Betlehem – azylový dom pre mamy

Kika Strašiftáková 9

Rehoľné sestry matky Terezy nie sú neznáme pre množstvo žien, ktoré sa ocitli v núdzi. Ide zväčša o tehotné, mladé ženy či matky s deťmi.

Opustené, bez riadneho finančného zázemia, nachádzajú novú nádej na lepší život práve u sestier. Misionárky lásky, ako zvyknú ľudia volať sestry , majú dvere otvorené bez rozdielu pre každú nastávajúcu mamičku. Ak sa uvolní miesto, môže byť prijatá okamžite, alebo jej pomôžu s náhradným riešením.

V novom domove majú mamičky zabezpečené ubytovanie, stravu, i šatstvo zadarmo. Počas dňa majú svoj program, prípadne pomáhajú s bežnými domácimi prácami, alebo v kuchyni.

Aj potom, čo sa bábätko narodí, môžu zostať rodičky u sestier. Starajú sa o svoju ratolesť a popri tom sa usilujú zohnať si prácu, osamostatniť sa, nájsť si vlastný domov. Niektoré sa vracajú späť k svojim rodinám.

Akokoľvek, sestry dávajú týmto ženám vždy viac , než len to, že zabezpečujú ich základné ľudské potreby. Vedú síce jednoduchý život, ale nikto netrpí nedostatkom. A čo trápi dušu, liečia sestry svojou bezhraničnou láskou a obetavosťou.

(kontakt na Betlehem – azylový dom Sestier Matky Terezy v Petržalke: 07/63810754)

Kika Strašiftáková

študentka Obchodnej akadémie

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (11 hlasov, priemerne: 3,70 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

 1. Váš komentár

  Činnosť „Betlehemu“ je v každom prípade vysoko humánna. Ale ja ako bezdomovec nemám s nimi dobré skúsenosti: bol som po infarkte, zistili mi aj iné vážne choroby,prepustili ma z nemocnice: chcel som sa tam liečiť, ale ma odbili, že majú plný stav a vybavili ma za 5 sekúnd; pritom viem, že sú tam ubytovaní aj zdraví ľudia, ktorým nič nie je a vlastne ani tan nemajú čo hľadať… Takže neviem…Jednali so mnou ako s handrou, žiadny náznak usmernenia, pomoci…kresťanská láska, kde si?

 2. Dobrý deň,

   

  rada by som prispela oblečením (chlapčenským aj dievčenským) do Vášho azylového domu…dajte mi vedieť prostredníctvom mailu vašu adresu.

   

  Ďakujem

 3. Dobry den,

  rada by som darovala osatenie po mojom synovi,ktory ma uz desat rokov……….vecicky su od troch do deviatich rockov.Bola by som velmi rada ak by ste ma mohli kontaktovat emailom,alebo na cislo 0907328338.Vecicky mozem doviest osobne.

  Dakujem.Olga

 4. rada by som darovala dievcenske veci v dobrom stave do aziloveho domu, alebo detskeho domova. prosim o adresu kam mozem veci odniest. najlepsie Ba a okolie. dakujem. kontaktujte ma na moju Emailovu adresu. Zdenka

 5. Dobrý deň, rada by som venovala ošatenie Vašemu azylovému domu pre ženy ktoré to potrebujú. Sú v dobrom stave. Kontaktujte ma prosím prostredníctvom mailu. Ďakujem

 6. Veľmi rada by som Vášmu azylovému domu darovala oblečenie, je moderné a zachovalé, vhodné pre ženy v mladom veku. Prosím, dajte mi vedieť ak ho príjmete a pripojte aj Vašu adresu, ďakujem.

 7. Dobrý deň, mám 6 a 1/2 ročnú dcéru a nemám nikoho, komu by som darovala

  ošatenie. Prečítala som si článok o ozylovom dome a rada by som poprosila o kontakt na nich.

  Ďakujem.

  Horvárhová

 8. Mám kamarátku, ktorá potrebuje pomoc. Má 17-mesačnú dcérku, jej muž ju psychicky aj fyzicky týra. Momentálne je nezamestnaná. Býva v byte aj so svojou matkou- alkoholičkou. Nemá kam inam ísť. Mohla by takáto žena nájsť u vás pomocnú ruku? Čo pre to treba urobiť? Ja sama jej pomôcť nedokážem, obraciam sa preto na Vás. Ďakujem. Eva

  P.S. Šťastné a veselé Vianoce

Pridaj komentár