Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

12.09.2014

Materská na Slovensku: najprv hojno, potom...

Takakika

Na Slovensku môžeme „dovolenkovať,“ kým nesfúkne tri sviečky na torte posledné dieťa v poradí. Byť doma toľko rokov je pre niekoho luxus, pre niekoho istota. Potom príde také malé podovolenkové precitnutie.

čítaj viac...viac...

11.09.2014

Ako sa môžeme desiť úplne sami. Návod.

Chuanita/ blog

Cítite sa bez nálady? Nemastné, neslané? Sú rôzne spôsoby, ako prežívať svoj život emočnejšie. Vieme ako na to. Nenechávajte svoje emócie na náhodu. Vytočte sa sami:)

čítaj viac...viac...

11.09.2014

DM myslí na vaše bábätká

PR

Uplatnite si od 15.9. do 21. 9. 2014 na termináli 75 bodov a získajte kupón so zľavou -25 % na výrobky z detského sortimentu (strava, kozmetika, doplnkové produkty).

čítaj viac...viac...

10.09.2014

Bez perinky ani na krok?

Mária Kopčíková

Niektoré detičky po narodení potrebujú pevné zavinutie, pomáha to ich upokojeniu a lepšiemu spánku. Do čoho zavinovať? Používa sa ešte klasická perinka ako od starej matere? Je to zavinovanie naozaj také potrebné?

čítaj viac...viac...

09.09.2014

Montessori doma

Katarína Reháková

Presýpanie, prelievanie, zapínanie, zatváranie, starostlivosť o seba a o prostredie. To sú Montessiru aktivity praktického života. Ako toto všetko využiť doma tak aby celý byt nebol „hore nohami“?

čítaj viac...viac...

09.09.2014

Šípky

Silvia Steiner

Na čo všetko sú výborné šípky, prečo ich naše staré mamy zbierali a zopár receptíkov na ich prípravu: šípková marmeláda, šípkový kompót, nápoje zo šípok...

čítaj viac...viac...

08.09.2014

Chcem zmeniť zdravotnú poisťovňu

redakcia

Poisťovňu môžeme zmeniť vždy len raz ročne, a to len k 1. januáru nasledujúceho kalendárneho roka. Prihlášku však musíme podať najneskôr do 30. septembra kalendárneho roka. Aké sú povinnosti poistenca pri prepoistení?

čítaj viac...viac...

07.09.2014

Dievčatá versus chlapci?

MikSa

Dievčatká milujú ružovú a chlapci zasa modrú. Chlapci sú divokejší a citlivejší. Dievčatá sa skôr naučia rozprávať a sú kreatívnejšie ako chlapci. Platí to ale naozaj?

čítaj viac...viac...

07.09.2014

Dieťa po prvých narodeninách nedojčite. Dajte mu fortifikovanú formulu ...

Mária Kopčíková

Naši odborníci nepredpokladajú, že dojčiť svoje dieťa po prvých narodeninách bude veľa žien a deti odporúčajú previesť na „umeláč“. Tieto odporúčania sa dávajú do súvisu s možnosťou vzniku anémie u malých detí. Keď už deťom mliečne výrobky, majú byť tučné či nízkotučné?

čítaj viac...viac...

06.09.2014

Biť, či nebiť!

Mgr. Ľudmila Hrabovcová

Touto otázkou sa od nepamäti zaoberajú študované hlavy s rôznymi titulmi. Ste zvedaví na čo prišli? V podstate sa storočiami ping-pongujú od jedného brehu k druhému (Sparta, viktoriánska éra, pán Makarenko, americkí liberálni extrémisti a iní...).

čítaj viac...viac...

inzercia