Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

12.04.2014

OČKOVANIE - naša slobodná voľba?

MUDr. Stanislava Tóthová, PhD.

Som lekárka s 15-ročnou praxou a doteraz som bola presvedčená o tom, že očkovanie je účinné, bezpečné a nutné pre blaho spoločnosti. Toto tvrdenie nám bolo vštepované nielen počas štúdia medicíny, ale aj v klinickej praxi. Po narodení môjho dieťaťa som svoj doterajší postoj značne prehodnotila.

čítaj viac...viac...

11.04.2014

Tri rany, ktoré mi udelilo bezplienkovanie

Antimama

Najväčšia výhoda bezplienkovania nie je v ušetrených peniazoch za plienky, ale v tom, že už nemusím dieťaťu umývať oserkaný zadok, prípadne celý chrbát. Tie časy, kedy si malý prdol a vybehlo mu to až cez krk, boli preč. Ale nie je všetko zlato, čo sa bliští.

čítaj viac...viac...

11.04.2014

Suché ráno v postieľke

Mária Kohutiarová

Vaše dieťa už malo tri roky a stále sa pocikáva? Máte to považovať za problém alebo naopak neriešiť nič? Ako na podobné otázky odpovedajú lekári?

čítaj viac...viac...

10.04.2014

Aké plienky kúpiť pre novorodenca

Mária Kopčíková

Jednorazové plienky sa začali používať v 40.tych rokoch minulého storočia. Ich zástancovia hovoria o uľahčení života, zástancova látkových plienok zase o výhodách pre dieťa a ekológií. Aké sú tie najvhodnejšie prvé plienky pre novorodeniatko?

čítaj viac...viac...

09.04.2014

Školský výlet – nočná mora pre mnohé deti

Anna Strelcová

Dôsledky pomočovania sú závažné nielen pre dieťa, ale aj pre celú rodinu. Pre všetkých v rodine to znamená obmedzenie spoločných aktivít, akými sú výlety spojené s prespávaním, návšteva starých rodičov, príbuzných. POdobne je to aj so školskými výletmi.

čítaj viac...viac...

08.04.2014

Život bez plienok

Beata Hucková

"Mami!" vzrušene som hovorila do telefónu. "Betty bola dnes na toalete ako veľké dievča". "Panebože," reaguje moja mama . "Nie je to nenormálne pre dvojtýždňové bábätko?"

čítaj viac...viac...

07.04.2014

Nočníková hystéria

Lenka Tinková

Na čakanie sú expertkami anglické mamičky. Ak im poviete, že vaše ročné dieťatko už chodí na nočník, určite ich vydesíte. Mamičky v UK a USA v drvivej väčšine s „toaletnou výchovou“ začínajú najskôr po druhom roku. V Číne väčšina rodičov deti posadí nad nočník hneď ako dokážu poriadne udržať hlavičku.

čítaj viac...viac...

07.04.2014

Kedy začať odplienkovávať?

Mária Kopčíková

Kedy dieťaťu zrušiť plienky? Alebo sa o to aspoň pokúsiť? Veľká téma, ktorú už mamičky, ktoré tento krok v živote s dieťaťom majú za sebou, prediskutovali zľava sprava, a neviem, či dospeli k jednotnému postoju a postupu.

čítaj viac...viac...

06.04.2014

Ako kúpiť, očistiť, uvariť a zjesť špargľu

Dagmar Mozolová

Chodíte v obchode okolo špargle a neviete, ako spoznať čerstvú, ako ju očistiť a naservírovať rodinke tak, aby naozaj chutila? Prinášame vám recepty a návody, ktoré ste nám zaslali – ako vám chutí vo vašich kuchyniach.

čítaj viac...viac...

06.04.2014

Prečo je prospešné nosiť dieťa v šatke

Manuela Kačurová

Nosenie detí v šatke je prirodzený spôsob života v mnohých kultúrach. V minulosti to bolo bežné aj v tej našej. A zdá sa, že po ére kočíkov si tento trend opäť razí cestu k moderným mamám. Aké sú teda výhody šatkovania?

čítaj viac...viac...

inzercia