Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

inzercia

12.12.2014

Škôlkarske lekcie

Mgr. Hana Ševčíková

Škôlka má veľký potenciál – môže naučiť dieťa, že nie všetci sú rovnakí – že sú medzi nami ľudia, ktorí nestíhajú, nie sú takí šikovní, veselí či komunikatívni. A áno, občas na nich treba čakať, povzbudiť ich, tolerovať ich oslabenú schopnosť všetko poslúchnuť na slovo.

čítaj viac...viac...

11.12.2014

Prehliadka novorodenca ortopédom v Rusku (video)

redakcia

Neodporúčame pozerať slabším povahám a mamám krátko po pôrode.

čítaj viac...viac...

11.12.2014

6 inšpirácií na vianočné pohľadnice s deťmi

kika/redakcia

Voňavé balíčky, biele obálky, listy so svojimi tajomstvami. Pozná ich ešte niekto? Z lásky k nostalgie, azda to k vianociam aj patrí, som sa rozhodla, že zopár vianočných pohľadníc si s deťmi doma vyrobíme aj my. Inšpirácií by bolo hneď niekoľko.

čítaj viac...viac...

10.12.2014

Ani prechladnutie nezastaví dojčenie

Zuzana Janotova, pr

Materské mlieko je pre deti to najlepšie. To je už stará známa vec. Mliečko obsahuje živiny a minerálne látky, vitamíny, hormóny, enzýmy i protilátky, ktoré dieťa ochránia pred chorobou. Ale kto ochráni maminu?

čítaj viac...viac...

10.12.2014

Prečo bábätko grcká?

Mária Kopčíková

Mnoho rodičov pár dní potom, ako si donesú svoje bábätko z pôrodnice domov, hovorí o perných hodinách. Dieťatko často plače, je nespokojné, prípadne grcká. Prečo bábätko grcká? Môže ísť o reflux.

čítaj viac...viac...

09.12.2014

Milý Ježiško, prosím si samopal a tetovačku Hello Kitty

kika/redakcia

Moja 3-ročná dcérka listy ešte nevie písať, ale každý deň nám nadiktuje čo by chcela dostať od Ježiška. Veľmi ma pobavilo, že chce kity plavky, mimi potápačské okuliare, tetovačku kity. Ďalej chce od Ježíška sneh a sane a soby. Ale najviac ma prekvapilo, že chce podprsenku. Neviem, kde chodí na tie nápady.

čítaj viac...viac...

08.12.2014

Gabrielova najdôležitejšia úloha

Bruno Ferrero

"Chceš sa stať matkou Mesiáša?" Pani sa naňho roztopašne pozrela: "To je vtip? Práve sa chystáme na cestu okolo sveta. Vieš si predstaviť, že teraz začnem uvažovať o dieťati?" Gabriel vzlietol a zamrmlal si: "Hm, asi bude lepšie nájsť trochu chudobnejšiu a praktickejšiu ženu."

čítaj viac...viac...

06.12.2014

Vaše bábo má 6 týždňov

redakcia

V 6.týždňoch bábätka zostáva ležanie na chrbte stále najčastejším „pohybom“. V 6. týždni Vás môže Vaše dieťatko prekvapiť prvým úsmevom. Obvykle je to reakcia na tvár matky. Mení sa kvalita spánku aj čas potrebný na nakŕmenie sa.

čítaj viac...viac...

05.12.2014

20 básničiek pre Mikuláša

Zuzana Špačková

Poďte sa s nami naučiť básničku pre Mikuláša. Ešte máme čas, stíhame, hoci aj medzi čistením čižmičiek. Aspoň jednu alebo hoci aj všetkých 20!

čítaj viac...viac...

05.12.2014

Kam mám to dieťa položiť?

Mária Kopčíková

Kam ho mám uložiť, keď nespí? Kde mám to dieťa mať? Na zemi? V kolíske? Čo vlastne ono bude robiť, keď nebude spať? Prečo je dôležité, kde dieťatko trávi čas, keď je hore a hýbe sa?

čítaj viac...viac...

inzercia