ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

15.07.2016

S čím kresliť, maľovať, tvoriť už s najmenšími deťmi?

Mária Kopčíková

Čo dať dieťaťu do ruky ako prvý "pracovný materiál", čo sa týka kreslenia? V akom veku deti začnú kresliť?

čítaj viac...viac...

13.07.2016

SOS – uplakanček pôrodnici

Mária Kopčíková

Minulý týždeň som počúvala podobný príbeh niekoľkokrát: „To ti bol strašný tlak. Myslela som si o sebe, že som odolná a len tak ma niečo nerozhádže. Ale toto bola sila. ...

čítaj viac...viac...

12.07.2016

Zápal prsníka

Mgr. Ľuba Lapšanská

Čo robiť pri nábehu na zápal prsníka? Uľaví zábal. Teplý, či studený obklad? A čo najlepšie zaberie? Masť, kapustný list, bylinky či antibiotiká? Poradíme Vám pri problémoch s popraskanými bradavkami. Absces, upchatie mliekovovodu. Prečo vznikajú opakované zápaly?

čítaj viac...viac...

12.07.2016

Rodičia chcú, aby boli deti šťastné. Ale čo je to šťastie?

Annie

Šťastie je síce krásny cieľ výchovy, ale je ťažko uchopiteľný. Preto sú aj dnešní rodičia v strese, ako majú vychovávať deti.

čítaj viac...viac...

11.07.2016

Dojčenie na verejnosti

Mária Kohutiarová

Dojčenie nie je len niečo na doma. Práve naopak. Dáva šancu byť znovu spolu so svojimi priateľmi, na výletoch, túrach, spoločenských aktivitách. Je ale dojčenie na verejnosti v poriadku?

čítaj viac...viac...

10.07.2016

Materské mlieko z fľaše

Zuzitka

Keď mi môj pôrodník povedal „Aspoň do troch mesiacov vydržte“, nedúfala som, že sa to podarí. Zaťala som zuby. Nakoniec mi naša pediatrička odporúčala kojiť plne aspoň do piatich mesiacov, takže mám pred sebou splnenie ďalšieho cieľa.

čítaj viac...viac...

09.07.2016

Denník mamy dvojičiek: Jeden kus chýba!

Marča

Balkónové dvere majú bezpečnostnú poistku, ale pri dvojičkách vám nikto nič nepoistí „keby niečo“. Najvačšia zodpovednosť je vždy v rukách mamy, a preto mám právo aj na moju dobrú známu paniku: Chýba jeden kus?

čítaj viac...viac...

08.07.2016

Prečo neodsudzujem iné mamy

Lenka

Dotkla som sa ich ako rodičov. Tej časti ich rodičovského „ja“, ktorá sa cítila neschopná opýtať sa podobnú otázku v situácii, keď ich dieťa muselo podstúpiť nejaký lekársky zákrok, na ktoré nebolo pripravené.

čítaj viac...viac...

07.07.2016

Ako vysvetliť deťom, prečo nejesť sladkosti

Mária Kopčíková

Pokiaľ patríte medzi tie maminy, ktoré by sa cukru v jeho rafinovanej podobe veľmi radi vyhli v strave svojich detí, ale vaše deti už vyrastajú z plienok, čím ďalej tým viac vidia vo svojom okolí, že sladkosti iné deti či dospeláci hojne konzumujú, a vy máte problém im vysvetliť, že toto, či ono im jesť nedovolíte, ponúkame vám niekoľko inšpirácii od iných mamín.

čítaj viac...viac...

06.07.2016

Aký nosič vybrať na turistiku s malým dieťaťom?

Mária Kopčíková

Oproti krosnám má Manduca viac výhod. Tá najdôležitejšia je, že dieťa, ktoré spí, je dobre opreté o nosiaceho a neklimbá mu hlavička nabok, zvlášť ak ju má zafixovanú v kapucni.

čítaj viac...viac...

inzercia