Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

18.11.2015

Vyhrajte Cebion 2x multi

Súťaž

Jesenné výkyvy teplôt prechladnutiam prajú, dbajte preto na prevenciu Vašich detí. Cebion 2x multi sirup s vitamínmi, minerálmi a inulínom pre deti od 1 roka vďaka kombinácii jednotlivých zložiek prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému. Cebion 2x multi bez chemických konzervantov a umelých farbív.

čítaj viac...viac...

18.11.2015

Ošetrovanie pupčeka novorodenca

Mária Kopčíková/M. Kohutiarová

Ako sa starať o pupočný kýpeť? Čím ho treba ošetrovať? Liehom, odvarmi, materským mliekom? Kedy sa toto miesto zahojí? Treba s tým chodiť k lekárovi? Praktické info o pupočníku pre čerstvých prvorodičov.

čítaj viac...viac...

17.11.2015

Koniec mliečka. Aj som to chcela, aj nechcela.

Mária Kohutiarová

Ešte stále podvedome v noci čakám, že sa pri mne zamrví drobná nôžka nášho špunta a v polospánku začujem: Mječkooooo! Ale tri týždne je to už inak. Aj som to chcela, aj nechcela.

čítaj viac...viac...

16.11.2015

Nikto nezostane panenský navždy

JanaK

Správne zostarnutie je o uvedomení si, že telo krásnej puberťáčky nevydrží navždy, deti-nedeti. Že tak, či onak nepôjde nárast fyzických síl donekonečna, ani mladíckeho elánu.

čítaj viac...viac...

15.11.2015

Teplomer, ktorý sa nemusí ani dotknúť

ts

Bezdotyku. Zmeria teplotu vášmu dieťatku bez toho, aby ste ho museli stláčať pod pazuchou. Zmerať ním môžeme aj teplotu predmetov, čajíka či mliečka vo fľaši, a vody vo vaničke. Pri namierení prístroja do otvoreného priestoru môžete rovnako rýchlo zistiť aj teplotu vzduchu napríklad vo vašej izbe.

čítaj viac...viac...

14.11.2015

Predčasne narodených detí pribúda. 17. november je ich dňom

redakcia, TS

Každý rok sa na Slovensku narodí približne 55 000 detí. Každé 9. dieťa sa narodí predčasne, pred ukončeným 37. týždňom tehotenstva. Prvé dni a často aj mesiace trávia na jednotkách intenzívnej starostlivosti pre novorodencov v zajatí hadičiek, blikajúcich svetielok, hluku monitorov a dýchacích prístrojov v starostlivej opatere zdravotníckeho personálu.

čítaj viac...viac...

13.11.2015

Prečo by sa v obchode nemohli aj mamy hodiť o zem? (video)

Annie

Kto to nezažil, nepochopí. Dieťa hádžuce sa o zem, metajúce končatinami, ideálne pred čo najväčším obecenstvom. V obchoďáku sa schyľuje k dôverne známej scénke, lenže o zem sa nakoniec hodí mama - pozrite si super video.

čítaj viac...viac...

13.11.2015

Viete, aké je najobľúbenejšie dievčenské meno na svete?

kika/redakcia

Čo má Slovensko spoločné s Talianskom, Mexikom, Estónskom, Čile a Ruskom? Vo všetkých vymenovaných krajinách vládne na prvom mieste v rebríčku popularity dievčenských mien to isté meno: Sofia.

čítaj viac...viac...

12.11.2015

23 otázok o mame: čo si o vás dieťa myslí?

Annie

Chcete vedieť, čo si o vás dieťa myslí? Zistíte to jednoducho, stačí mu položiť týchto 23 zaujímavých otázok. Samozrejme, nemusí to byť hneď a zaraz, dajte dieťaťu toľko času, koľko potrebuje. Možno vás niektoré odpovede prekvapia.

čítaj viac...viac...

11.11.2015

Najmilšie básničky o snehuliakoch

Zuzana Špačková

Deti a snehuliak Biela zima, veľké mrazy, snehuliačik, či ťa mrazí! Hoď si kabát na seba. Mne a zima? Ale ba! Nič krajšieho pre mňa nieto, zima, to je moje leto, veľká zima, biely sneh, sánkovačka, detský smiech.

čítaj viac...viac...

inzercia