ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

01.01.2016

Neviete, prečo vaše bábätko plače? Nevadí – zaobstarajte si tlmočníka ...

Agáta

Mobilná aplikácia či mobilná „pestúnka“ rozhodnú za nás, čo to naše nemluvňa potrebuje – či je hladné, smädné, či potrebuje prebaliť alebo uspať, prípadne, či sa nudí ...

čítaj viac...viac...

30.12.2015

Aké zmeny čakajú rodičov po 1. januári 2016?

kika/redakcia

Dve hlavné zmeny, ktoré budú aktuálne od 1.januára 2016, a to zvýšenie materskej dávky a príspevku na starostlivosť o dieťa, sa pozitívne dotknú pracujúcich rodičov.

čítaj viac...viac...

29.12.2015

TOP 10 najčítanejších vecí na babetko.sk v r.2015

eva/ redakcia

Neviem, či budete prekvapení, alebo si poviete: Ano, toto som si prečítala aj ja. Pamätám si na to. Tak nech sa páči - TOP TEN najčítanejších článkov tohoto roka.

čítaj viac...viac...

28.12.2015

Ryby? Áno a nielen na Vianoce

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Sú ryby zdraviu prospešné alebo obsahujú viac škodlivín? Sú vhodné pre deti, tehotné a dojčiace mamičky? Odkedy zaradiť deťom ryby do jedálnička? A čo ak sa v rodine vyskytujú alergie? Ktoré ryby sú alergénom? A počítajú sa v strave dieťatka aj "rybie prsty?"

čítaj viac...viac...

27.12.2015

Agresivita u malých detí

Ivana Ilgová, publicistika

Váš 15 mesačný droček príde medzi deti. Chvíľku sa rozhliada, potom to príde. Náš drobček trhá z ruky hračky, strháva čiapky a šváca lopatkou po hlave. Ako správna matka mu dohovoríte, že to sa nerobí. Pustíte ho medzi deti opäť, ale situácia sa opakuje.

čítaj viac...viac...

26.12.2015

Matka a dcéra. Sme také rozdielne, a predsa...

Mária Kohutiarová

Nikdy predtým som si nemyslela, že je to taký zásah. Presný, silný, očarujúci, nepochopiteľný, večný. Opakuje sa stále dokola a napriek všetkej logike života príde v ďalšej vlne znovu: matka a dcéra.

čítaj viac...viac...

25.12.2015

Spievame s deťmi koledy a vianočné piesne

redakcia

Vianočné piesne, najznámejšie koledy, nielen s textami, ale aj s akordami, ktoré zvládnu i najmenšie deti. Vstávajte pastieri, Búvaj dieťa, krásne, Nesiem vám noviny, Tichá noc, svätá noc a veľa ďalších.

čítaj viac...viac...

24.12.2015

Farboslepí v srdci

Františka Anna-Krennová

Včera som sa narodil a mama odišla. Okolo mňa behajú tety a ja ničomu nerozumiem. Chodia tu aj iné mamy. Krútia hlavami a hovoria, že to nepochopia. Ako môže niekto odísť od dieťaťa, čo porodí. A ešte hovoria, že nevedia, čo so mnou bude, vraj kto by si ma zobral?

čítaj viac...viac...

22.12.2015

Spací vak pre bábätko

redakcia

Perinka či zavinovačka môže byť dobrým pomocníkom v prvých dňoch, či týždňoch života dieťatka. No veľa detí nemá rado obmedzený priestor a na spánok potom rodičia hľadajú iné alternatívy prikrývok. Vhodnou alternatívou sa teda javí spací vak.

čítaj viac...viac...

21.12.2015

Naučiť dieťa zaspávať samé?

Mária Kohutiarová

Čakáme na to dlho – že to naše zlato položíme do postieľky, a ono zavrie oči a bude spať. Len nielen vďaka prieskumu (keby sme ho robiť chceli) by sme zistili, že je málo tých šťastných rodičov, ktorí také dieťa, či nebodaj viac kusov, majú. My ostatní ich zaspávať musíme naučiť.

čítaj viac...viac...

inzercia