VýživaDojčenie a mlieko

Fotka, ktorá dokazuje silu materského mlieka

 Annie   28.02.2016   0

Možno ste počuli, že na popraskané bradavky je materské mlieko lepšie ako hociktorá mastička. Môžete ho použiť aj na ošetrovanie pupčeka novorodenca. Dá sa kvapnúť do oka, ak je zapálené alebo do nosa miesto kvapiek, ak je bábätko prechladnuté.

Američanka Mallory Smothers pridala na konto zázračnej moci materského mlieka ešte jednu jeho úžasnú silu. Všimla si, že počas jednej noci, keď sa jej dieťatko trápilo s nádchou, kýchalo a malo upchatý noštek, materské mlieko zmenilo farbu.

FB Mallory Smothers

 

Na Facebooku uverejnila fotku mlieka, ktoré si odsala večer a ráno. Zmena farby je naozaj očividná. Kým jedno vrecko s mliekom je bielej farby, druhé vrecko, ktoré si odsala po dojčení chorého dieťatka, je žltkasté.

Fascinujúco "vždy ideálne" materské mlieko

Vie sa, že materské mlieko sa prispôsobuje potrebám dojčaťa, a to podľa jeho veku, dokonca aj podľa pohlavia – je dokázané, že materské mlieko matky chlapca má viac kalórií a obsahuje viac tukov a bielkovín ako mlieko určené dievčatám.

Mallory čítala článok v medicínskom časopise o tom, ako sa materské mlieko mení tak, aby vyhovovalo nárokom bábätka:

Viem, že si choré

„Doktor povedal, že počas kojenia sa urobí vákuum, v ktorom sa slina dieťaťa dostane do matkinej bradavky. Predpokladá sa, že mliečne žľazy majú schopnosť zaregistrovať v sline baktérie alebo vírusy a ak niečo nie je v poriadku, napríklad je bábätko choré alebo bojuje s infekciou, mamine telo zmení imunologické zloženie mlieka, prispôsobujúc sa špeciálnym potrebám bábätka tak, že produkuje protilátky.

Výskumy to potvrdzujú. Klinická imunologická štúdia z roku 2013 napríklad potvrdila, že leukocyty v materskom mlieku sa zvyšujú, keď je bábätko choré.“

 

Táto informácia ostala v Mallorinej hlave, až dokým si neodsávala mlieko, ktoré dávala zmraziť.

„Odsala som si mlieko vo štvrtok pred odchodom do postele (ľavé vrecko na fotografii). Počas noci kojím bábätko každé dve hodiny, takže si mlieko neodsávam až do rána, keď sa zobudíme. V skorých nočných hodinách v piatok som si všimla, že dcéra má upchatý nos a veľa kýcha. Zaiste prechladla.

Keď sme sa v piatok ráno zobudili, odsala som si mlieko ako vždy. To je vrecko na pravej strane fotky. Do dnes som si nevšimla rozdiel, ale pozrite sa, ako sa mlieko odsaté v piatok viac podobá kolostru, supermlieku s plno protilátkami a leukocytmi, ktoré sa vytvárajú prvých pár dní po pôrode, a to po kojení prechladnutého dieťaťa počas celej noci.

Fenomenálne, však? Ľudské telo ma neprestajne fascinuje.“

So yall.. This is just cuckoo awesome-- I read an article from a medical journal not too long ago about how Mom's milk...

Posted by Mallory Smothers on 14. február 2016
Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 24 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised