Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

24.07.2015

Koľké v poradí sa dieťa narodilo?

Daniela Čechová

Prvorodené - narodilo sa prvé a prvým chce zostať, po narodení súrodenca (najmä ak je medzi nimi malý vekový rozdiel) sa môže cítiť "zbavené" trónu: hľadá prílišnú pozornosť a ak ju nenájde, cíti sa prehliadané, neisté.

čítaj viac...viac...

22.07.2015

4 mýty o dojčení, ktoré ešte neopustili naše pôrodnice

Mária Kopčíková

Prečo mi to nepovedali v pôrodnici? Pýtajú sa novopečené mamičky a táto otázka sa viaže ku kojeniu – resp. k riešeniu niektorých problémov okolo neho. Čo týmto ženám povedať? Že sestričky nemajú čas? Že niektoré súvislosti okolo dojčenia tie sestričky nevnímajú ako podstatné? Že niektoré z nich jednoducho tie vedomosti nemajú?

čítaj viac...viac...

21.07.2015

Ako sa pozeráme na nedojčiace mamičky?

Mária Kopčíková

Nie som dokonalá a viem, že v akceptácií žien, ktoré sa rozhodli od začiatku nedojčiť, mám čo doháňať. Na druhej strane, naozaj poznám veľa mamičiek, ktoré si na svojej ceste dojčením prešli všeličím a cítili sa všelijako.

čítaj viac...viac...

20.07.2015

Radšej doma chleba s maslom, ako s deťmi do reštiky

Takakika

Nevedela som odhadnúť, na koľko budem schopná improvizovať, aby tá spoločná večera nevyzerala len ako súťaž o nasúkanie jedla dole gágorom, ktoré azda šťastlivo zapijeme bez toho, aby nám tekutina zapadla do nesprávnej dierky a potom hajde, brate milý, šťastne domov.

čítaj viac...viac...

19.07.2015

Ako poskladať papierové lodičky

Zuzana Špačková

Origami je aj papierová loďka – plachetnica, ktorú sme tvorili v školských laviciach. Možno ste už na to zabudli, možno stačí len trošku oprášiť.

čítaj viac...viac...

18.07.2015

Dostali ste radu "nedojčiť," lebo užívate lieky?

redakcia a Martina Perháčová

Pre nedostatok informácií v danej problematike boli matky často postavené pred rozhodnutie, aby si vybrali medzi dojčením svojho dieťaťa a vlastnou liečbou.

čítaj viac...viac...

17.07.2015

Pracujúci rodičia dostanú viac peňazí na dieťa

kristína/redakcia

Novelou zákona plánuje ministerstvo práce zvýšiť maximálnu sumu príspevku na starostlivosť o dieťa z 230 eur na 280 eur, ak starostlivosť dieťaťu zabezpečuje napr. súkromné zariadenie, fyzická osoba na základe živnosti.

čítaj viac...viac...

16.07.2015

Kurnik šopa, reklama mi zblbla dieťa!

Zula

Turník, šopa, turník, šopa, turník, šopa,.... A ešte asi 20-krát. Až som sa začala červenať od hanby a vymýšľať výhovorky pre našich susedov...napríklad to, že to nenadávam ja, ani moje deti, ale náš papagáj.

čítaj viac...viac...

15.07.2015

Mliečkovaté príbehy

Mária Kohutiarová

Dojčenie okrem tých všetkých 1000x popísaných pozitív prináša so sebou aj nejednu zábavnejšiu situáciu. O pár z nich sa s vami podelím...

čítaj viac...viac...

15.07.2015

Agresia v batolivom veku

Mária Kopčíková

Deti v tomto období (1 – 3 roky) sú zvyčajne veľkým uzlíkom energie. Pozitívnej, ale aj tej negatívnej. Všetko ich zaujíma, sú vďačné za rôzne podnety, ich rodičia sa nimi zrejme dosť nabehajú. A obvykle v tomto období musia riešiť počínajúci vzdor a negativizmus dieťaťa.

čítaj viac...viac...

inzercia