Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

16.07.2014

Wellness Hotel Borovica**** Štrbské pleso, Penzión Gyory*** Thermal Corvinus Veľký Meder

redakcia

Vyhrajte prázdninový pobyt na Štrbskom Plese alebo vo Veľkom Mederi. Zapojte sa do súťaže do 30. júla zodpovedaním krátkej súťažnej otázky. Losujeme už 31.júla.

čítaj viac...viac...

16.07.2014

Dieťa ako nízkonákladová položka

Antimama

Občas počúvam, že ľuďom sa nechce mať viac detí, prípadne žiadne, lebo majú pocit, že je to veľmi drahá záležitosť. Rozhodla som sa tento mýtus vyvrátiť.

čítaj viac...viac...

16.07.2014

Aj Pokahontas mala tetovanie

Monika Erdofy

Štyri tajomstvá, ktoré prekvapia aj rozprávkových znalcov. Vedeli ste napríklad, že Pocahontas je jedinou spomedzi Disney princezien, ktorá má na tele tetovanie? Snehulienka má len 14 rokov, čo z nej robí najmladšiu Disney princeznú. Malá morská víla Ariel je voľne inšpirovaná astronautkou a ...

čítaj viac...viac...

15.07.2014

Ukončovanie dojčenia - na ostro.

Mária Kopčíková

Je fajn, ak odmliečkovanie môže prebehnúť postupne. Pri dostatku času sa adaptuje dieťa, aj telo matky. Pokiaľ máte čas, urobte dohodu. Podľa mňa by to do istej miery mala byť dohoda medzi matkou a dieťaťom, či už nastal správny čas, či nám to obom bude vyhovovať.

čítaj viac...viac...

14.07.2014

Masturbácia, sebaukájanie u našich najmenších

Petronela Hercová

Možno sa to stalo aj vám. Všimli ste si, ako sa vaše dieťa hrá so svojími genitáliami. Možno vás to znechutilo, možno pobavilo, možno znepokojilo....ale vedzte, že je to úplne normálny proces vo vývine dieťaťa. Dôležité je však uvedomiť si, že mastrurbácia dieťaťa nie je totožná s masturbácou dospelých.

čítaj viac...viac...

13.07.2014

Kostolní ľudia

Max Kašparů

Kolieskari. Kontakt s Cirkvou majú iba dvakrát v živote a raz po smrti. A to vždy na kolieskach. Všeobecne najhlučnejší dav jednoročiakov smeruje do najbližšieho kostola na polnočnú svätú omšu.

čítaj viac...viac...

12.07.2014

...kúpim značkové oblečenie

Mária Kohutiarová

Ak sme posadnutí len značkami, je to už chorá predstava, ktorá presahuje parametre údajnej kvality. Dať ťažké peniaze každého polroka (deti rastú šialene rýchlo!) za nejakú „pravú“ fajku, krokodíla či iný originál „obrázok“?

čítaj viac...viac...

11.07.2014

Urobme si doma detskú výživu

Silvia Bodláková

Tiež sa vám už stalo, že ste zrazu mali doma viac ovocia ako ste boli schopní spotrebovať? Alebo zostalo trochu ovocia a už ste prejedení? U nás to bolo trochu inak. Niektoré ovocie mi deti nezjedia a tak som vymyslela niečo iné: výživu. Nektarinkovú s mrkvou, broskyňovú s banánom...

čítaj viac...viac...

10.07.2014

Pravidlá pri výbere detských topánok

Zuzana Špačková

Takmer tretina prváčikov už má nohy zdeformované v dôsledku nosenia nesprávnej obuvi. Problémom pri kúpe topánok je, že detské nohy majú zníženú citlivosť na bolesť a tlak, preto vám dieťa pri nákupe nepovie, či je topánka pohodlná. Ako teda topánky vyberať?

čítaj viac...viac...

09.07.2014

9 hier, ktoré pomôžu bábätku rozvíjať reč a jazyk

kika/redakcia

Chorvátska logopedička Martina Starčević Perica ako jeden z prvých tipov, ktoré majú pomôcť dieťatku rozvíjať jazyk a reč, odporúča vypnúť televízor. Podľa profesorky logopédie nič totiž nenahradí interakciu rodič - dieťa. Tu sú niektoré jej tipy na jednoduché hry.

čítaj viac...viac...

inzercia