inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

22.05.2015

Poznaj svoje pieskovisko (alebo kde zohnať piesok)

redakcia

Čo viete o vašom pieskovisku? Tušíte, čo sa v ňom skrýva? Kto ho má na starosti? Ako je to s kontrolou a prevádzkovateľmi? Máte svoje pieskovisko? Kde zohnať piesok do pieskoviska?

čítaj viac...viac...

21.05.2015

Dojčíme v pôrodnici

Mgr. Mária Kopčíková

Asi 50% žien má s dojčením problémy už v pôrodnici. Tieto problémy, ak nie sú riešené alebo nie sú riešené správne, môžu spôsobiť, že dojčenie bude pre mamičku nepríjemné, nepohodlné a bude vyčerpávajúce. Aj počiatočná vysiľujúca náročnosť môže odradiť od ďalšieho dojčenia.

čítaj viac...viac...

20.05.2015

9 jednoduchých aktivít pre rozvoj jemnej motoriky ruky

Mária Kopčíková

V poslednom čase sa mi znova ukazuje, že detičky pred vstupom do školy nemajú poriadne pripravené rúčky. Pripravené na to, aby bez väčších problémov zvládli písanie, prvé ťahy ceruzkami. Niekedy sú ich rúčky príliš „tvrdé“ a potrebujú veľa cvičiť. Nech sa páči, jednoduché aktivity ako na to.

čítaj viac...viac...

19.05.2015

Bylinky - dobré koreninky pre detičky aj dospelých (1.)

Martina Kačániová

Pri príprave pokrmov pre našich najmenších nepoužívame soľ ani korenie, ale mnohé bylinky dokážu ochutiť bábätkovské jedlá tak, že si na nich pochutíme aj my. Dnes niečo o bazalke, bobkovom liste, fenikle, oregáne a pažítke a samozrejme aj s receptami.

čítaj viac...viac...

18.05.2015

Pitný režim dojčeného a nedojčeného dieťaťa

Mária Kopčíková

Dojčatá nevedia vyjadriť pocit smädu a staršie deti často v zápale hry pocit smädu potláčajú. Preto je potrebné pre deti vytvoriť k dostatočnému pitnému režimu podmienky. Ponúkať ich, a myslieť za nich počas celého dňa. Doma, v škôlke, či v škole.

čítaj viac...viac...

17.05.2015

Dole "bez" (ako sme sa odplienkovali)

Mária Kohutiarová

„Milý môj, toto sú všetky plienky, ktoré máš. Ja viac nekúpim. Ty si veľký chlap a ja to už nechcem vidieť, aby si cikal do nich.“ Pozrel na mňa spýtavo, po troške váhania pokýval hlavou. A o pár minút sa... pocikal.

čítaj viac...viac...

16.05.2015

Motýľ z mafinových košíčkov

Zuzana Špačková

Podľa odhadov bolo dosiaľ opísaných a pomenovaných vyše 180 000 druhov motýľov. Malých, veľkých, farebných, nočných... tých papierových zatiaľ nerátali. Ani tých z papierových košíčkov na mafiny. Vy ste už takého motýľa videli? Krásne mu odstávajú krídla...a vytvoriť si ho zvládnu aj tí najmenší.

čítaj viac...viac...

15.05.2015

O pokryteckom kojení

Laura

Akoby nás mátala revolta voči generácii našich mám, ktoré sa hádam rad radom kolektívne dohodli, že už po troch mesiacoch majú „málo“ mlieka, „slabé“ je a pochabo nám zapchali ústa fľašou, z ktorej len tak tieklo sunarom ako potokom.

čítaj viac...viac...

14.05.2015

Škôlky v Írsku – hlavne je to voľná hra

Zuzana Špačková

V írskych škôlkach sa všetko rieši hrou. Voľnou hrou. Tú učitelia využívajú aj pri pobyte vonku. Využívajú zeleň, parky, ihriská. Deti sa neprezúvajú, neprezliekajú, na vešiačikoch majú len náhradné oblečenie, keď vonku prší.

čítaj viac...viac...

13.05.2015

BB puding krupicový – novinka s chuťou detstva

ts/ novinka na trhu

Tento rok prichádza Dr.Oetker s inováciou svojho 70 ročného kakaového pudingu. Spojil puding a kvalitnú krupicu a vznikol nový BB puding krupicový s vanilkovou arómou. Vďaka semoline, krupici z tvrdej odrody pšenice, je navyše BB puding sýtejší ako bežné pudingy. Semolina má totiž vyššiu nutričnú hodnotu oproti bežnej mäkkej krupici.

čítaj viac...viac...

inzercia