Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

01.10.2015

Je tu októbrové vydanie MAMA a ja!

Janka Fialová

Októbrové vydanie MAMA a ja prináša ockom, mamám, babičkám i tetám skvelé čítanie! Ak máte bábätko: 8 záberov našich najmenších, ktoré nepatria na internet. Je fajn, keď zverejníte fotku z rodinnej oslavy alebo roztomilé foto z prvého výletu. Niektoré momenty by však mali zostať iba v súkromnom archíve.

čítaj viac...viac...

30.09.2015

Už cez víkend zaplavia ulice šatkujúci rodičia

Jana Felcanová

Rodičia z celého Slovenska budú v týždni 4.-10. októbra 2015 už tretí rok oslavovať radosť z nosenia svojich detičiek. Začína 7. ročník Medzinárodného týždňa nosenia detí s nabitým programom pre deti aj dospelých.

čítaj viac...viac...

30.09.2015

Ako deti poznávajú tvary

Mária Kopčíková

Najprv sa deti naučia rozlišovať veci a predmety podľa akejsi základnej kvality, či popisu - hranaté, okrúhle a špicaté. Neskôr sa naučia pomenovávať rovinné tvary a nakoniec priestorové telesá. Čo deťom pomáha sa v tvaroch zorientovať?

čítaj viac...viac...

29.09.2015

Zázrak menom ruka

Mária Kohutiarová

Keď sa dieťatko narodí, fascinuje nás na ňom všetko, ale najviac snáď malé pršteky, ktorými inštinktívne zovrie náš prst aj v spánku. Ruka dieťaťa je však tým miestom, na ktorom počas prvého roku vidíme neuveriteľný posun pomaly týždeň za týždňom.

čítaj viac...viac...

28.09.2015

Nová rozprávková kniha od top 5 slovenských autorov

TS

Päť popredných slovenských spisovateľov sa stretlo v jednej rozprávkovej knihe, aby spoločnými silami pomohli rodičom deti učiť, ako zaobchádzať s peniazmi. Rozprávkami prispeli Daniel Hevier, Braňo Jobus, Michal Hvorecký, Hana Lasicová a Tamara Šimončíková Heribanová.

čítaj viac...viac...

28.09.2015

Vyhrajte balíček s filmom Hotel Transylvania 2

Súťaž

Vyhrajte 5 balíčkov s filmom Hotel Transylvania 2. Je to jednoduché...

čítaj viac...viac...

28.09.2015

Deti, dnes máme na obed mimoňov (+ video)

kika/redakcia

Keď ide rodičovská láska cez žalúdok, aj zarytí nejedáci majú čo so sebou robiť, aby vyvolali zdanie nezáujmu. Pozrite si video otecka, ako sa na zábavný spôsob dajú pripraviť obedy pre deti.

čítaj viac...viac...

28.09.2015

Tip-top domácnosť = vzorná matka?

Beruška

"Už ma k nim viac nevolaj, veď tí žijú horšie než cigáni v osade!" vyjadril sa po jednej návšteve môj manžel. Čakali sme naše prvé bábätko, a ja som sa prednedávnom zoznámila so susedkou z vyššieho poschodia. Mia už mala 2 chlapcov vo veku 9 mesiacov a 2 roky, bola s nimi na rodičovskej dovolenke, kým jej manžel rozbiehal podnikanie.

čítaj viac...viac...

27.09.2015

Ako sa rodia digitálne deti:)

VIDEO

Dnešný novorodenci už nebudú potrebovať v škôlke či škole Informatiku. Siedmy IT zmysel majú už v génoch:) Pozrite si vtipný minútový spot.

čítaj viac...viac...

27.09.2015

Tvoríme s deťmi: Obtlačené jabĺčka

Zuzana Špačková

Nielen na jeseň poteší deti jednoduchá jablková aktivitka: stačí jedno jablko rozkrojiť, namaľovať a vytvoriť si s deťmi nádherné obrázky. Farebné, moderné, jesenné, plné vitamínov...

čítaj viac...viac...

inzercia