Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

25.02.2015

Odkedy má dieťa poznať farby

Mária Kopčíková

Kedy je dieťa schopné pomenovať farby a urobiť tak správne? Ako ho farby naučiť? A ozaj – treba ho to vôbec učiť? Kedy by malo pomenovávať aj odtiene farieb a nielen farby základné?

čítaj viac...viac...

24.02.2015

7 návodov, ako sa hrať s dojčaťom

Mária Kopčíková

Minule som zahliadla jeden príspevok v našom fóre, kde sa jedna maminka pýtala, ako sa má hrať s dieťatkom. Tá otázka mi prišla zvláštna a vravela som si – do prkýnka, veď to snáď vieme všetky, nie?

čítaj viac...viac...

24.02.2015

Zopár tipov do jedálneho lístka pre ročné (a staršie)

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Prinášame Vám niekoľko tipov, čo môžete predložiť Vášmu ročnému (a staršiemu) dieťatku na raňajky, obed či večeru.

čítaj viac...viac...

23.02.2015

3 rady, ako reagovať na vzdor dieťaťa

Mária Kopčíková

To, čo nazývame detským vzdorom, sa objavuje v období od 1,5 roka veku dieťaťa do 3 rokov. Nemusí byť zrovna o zem plesknutí, ale jedujúce sa a kričiace na celú ulicu, či obchod, patrí tiež medzi "vzdory." Ako na tieto situácie reagovať?

čítaj viac...viac...

21.02.2015

Akú farbu očí bude mať naše dieťatko?

MikSa

Prečo majú bábätká bielej pleti najprv modré oči? Dá sa vopred určiť, akú farbu očí budú mať naše deti? Kedy si môžeme byť na istom, že ide o finálnu farbu očí?

čítaj viac...viac...

20.02.2015

Prečo mamy nemôžu NIČ dokončiť (video)

kika/redakcia

Poznáte ten pocit, že celý deň robíte niečo, ale na sklonku dňa to "niečo" vyzerá ako úplne nič? Ja mam takých dní v týždni skoro sedem, kedy to vyzerá tak, že len "zmetkám." Ale tuším v tom nebudem sama :) Toto video mi pohladkalo moje "zmetkacie" ego.

čítaj viac...viac...

19.02.2015

Láska, bludiská a vyfarbovačky

redakcia

Ak sme matky, tak sme na rane. Psychologovia nás obviňujú, že strkáme ďeťom do rúk tablet, aby sme sa ich zbavili. Od svokry dostávame náučné kázne o tom, ako to dieťa zanedbávame. A o hodnotiacom oku "tiež matiek", už ani nehovorím. Máme tu niečo, čo vám prejde na všetkych frontoch. A dokonca to trom výhercom našej minisúťažky pošleme priamo domov na stôl.

čítaj viac...viac...

19.02.2015

Zdravie dieťaťa sa dá naprogramovať

Anna Kalúsová, TS

Zdravie dieťaťa v dospelosti ovplyvňujú až z 80% okolité faktory, najviac výživa, a iba 20% je predurčených jeho génmi. Výživou sa dá pozitívne ovplyvniť riziko civilizačných ochorení akými sú napr. obezita, cukrovka typu II, alergia, astma, kardiovaskulárne ochorenia.

čítaj viac...viac...

19.02.2015

Tvoríme s deťmi: papierové maňušky

Zuzana Špačková

Deti milujú divadlo a rozprávkové postavičky. Tie nové neuveriteľné príbehy, pri ktorých sa im rozvíja reč a fantázia... Stačí dať deťom do ruky (alebo na ruku) maňušku, najlepšie vlastnoručne vyrobenú, a nestihnete sa čudovať, akú veľkú predstavivosť ukrývajú v sebe detské hlavičky.

čítaj viac...viac...

19.02.2015

Malo dieťa 3 roky? Stiahnite si tlačivo na účely prídavku na dieťa

kika/redakcia

Aj po dovŕšení 3 rokov veku dieťaťa, kým je dieťa považované za nezaopatrené, môže rodič naďalej poberať prídavok na dieťa vo výške 23,52 eur mesačne. Je však potrebné, aby si rodič splnil oznamovaciu povinnosť voči Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

čítaj viac...viac...

inzercia