ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

28.01.2016

Farebné príšerky

Hannah

Ako deti hravo naučiť miešanie farieb? Chce to len trocha farby, odvahy a príšerky sú na svete! Tak neváhajte a spríjemnite si niektoré jesenné, zimné, jarné popoludnie.

čítaj viac...viac...

28.01.2016

Vyspím sa konečne?!?

Takakika

Ráno máme polnoc, dni sa nám vlečú v bdelej kóme, a pri tom všetkom si fandíme, aký to zázrak, že naše telo to ešte zvláda a drží ako hluchý dvere. Skôr, či neskôr dospejeme k hraničnému bodu, kedy budeme zúfalo chcieť ukončiť túto mizériu. Pokúsime sa primäť dieťa, aby konečne prespalo celú božiu noc.

čítaj viac...viac...

27.01.2016

Prečo sa deti nevedia hrať?

Mgr. Eva Poláková, detský psychológ

Často počuť sťažnosti zo strany rodičov na to, že ich deti majú veľmi veľa hračiek a predsa sa s nimi nehrajú, nevedia sa s nimi hrať. Príčin tohto javu je viacero.

čítaj viac...viac...

26.01.2016

PREVAPIS JUNIOR – vyhrajte unikátne propolisové prípravky

súťaž

Súťažíme o 3 balíčky unikátnych propolisových prípravkov PREVAPIS JUNIOR určených pre deti od 3 rokov.

čítaj viac...viac...

26.01.2016

Je sa čím chváliť, keď otecko vymieňa plienku? (+video)

Takakika

Jeden by si mohol myslieť, že výmena pokakanej plienky je najobľúbenejšou disciplínou celebritných tatinkov. Ani Mark Zuckerberg neodolal a nechal sa zvečniť v póze starostlivého, o prebaľovací pult sa opierajúceho tatinka s plienočkou na krku.

čítaj viac...viac...

25.01.2016

Prevencia pred vírusmi je ľahká

súťaž

Sezóna zimných prechladnutí, vírusov, chrípky a chrípke podobných ochorení práve vrcholí. Prevencia dnes nie je len slovo, ale reálna možnosť, ako sa pred nepríjemnosťami ochrániť.

čítaj viac...viac...

25.01.2016

Prečo ženy prestávajú dojčiť? Predčasne ...

Mária Kopčíková

Na Slovensku máme len 50% bábätiek, ktoré sa ešte dojčia vo svojom polroku. Ostatné už nie. Prečo to tak je? Prečo je najväčší úbytok dojčených detí do 3. mesiaca? Malé zamyslenie ...

čítaj viac...viac...

25.01.2016

Fínske škôlky – dieťa si jedlo naberá samo

Zuzana Špačková

Učiteľ, škola, vzdelanie majú vo Fínsku náležitú prestíž i úctu. Sú považované za skutočnú hodnotu a základ budúceho úspechu človeka. A predškolské vzdelávanie je často spájané s pojmom Educare – pevne navzájom prepojené prvky výchovy, učenia a starostlivosti.

čítaj viac...viac...

24.01.2016

Vyrábame s deťmi: Čiapka s brmbolcom

Zuzana Špačková

Určite každý má doma aspoň jednu čiapku. Takú na hlavu. Ale máte čiapku s brmbolcom, ktorú si môžete schovať do vrecka alebo postaviť si ju napríklad na písací stôl. Nemáte? Tak si ju vyskúšajte vyrobiť spolu s nami. Je to jednoduché a ani nepotrebujete veľa vecí. Iba to, čo máte určite doma.

čítaj viac...viac...

23.01.2016

OČR počas štrajku učiteľov

Kristína Kováčiková

Ak máte doma školáka do 10 rokov, s ktorým budete musieť zostať doma počas štrajku učiteľov, môžete si uplatniť nárok na ošetrovné, tzv. OČR. Ide o dávku nemocenského poistenia, ktorá sa poskytuje najviac 10 kalendárnych dní, a to vo výške 55 % z vymeriavacieho základu. Nárok na ošetrovné vznikne, ak ...

čítaj viac...viac...

inzercia