PR   12.07.2021   0

Obdobie "prvej lyžičky" je veľmi významným míľnikom v živote bábätka, keď prechádza z čisto mliečnej stravy konečne aj k ochutnávke iného ako len mliečneho jedla.

Nastáva obdobie prvých gastronomických zážitkov - dieťatko postupne objavuje nové chute, zoznamuje sa s novými potravinami. Samozrejme pomaličky, postupne a opatrne, pretože organizmus malého bábätka je ešte stále veľmi krehký.

Shutterstock

 

Od jednej lyžičky k hlavnému chodu

Celkom na začiatku by mal príkrm obsahovať výlučne jeden druh zeleniny. Príkrm sa nijako neochucuje - nesolí, neprisládza... všetko prirodzenej chuti.

Postupnosť v zavádzaní príkrmov sa oplatí dodržiavať aj preto, aby sme si mohli všimnúť, ako dieťa toleruje jednotlivé potraviny, sledovať prípadné alergické reakcie detského organizmu na podávané jedlo.

Postupne sa z jednej lyžičky príkrmu stane celý chod - napríklad obed, ktorý nahradí celý "mliečny" obed. Potom už môžeme začať kombinovať suroviny, ktoré dieťa pozná a dobre ich toleruje - napríklad mäso so zeleninou, prípadne viac druhov zeleniny. Až teraz by malo do jedálnička pribudnúť i ovocie.

Je dobré, keď sa namiesto exotiky zameriame skôr na tie druhy ovocia a zeleniny, ktoré boli dopestované v našich zemepisných šírkach a bežne ich nájdeme v záhradách okolo nás.

Aj tak si však treba overiť zdroje, odkiaľ ovocie, zelenina či mäso pochádzajú. Množstvo obsiahnutých pesticídov totiž môže byť pre dospelého človeka v poriadku, nie však pre malé dieťa.

To isté platí, aj keď vyberáme pre dieťatko hotový príkrm z obchodu. Všetky produkty, ktorých spotrebiteľom je dieťa, musia byť prísne kontrolované a spĺňať rôzne normy a nariadenia.

Kvalita by mala byť na prvom mieste

Absolútnou novinkou medzi výrobkami SUNAR BIO sú zeleninové a mäsovo-zeleninové príkrmy pre dojčatá už od ukončeného 4. mesiaca.

Vyznačujú sa jemnou konzistenciou, ktorá deťom najlepšie vyhovuje pri zavádzaní pevnej stravy do ich jedálničku. Sú vyrobené z vysoko kvalitného chudého mäsa a poctivo vybranej zeleniny získanej v súlade so zásadami šetrného ekologického poľnohospodárstva v BIO Baby kvalite.

Príroda je dokonalá taká, aká je – nie je potrebné ju ničím vylepšovať. Tak ako my do našich BIO príkrmov nepridávame nič naviac. Neobsahujú pridanú soľ, škrob, arómy ani konzervanty. *

Shutterstock

 

Sunar BIO tekvica, zemiaky, olivový olej 

– čisto zeleninový variant je vhodný pre dojčatá od ukončeného 4. mesiaca veku a obsahuje základné druhy zeleniny vrátane hrášku

Shutterstock

 

Sunar BIO zelenina, kuracie mäso, ryža, olivový olej 

– mäsovo-zeleninový príkrm pre dojčatá od ukončeného 6. mesiaca veku obsahuje chudé hydinové mäso, základné druhy zeleniny a ryžu 

Sunar BIO zelenina, teľacie mäso, olivový olej 

– mäsovo-zeleninový príkrm pre dojčatá od ukončeného 6. mesiaca veku obsahuje najkvalitnejšie teľacie mäso, ktoré je doplnené zemiakmi a fazuľkami  

 

 

Shutterstock

 

Sunar BIO zelenina, morčacie mäso, šošovica, olivový olej 

– mäsovo-zeleninový príkrm kombinujúci hydinové mäso, zeleninu a šošovicu je ideálny pre deti od ukončeného 8. mesiaca veku dieťaťa a obsahuje z celej rady najvyšší podiel strukovín 

 

 

 

Sunar BIO zelenina, pražma kráľovská, olivový olej 

– príkrm, ktorý kombinuje mäso morskej ryby, zeleninu a zemiaky je ideálny na zoznámenie dieťaťa s rybím mäsom od ukončeného 8. mesiaca veku 

*Podľa zákona. 

Príkrmy majú byť súčasťou pestrej a vyváženej stravy. Potravina pre zvláštnu výživu. 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Náš TIP