S rodinkou do aquaparku

redakcia 5

Aquaparky na Slovensku pribúdajú ako huby po daždi, z čoho sa my rodičia, ale najmä naše deťúrence náramne tešíme. Aj keď sa už trošku ochladilo, stále máme na výber vyšantiť sa v krytých bazénoch.

Spolu s mackom Brumíkom sme Vám pripravili prehľad vodných parkov a atrakcií, takže si stačí len vybrať:

 

Západné Slovensko

Aquathermal Senec

Otvorené: po-ne: 10:00 – 22:00

Nechajte sa zlákať nekonečnou ponukou tých najbláznivejších mokrých zážitkov počas celého leta. Dobrodružstvo za dobrodružstvom pre tých najmenších i väčších, leňochov i neúnavných športovcov, ponúkajú rôzne typy bazénov s množstvom pútavých atrakcií.

Viac na: www.aquathermal.sk

 

Termál Corvinus Veľký Meder 

Otvorené: po-ne:  9:00 – 20:30 hod

Areál obkolesený lesoparkom, 9 bazénov z toho 6 celoročne. Rodinný zábavný bazén, interaktívne vodné ihrisko, wellness zariadenia, masážne lôžko Ceragem, magnetoterapia Bemer. 2 celoročné tobogány so svetelnými efektami. Najdlhšia lanová dráha Tarzánia. Detské a športové ihriská. Celoročné animačné programy. Stravovanie v reštauráciách a bufetoch na čipové náramky. Informačná kancelária, vináreň, obchody, vnútorné detské ihrisko.

Viac na: www.corvinustermal.sk

Termálne kúpalisko Patince

Otvorené: po-ne: 7:30 – 20:00

Letné termálne kúpalisko Patince sa nachádza 15 km od Komárna smerom na Štúrovo pri najjužnejšej obci Slovenska, Patince. Areál sa nachádza v oblasti najdlhšieho slnečného svitu a najvyšších teplôt nameraných na území našej republiky. Máme nový tobogánový svet, rekreačný detský bazén, športový bazén, malý detský bazén, sedací bazén, plavecký bazén a mnoho ďalších aktivít.

Viac info na: www.patincekupalisko.sk

Stredné Slovensko:

Termal Chalmová Bystričany 

Otvorené: denne 08:00 – 19:00 (štvrtok 08:00 – 17:00)

Kúpalisko je situované v peknom tichom prostredí priamo pod Drieňovým vrchom pohoria Strážovská vrchovina. Termálne pramene s teplotou vody od 25°C do 34°C sa nachádzajú na viacerých miestach v areáli kúpaliska. Chalmovská termálna voda má blahodárny vplyv na regeneráciu síl chorých aj zdravých a pozitívne pôsobí na pohybové ústrojenstvo.

Viac info na: www.chalmova.sk

 

Aquatermal Dolná Strehová 

Otvorené: po-ne: 10:00 – 22:00

Vaše Kupko v Dolnej Strehovej leží v severnej časti Ipeľskej kotliny na juhu Slovenska. Voda na Kupku Dolná Strehová blahodarne pôsobí na pohybové ústrojenstvo a má priaznivé kozmetické účinky.Na termálnom kúpalisku funguje celoročná prevádzka. Počas letnej sezóny Vám ponúkame 6 bazénov s rôznymi atrakciami. Deti poteší 50 m tobogan, dve detské šmýkačky a vodný hríb v detskom bazéne, či detské ihrisko nachádzajúce sa v blízkosti bazénov.

www.strehova.sk

 

Gino Paradise Bešeňová 

Otvorené: po-ne: 09:00 – 21:00

Vodný raj GINO PARADISE je vybudovaný na báze horúcich prameňov termálnych vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5°C. Blahodarne pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, majú priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne vplývajú aj na psychiku človeka.

Kým Vy oddychujte na masáži alebo vo Wellness & Spa, náš profesionálny tím sa postará o Vaše ratolesti v detskom kútiku. Pre deti sú k dispozícii vonkajšie aj vnútorné tobogány, krytý detský bazén s pirátskymi preliezkami a bazén s umelými vlnami. Vo vnútorných bazénoch sú k dispozícii detské kočíky na zapožičanie zdarma.

Ďalšie info nájdete: www.ginoparadise.sk

 

Tatralandia Liptovský Mikuláš 

Otvorené: po-ne: 9:00 – 21:00

Tatralandia Holiday Resort je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy s ubytovaním na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Nachádza sa v regióne Liptov – oblasti s množstvom kultúrnych pamiatok, svojráznou ľudovou kultúrou a folklórom, ktorú obklopujú najväčšie slovenské hory – Vysoké a Nízke Tatry, Veľká a Malá Fatra, Chočské vrchy.

Aquapark Tatralandia ponúka 14 bazénov (z toho 9 celoročných) so slanou, termálnou aj čírou vodou a teplotou do 36°C, 5 celoročných tobogánov a až 21 letných tobogánov a šmýkľaviek.  Deti aj dospelí si v nich užijú zábavu a oddych v každom ročnom období.  Voda v Tatralandii pôsobí vďaka svojmu zloženiu blahodarne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. V bazénoch s morskou vodou v Tropical Paradise, si aj na Liptove počas celého roka vychutnáte liečivé účinkythallasso terapie (liečba morom).

Viac na: www.tatralandia.sk

 

Východné Slovensko:

Kúpalisko Triton Košice 

Otvorené: po-ne: 09:00 – 19:00

Letné kúpalisko Triton v Košiciach disponuje 3 bazénmi, šmýkalkou a tobogánom – jediným v Košiciach. V areáli sa nachádza ihrisko pre plážové športy, sprchy s teplou vodou, ošetrovňa, prezliekárne pre ženy a pre mužov, WC pre ženy a mužov upravených na bezbariérový vstup, občerstvovacie stánky so širokým sortimentom teplých a studených nápojov a jedál, predaj piva, nanukov, sladkostí. Najmenším návštevníkom slúži mega skákacia trampolína, elektrické autíčka či celodenný detský kútik s animátorkou.

www.mpskosice.sk/-letne-kupalisko-triton

 

 

 


Brumíkova vodná cestička

Navyše, ak navštívite niektorý z týchto aquaparkov a pridáte si výlet do denníku cestovateľa, získate body a môžete sa zapojiť do Brumíkovej súťaže.

V sobotu 1.9.2013 sa môžete s Brumíkom aj osobne stretnúť a odfotiť v Gino Paradise Bešeňová.

 

Aké skúsenosti s aquaparkami máte vy, ktoré aquaparky sme zabudli a mali by sme ich sem doplniť? Napíšte nám, ktoré ste už navštívili a kam sa chystáte. Veľmi nás to poteší 🙂

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

 1. Greens queezelene veci žabky slimacikovia

  Hladká žabka dazdovka šmýka sa po kopčeky

  V piesku atď

  Postavičky plastelinove

 2. Ďalej dava na obnovu rôznych objektov fontána

  Ale panelák sa nedá napr strecha obnoviť z vreciek ľudí viacej

  Zvláštne počasie preklad je aj queer počasie alebo alternatívne premenlive aj slnečné lúče teplo v tete

  Musíme sa obliecť v zime teplejšie atd

  Pekný deň

 3. Fontány nie sú na kúpanie studena voda navyše je v nich

  Už je teraz zima ani práce na električkovej trati napr v BA už nemajú byť

  Obmedzujú aj ľudí naokolo prach a iné

  Stačí že je teraz vianočné trhy s vykrikovanim

 4. aquapark si robime doma. mame na dvore bazen a detske ihrisko, takže niekedy je to u nas živšie ako v aquaparku

Pridaj komentár