Vyčerpali ste už celý svoj repertoár začínajúci s „Padla hruška zelená“ a končiaci pri „Kolo, kolo mlynské“? Dajte sa inšpirovať , rozšírte si zásobník, alebo si jednoducho povedzte: „jáj, veď toto tiež poznám!“
Ide žaba po rebríku
naťahuje elektriku,
ide to, neide to,
necháme to na leto.
Skáče žaba po blate,
kúpime jej na gate,
na aké, na také,
na zelené strakaté.
Kom, kom, kominár,
kedy si sa umýval,
včera večer v sobotu,
keď som nemal robotu.
Orie, orie Ján,
priletelo k nemu deväť vrán,
jedna vraví dobre orie, druhá vraví zle orie,
tretia vraví dobre orie, štvrtá vraví zle orie….
Klobučníčka, klobučník,
kladú klobúk na ručník.
Kominárku bratku,
vezmi si tú Katku,
čo ti bude varievať,
šošovičku sladkú.
A tá naša Katarína
a tá naša Hanka,
navarili kaše s mliekom
nakŕmili Janka.



UKONČENÁ Súťaž o zdravé zúbky: 2x sonická zubná kefka Philips Sonicare
Výhercovia súťaží 2026
UKONČENÁ: Súťažte o skvelý májový balíček produktov od dm drogerie markt
UKONČENÁ: Súťažte o skvelý balíček produktov od dm drogerie markt.
UKONČENÁ: Súťažte o 5x Vileda H₂prO - mop s revolučným systémom
UKONČENÁ: Súťažte o 3 balíčky od Aniball pre ľahší pôrod
mila lenka,
knizku pozname, pre deti su to dobre basnicky, problem je akurat v tom, ze sa mi nedari ju nast v knihkupectvach.
ak by si mala typ, kde sa da kupit, daj vediet.
dik
darja
mila lenka,
knizku pozname, pre deti su to dobre basnicky, problem je akurat v tom, ze sa mi nedari ju nast v knihkupectvach.
ak by si mala typ, kde sa da kupit, daj vediet.
dik
darja
Dobre, v pripade, ze naozaj nemate po ruke nic ine. Napr. Orie, orie Ján, mi hovorievala ešte moja stará mama! Ale co tak siahnut po po domacej tvorbe od Jána Smreka – Maľovaná abeceda! Je to úžasná kniha s mnohými básničkami, ktoré sú veselé a ľahko sa učia! My ich už vieme skoro všetky a to budeme mať v sept. dva roky! Rozprávame si ich všade! Aj vtedy keď je Hugovi dlho a nevie vydržať – napr. v obchode pri pokladni. Začneme si ich rozprávať a ani nevie ako čas prejde a aj ľudia naokolo sa pousmejú a čakanie je v suchu! Takže vrele odporúčam!
moc ludove