Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

inzercia

21.11.2014

Najčastejšie sa únosov detí dopúšťajú matky

Kristína Kováčiková

Naposledy zarezonoval prípad slovenského chlapca Issu, ktorého dvakrát uniesol jeho otec. Napriek tomu, aký obraz o rodičovských únosoch podávajú médiá, rodičom, ktorý sa najčastejšie dopúšťa neoprávneného premiestnenia alebo zadržania dieťaťa, býva matka dieťaťa.

čítaj viac...viac...

20.11.2014

Tvoríme s deťmi: Kartónová sovička Hanička

Zuzana Špačková

Vieme, ako si doma urobiť zábavu pri recyklovaní starého kartónu či zbytočných kusov látok. Ukážeme vám, ako si s deťmi vyrobiť Sovičku Haničku. Budeme potrebovať kartón, nožnice, lepidlo, kúsky látky, vlnu, farebný papier.

čítaj viac...viac...

19.11.2014

Detské oleje

Mária Kopčíková

Pred desiatimi rokmi na mňa sestrička v pôrodnici pozerala divne, keď som si priniesla vlastný olej a nechcela som, aby mi dieťa čvachtali v kozmetike, ktorú odporúča 96% slovenských pôrodníc ... Chcete použiť nejaké detské oleje? V akej kvalite a akého druhu?

čítaj viac...viac...

18.11.2014

Mamou bez príručiek

Takakika

Neschopný rodič, či nevychované decko? Problém väzí „iba“ v spôsobe našej komunikácie. Onehdy som celá zúfalá video o tom pozerala. A čakala netrpezlivo na ďalšie, lebo v týždňových rozostupoch rafinovane dávkovali, ako s deťmi rozprávať, aby nás počúvali.

čítaj viac...viac...

16.11.2014

Ako rozpoznať, prečo bábätko plače? Všímajte si tieto signály

MikSa

Zasa plače!? Ale veď už je vyspinkané, prebalené, nakojené, tak čo mu ešte chýba? Každý bábätkovský plač nemusíme brať nutne „tragicky.“ Skôr by sme sa mali pokúsiť lepšie rozpoznávať, čo ten plač znamená.

čítaj viac...viac...

16.11.2014

Novembrové MAMA a ja

Novembrové vydanie MAMA a ja svojim čitateľom i čitateľkám prináša tieto témy: SNAŽILKY – Tehotenstvo nečakajte, pripravte sa naň! Bojím sa pôrodu! Výber autosedačky – dôležitejší, ako sa zdá. A mnohé ďalšie.

čítaj viac...viac...

15.11.2014

Chlapci sa s bábikami nehrajú?

Petronela Hercová

Všetko to začalo výsmešnými poznámkami mojej svokry na synovu hru s bábikou. Vraj chlapci sa s bábikami nehrajú, že je ako dievčisko, aby som sa mu tak nedovolila hrať a podobne. Tvrdenie, že sa hrá ako dievča, je absolútne mylné a takisto aj predstava, že na základe tohto by mohol mať inú sexuálnu orientáciu.

čítaj viac...viac...

14.11.2014

Ži a nechaj žiť, mama!

Evelyn

Až moc často vidím vo svojom okolí mamy - moje kamarátky z čias, keď sme boli ešte “bezdetné a bohaté”, ktorým sa zdravý únik z pod vplyvu “ultrahormónov” zatiaľ nedarí. Marika má 1,5 ročnú Mišku, od ktorej sa nemôže pohnúť ani na krok. Nemôže sa ani vycikať...

čítaj viac...viac...

13.11.2014

Tvoríme s deťmi: Papierový vlniaci sa had

Zuzana Špačková

Dnes je veľká paráda, my sa hráme na hada... Ak sa aj vám už zunovala klasická „chodiaca“ hra na hada popri špagáte, a nemáme práve chuť sa s deťmi plaziť po zemi, vyskúšajte si spoločne vyrobiť papierového hada. Je to jednoduché, rýchle a deti budú aj strihať, aj lepiť, aj kresliť a aj sa zahrajú na hada.

čítaj viac...viac...

13.11.2014

Purpurové srdce bije na Slovensku už tretí rok

ts

Pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí (17. november) pripravilo OZ malíček benefičný koncert spojený s odovzdávaním ceny Purpurové srdce. Na Slovensku toto ocenenie predstavuje symbol, ktorý spája komunitu rodín s predčasne narodenými deťmi po celom svete.

čítaj viac...viac...

inzercia