Zo životaDovolenky s deťmi

4 stratégie, kedy vyraziť s deťmi na dlhú cestu autom

 Hannah   01.06.2017   1

Chystáte sa na dlhšiu cestu autom s dieťaťom či deťmi? Kedy vyraziť?  Načasovanie odchodu je veľmi dôležitá vec. Stratégie sú rôzne.

shutterstock
Dialnica a dovolenka

 

Vyraziť na noc

 

Štartujte v čase, kedy sa deti ukladajú na spánok, alebo tak hodinku – dve pred tým. Základ je pobaliť všetko niekoľko dní vopred a nenechať si na odchod už žiadne povinnosti.

Deti poriadne vybehajte na čerstvom vzduchu, aby im sedenie v aute padlo vhod. Máte slušnú šancu, že prespia väčšinu cesty.

Nevýhodou je, že šofér bude hore počas noci, čo môže byť pre pracujúceho človeka veľmi náročné. Nadránom môže mať krízu a chytať mikrospánky. Vtedy je najlepšie odstaviť auto a pospať si.

Ďalšou komplikáciou je, že pravdepodobne dorazíte do cieľa veľmi skoro a na ubytovanie a zloženie budete musieť čakať. Šofér je prvý deň väčšinou „mimo provoz“ (čo pri sedemdňovej dovolenke zaváži).

Vyraziť okolo polnoci

 

Stratégia je – šofér si poobede ľahne a prespí päť hodín, potom by mohol byť dosť oddýchnutý potiahnuť celú cestu. Zase veľmi náročné na prípravu, pretože by ste mali mať kľud v dome, aby mohol spať.

Riziko je, že deti aj šofér dostanú cestovnú horúčku a nebudú vedieť zaspať, alebo sa naopak pri prenesení do auta deti preberú a budú mať deň. Budú hore celú noc a zaspia tesne pred cieľom.

Výhodou oboch alternatív je, že nejdete v najväčšom sparne a asi sa vyhnete zápcham.

Štartovať okolo štvrtej ráno

 

Šofér aj deti odspia najdôležitejší spánok. Keď sa zobudíte a nabalíte, raňajky môžete podávať už v aute.

Pre deti to budú asi dve hodiny bdenia, potom pravdepodobne zaspia, aby dospali noc. Čas, kedy budú hore v aute, sa rozdelí na dva úseky, čo by sa malo dať zvládnuť. Nevýhodou je, že pôjdete cez najväčší úpek.

Môžete využiť poobedňajší spánok detí

 

V tomto prípade ale asi budete potrebovať po zobudení dlhšiu prestávku na najedenie a vybehanie. Cesta sa tým asi značne predĺži. Do cieľa prídete asi až v noci a môže byť opäť problém s ubytovaním.

 

V každej stratégii je najdôležitejšia príprava.

Všetko pobaľte vopred, v deň odchodu dokupujte len ovocie, chlieb a iné kazivé potraviny a skúste čo najviac vybehať deti na ihrisku, aby im pripútanie v autosedačke až tak nevadilo.

Keď spíme, tak sa nestojí

Ak idete väčšia skupina áut, bude dobre sa vopred dohodnúť, že ak deti spia, nestojíte a idete, pokiaľ sa dá. Odhadovať vopred prestávky nie je možné, deti majú svoje potreby a môžu prekvapiť, či už pozitívne či negatívne.

Do roka veku  budú potrebovať vybrať z autosedačky asi častejšie, nadojčiť či nakŕmiť v kľude, prebaliť. Aj keď, vo vajíčku sa dá dojčiť aj za jazdy ;-)

Čo si zobrať do auta? »»»

Tak krásnu cestu tam aj späť:)

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.7 z 5. Celkom 12 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Alebo si vyberte iný recept podľa veku vášho bábätka
Najčítanejšie
Komentáre k článku
autumn11 napísané 17.10.2017 19:34

my sme išli na dovolenku o pol tretej ráno, aby syn ešte v aute pospal. Keď sa zobudil, tak sme sa trochu porozprávali, kukal z okna a potom pozeral rozprávku na tablete. Cestu zvládol na výbornú.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku
autumn11 napísané 17.10.2017 19:34

my sme išli na dovolenku o pol tretej ráno, aby syn ešte v aute pospal. Keď sa zobudil, tak sme sa trochu porozprávali, kukal z okna a potom pozeral rozprávku na tablete. Cestu zvládol na výbornú.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised