Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

20.04.2015

Gašparko býva na Kolibe

PR

Škôlka Gašparko môže vďaka vlastnému interiérovému bazénu ako jedna z mála škôlok poskytnúť možnosť celoročného plávania. Deti majú prirodzene radi vodu, ale aj pesničky a všetko priestranné a pestré. Voľba súkromnej materskej školy Gašparko či už v blízkosti lesa na Kolibe garantuje rodičom, že o ich dieťa bude postarané na vysokej profesionálnej úrovni, v zdravom, pozitívne motivujúcom prostredí.

čítaj viac...viac...

20.04.2015

Videonávod: aj takto sa dá uniknúť od spiaceho bábätka!

redakcia

Máme tu zopár únikových techník, ktoré môžete vyskúšať, keď sa chcete hocakým spôsobom dostať mimo spiaci priestor vášho bábätka. Napríklad na štýl nindžu. Alebo dnes máte skôr ten problém, že neviete, kto koho ukladá na spánok? Pozrite si video.

čítaj viac...viac...

19.04.2015

Súťažte o BIODERMA ABCDerm H2O

Súťaž

ABCDerm H2O micelárna voda je ideálnym pomocníkom na rodinných výletoch, na cestách a nemala by chýbať v prebaľovacej taške modernej maminky. Vyhrajte jeden z 5 ABCDerm H2O 500 ml od Bioderma.

čítaj viac...viac...

19.04.2015

Vek 3 roky. Váľa sa po zemi, akonáhle poviem "nie".

E. Antier

Medzi 2. a 5. rokom života je povrchová kortikálna oblasť mozgu už rozvinutá. Dieťa už hovorí, rozumie i rodičovským prednáškam plným dobrých rád. Ale hĺbková oblasť mozgu, ktorá umožňuje kontrolovať nálady, je ešte nezrelá, takže dieťa sa jeduje a vzdoruje. Rozčúlenie rodičov nepôsobí, ale ešte stupňuje jeho hnev a zúfalstvo nad vlastnou bezradnosťou.

čítaj viac...viac...

18.04.2015

Je zajakavosť liečiteľná ?

Mgr. Hana Laciková, Mgr. Katka Horňáková

Zajakavosť je porucha plynulosti reči, ktorá sa vyskytuje v detskej populácii približne v 5%, u dospelých je výskyt približne 1%. Pravá zajakavosť je vážna porucha reči, ktorá spontánne nezmizne. Na rozdiel od pravej zajakavosti, tzv. vývinová neplynulosť, ktorá sa objavuje medzi 2. až 5. rokom života dieťaťa, väčšinou spontánne vymizne v priaznivom prostredí.

čítaj viac...viac...

17.04.2015

Holuby, princípy a fernet

Takakika

Miesto trajektov sa z okna dívame na vlaky. A ľuďom z náprotivného baráku do života, do kuchyne, do žalúdka. Človečina je odrazu desivo na dotyk. Bližšia ako koniec sveta, keď nám na ostrove fučí hocičo z ktoréhokoľvek smeru. Tu je len jeden smer v uliciach a prihovára sa nám s úsmevom, ktorý hovorí „moji ľudia potrebujú istoty.“

čítaj viac...viac...

16.04.2015

Ako vyrobiť: 6 jednoduchých hudobných nástrojov pre deti

Mária Kopčíková

Hudba je čarovná. Aj pre deti. Milujú objavovanie zvukov, rytmu. My dospelí vieme, že to nie je len o zábave a dobrej nálade, ale aj o správnom vývine dieťaťa. Vyrobte si spoločne jednoduché hudobné nástroje.

čítaj viac...viac...

15.04.2015

Otestujte sa: IQ test pre otecka - začiatočníka

Katie

Cítite sa fundovaný? Menežérsky prístup? Veď dieťa je tiež len projekt? Odpovedzte na otázky v teste a zistíte, na akom ste leveli a či ste ako "tata" naozaj v obraze.

čítaj viac...viac...

13.04.2015

Mať X-té dieťa v 40.tke. Benefity.

Vivat Kofein

Nech mi nikto nehovorí nič o sociálnej izolácii matiek na MD. Chcem ju, sem s ňou, izolujte ma prosím. Na materskú som si išla zrealizovať svoje anitsocializačné túžby. Doobedia na prechádzke s kočíkom. Žiadnych 300 telefonátov, porád, rozhodnutí. Len ja a spiace dieťa.

čítaj viac...viac...

13.04.2015

Správna starostlivosť o citlivú detskú pokožku

PR

Detská pokožka je veľmi jemná a citlivá na akékoľvok podnety. Ideálnym pomocníkom na hygienu a čistenie detskej pokožky je micelárna voda, ktorá je špeciálne určená pre jemnú a citlivú pokožku bábätiek.

čítaj viac...viac...

inzercia