Zo životaRodinka.sk

Retro článok 2. Redakčná demografia.

 eva/ redakcia   29.01.2011   1

Za 10 rokov sa v redakcii rodinky „popri práci“ narodilo symbolicky – 10 detí. Začínali sme dve, každá so svojim jedináčikom, dnes je priemerný počet detí na člena redakčného tímu - 3. A je nás už podstatne viac.

Jednodetné

Pracovne i fyziologicky najmladšou podporou tímu sú Barborka Čambalová a TakaKika (Kristína Kováčiková), ktoré sú aktuálne inšpirované, nadchýnané a terorizované svojimi prvorodencami. TakaKika je právnička s elegantným zmyslom pre humor a Barborka jemné žieňa, ktoré sa vyžíva v testovaní áut. Šibnuté sú teda každá inak a jedinečne. Keďže zbytok redakcie patríme ku generácii, ktorá ešte mala na škole povinnú ruštinu, tieto dve „žabky“ nám znižujú priemerný vek a zvyšujú podpriemerný tlak.


Dvojdetné

Mery Kopčíková a Hanka Celušáková (psychologičky) vlečú dnes na pleciach najväčší kus redakčnej roboty. (Som tu tomu síce šéf, ale keď je veľa roboty, tvárim sa , že som na materskej. Už tuším 10 rokov:).

Každá z nich je po dvoch potomkoch určite ešte niekde uprostred svojej geneticky pozitívne zmanipulovanej človekotvorby. Lebo neverím, že ich táto robota, alebo lektorovanie vlastných rodičovských kurzov obráni voči návalom babetkovských  hormónov, ktoré tajne prichádzajú tesne pred 40.tkou :) . Máte v nich psychológa, dulu, poradkyňu v dojčení, špecialistu na prípravu na pôrody,  a vlastne úplne na všetko, čo vás napadne. Hanka je obzvlášť ojedinelý tvor. Stretli ste už niekedy psychológa, čo rozumie jazyku programátorov? Nepredáme!

Odkiaľ k nám spadla Ľubka Lapšanská si už nespomínam. Ale zdá sa mi, že ju poznám podľa mejlovej adresy od kedy mám outlook. Za jej podpisom pri článkoch na www.tehotenstvo.sk hľadajte  nadšenú pedagogičku, riaditeľku Združenia Slovenských dúl, laktačnú poradkyňu, lektorku masáží dojčiat ...zasa jedna, čo je riaditeľkou zemegule:) Ale skvelou.

Ak k nám chodíte aspoň rok a dlhšie, JUDr. Soňu Glezgo  ste nemoholi prehliadnuť. Od batolivého veku tohto portálu, ešte do minulého roka, fungovala on line v právnej poradni. O jej odpovede a rady v poradni právnika sa opierali tisícky rodičov, ktorí sa potrebovali dopátrať riešenia svojich káuz k téme rôznych štátnych sociálnych dávok na Úradoch práce, pobočkách Sociálnej poisťovne,..

Mám s ňou taký jedinečný príbeh. Napísali sme spolu dve vydania knižky „Príručka pre rodiča začiatočníka“ bez toho, aby sme sa niekedy na vlastné oči videli alebo  stretli. Ja v Pétržke, Soňa v Košiciach. Podarilo sa nám to až pri oslave 6. narodenín www.babetko.sk. Malo to svoje čaro:) Vot zdes internet...


Trojdetné

Danka Hlavačková s tromi dievčatami si už asi v chlapca dúfať netrúfne (alebo? :). Je to najkonštruktívnejšia osoba, s akou som mala možnosť kedy pracovať. Keď chcete vedieť, ako sa dá stihnúť maximum roboty  za minimum  času (rozumej, v čase, ktorý ti nechajú tri deti na život), choďte k Hlavačkovcom na náčuvy. Ja mám natrčené uši už 5 rokov.

Zuzka Pitoňáková, ako naša redaktorka s lekárskym titulom, rozbehla pred troma rokmi www.detskechoroby.sk. Napriek panickému odporu nášho dvorného grafika presadila na jeho titulku rozklikávacieho panáčika, ktorý je dnes obľúbenou súčasťou vyhľadávania a orientácie v článkoch o chorobách detí. Je autorkou väčšiny odborných článkov, ktoré pod panáčikom alebo inde na DX nájdete. Zuzka je tiež stvoriteľom a vychovávateľom našich rubrík  Sprievodca liekmi , a Prvej pomoci, ktorú si kvantum ľudí denne sťahuje, tlačí a vešia na nástenky škôlok, materských centier, alebo skladá len tak do police – lebo veď, keby dačo!

Ludka Hrabovcová, ktorá stála so mnou pred tými 10. rokmi na štartovnej čiare tohto webíku,  postavila na nohy po tretej materskej svoju vlastnú škôlku  www.pikolino.sk. Živé babetká jej prišli o niečo zaujímavejšie, ako tie elektornické. Keďže je liečebným pedagógom - pochopiteľne.

Dagmar Mozolová u nás strávila svoje naozaj denno denne tvorivo plodné 2 roky. Dnes ju môžete počuť z rozhlasového éteru, ak si naladíte tú správnu stanicu, prípadne čas od času vzhliadnuť v STV. Ale ak ju chcete čítať, skúste si hodiť do vyhľadávača na rodinke heslo: Dagmar Mozolová, nedočítate sa do dôchodku:)

Saška Mikulová, píšuca pod nickom MikSa, učí dnes deti v Nemeckej škole, aby učinila po troch materských dovolenkách za dosť svojmu titulu a vzdelaniu. Najstarší jej článok u nás má takmer 8 rokov...tie posledné ste mohli čítať nedávno.  No a určite ešte semo-tamu počítate, keď ju chytí tvorivá slina, a bude jej za vami ľúto.


viac ako 3 = Demografická mafia

Mne za tých 10 rokov pribudli na jedálenskom stole ďalšie tri traniere.

No demografickú štatistiku nám neochvejne ťahá Mária Kohutiarová, ktorá sa zastabilizovala pri počte detí 6. Tak ako by som vám nikoho iného z redakcie na domov nepožičala, lebo som lakomá, a pyšná, a chamtivá na dobré kusy človeka, s ktorými mám tú česť tento portál stavať, Máriu vám požičiam. Nie preto, že by bola pre mňa cenná menej. Práve naopak. Mária je človek, ktorý vám do očí povie čo si o vás myslí. A keďže si od svojej podstaty o nikom nemyslí nič zlé, nemôžete zo stretnutia s ňou mať nikdy iný pocit, ako pohladkanie. Ak ju dlho nevidím, nechám sa hladkať jej živými príbehmi, ktoré nám píše. Pomáhajú mi. Verím, že aj vám.


Zlatý klinec na torte

Nechávam si ho na záver ako bonbónik, čerešničku na káve, zlatý klinec na torte! Vášho sprievodcu fórom.

Gabo Pavlík / admin tu vždy bol, je a bude... (teda Gabo, pevne v to verím:). Je súčasťou tohto webu tak, ako chlieb s maslom a ranná káva (Chcela som niečo v duchu soľ nad zlato, ale majú na to copyright). Tak ako ja nefungujem bez kofeínu, vaše fórum by nemohlo existovať bez Gaba. Denne potvrdzuje registrácie novým členom fóra, dopisuje si s vami o vašich zabudnutých heslách, zostreľuje spamovacie automaty, odpovedá na vaše „napíšte nám“, rieši dotazy, odkazy, ponosy, ktoré smerujete na redakciu v diskusiách, snaží sa koordinovať, chlácholiť, rozriešiť vzájomné vojny návšetevníkov fóra, a okrem toho naňho sem tam vysypeme tatrovku roboty v redakčnom systéme.

Je to chlapotvorný prvok, ktorých je v našom fóre menej ako nepodplatiteľných politikov pri moci (myslím v každej dobe)... Pár z vás už bolo doňho elektronicky zamilovaných, veď je teda slobodný a sympatický, šikovný,... len bacha, aby nám neušiel na materskú!

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 22 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku
erika napísané 31.01.2011 13:18

rada vás spoznávam, dakujem za predstavenie sa. Určite sa lepsie cítim na mieste, kde jeho tvorcovia nie su nejaky anonymny zamestnanci nejake sro... vdaka

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku
erika napísané 31.01.2011 13:18

rada vás spoznávam, dakujem za predstavenie sa. Určite sa lepsie cítim na mieste, kde jeho tvorcovia nie su nejaky anonymny zamestnanci nejake sro... vdaka

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised