Od pôrodu som päty nevytiahla z tohto sprostého debilného domu!

Maťa 5

Aj keď sme to s manželom neplánovali, na dcérku sme sa veľmi tešili.

Avšak… hneď po pôrode, som všetko začala ľutovať, keď som zistila, že neviem ani len prebaliť vlastné dieťa. To však nebol žiadny problém oproti tým, čo nastali o 3 dni. 

Prebalovať, kúpať a veci podobné som sa rýchlo naučila, ale na tretí deň mi nabehlo mlieko a mala som ho toľko, že som si ho mussela cca každé 2 hodiny odsávať.

Kojenie asi mesiac strašne bolelo, mala som úplne krvavé bradavky, týždeň po pôrode som dostala zápchu a problémy s trávením, s čím mám až dodnes problémy a malá má už skoro 9 mesiacov.

Moje predstavy sa úplne rozplynuli

Moje predstavy a plány o tom, ako budem s dcérkou chodiť hneď do bazéna a od malička sa aktívne venovať plávaniu, sa hneď po pôrode úplne stratili.

Prekonala som 2 zápaly prsníka a keď mala dcérka 4 mesiace, prišla som o mlieko z jedného prsníka, čo mi ale celkom vyhovovalo, pretože som si nemusela toľko odsávať.

Ale na druhej strane, dovtedy teda od 2. do 4. mesiaca spávala celú noc, t. j. 10 hod. vkuse. Od 4. mesiaca sa mi začala budiť raz v noci na kŕmenie. Prebaľovať v noci som už nemusela, len kojiť.

To sa však postupom času začalo stupňovať. Začala sa budiť 2krát, 3krát, tak som už čakala, kedy bude mať 6 mesiacov, že začnem s príkrmami, pretože jej to už chýbalo.

Neje nič, len cicá 12x denne

Keď mala presne 6. mesiac, začala som jej variť mrkvičku, ale odmietala ju… odmietala všetko, čo sa podávalo lyžičkou alebo z fľašky. Vymýšľala som už všeliaké recepty, že jej snáď niečo bude chutiť, ale nič. Teraz má už skoro 9 mesiacov, neje nič okrem MM, cicá 12 krát denne a z toho 4 – 5krát v noci.

Od pôrodu som päty nevytiahla z tohto sprostého debilného domu. Som už úplne vysilená, schudnutá, unavená, všetko som to oľutovala. Moja predstava mať veľkú rodinu sa úplne pominula. Už nikdy viac nechcem druhé dieťa. Nikdy!!!

Už fakt nevládzem a dokonca ma toto všetko prestalo baviť.

Malú prebaľujem nasilu, nemám z materstva žiadnu radosť, nič ma nebaví, s manželom sa hádame každý deň, čo pred pôrodom nebolo vôbec.

Schudla som už tak, že na mne visia tie veci, čo som nosila pred tým, ako som otehotnela… Neviem už ako ďalej…..

Pozn. redakcie: 

Pre budúce mamičky – toto nie je štandardný príbeh, ktorým vám chceme vykreslovať bežné materstvo. 

Tento príbeh je volaním o pomoc.  Buďme vnímavé a snažme sa pomôcť. Upozorniť rodinu.  

Viac v článku: Popôrodná depresia, baby blues

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (17 hlasov, priemerne: 3,90 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Od stav dieťa od materského mlieka. Si vycicnuta až na dušu.. Prejdi s malou na UM, dosť sa ti uľaví (píšem z vlastných skúseností, mala som to dosť podobné). Keď som už neustále chudnutie pod moju váhu nezvládla, odstagila som. S UM dieťa začalo aj lepšie späť. Nie zázračne celú noc, ale o 1 budenie menej tiež pomôže. Netyraj sa zbytočne.

  2. Od stav dieťa od materského mlieka. Si vycicnuta až na dušu.. Prejdi s malou na UM, dosť sa ti uľaví (píšem z vlastných skúseností, mala som to dosť podobné). Keď som už neustále chudnutie pod moju váhu nezvládla, odstagila som. S UM dieťa začalo aj lepšie späť. Nie zázračne celú noc, ale o 1 budenie menej tiež pomôže. Netyraj sa zbytočne.

  3. A moze ist aj o vaznny problem so stitnou zlazou…mala som to velmi podobne po prvom porode! urcite k lekarovi, a povedzte mu o stitnej zlaze! Drzim palce!

  4. Zienka, velmi rada by som sa s tebou stretla, odkiaľ si? Nemáš niekde na vložku kamarátku, niekoho komu by si na par hodín mohla zveriť malú a ty NY si si oddýchla? Niekoho kto ta vypočuje a nebude súdiť? Naozaj by som ti rada pomohla…

  5. Ak ti mozem poradit, co najrychlejsie sa zver svojmu obvodnemu lekarovi, moze ist o poporodnu depresiu alebo syndrom vyhorenia a treba to riesit.Inak to moze mat zle nasledky ci uz pre teba, ale aj pre tvoju malu…drzim palce a verim, ze vsetko bude v poriadku

Pridaj komentár