Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

08.03.2014

Koľko mliečka vlastne vypije?

Dagmar Mozolová, redakcia

S MUDr. Katarínou Babinskou, PhD., odborníčkou na výživu o tom, ako odmerať množstvo vypitého mliečka u dojčeného dieťatka a čo je znakom jeho dobrého prospievania.

čítaj viac...viac...

07.03.2014

Prvá stavebnica do vody LEGO DUPLO pre batoľatá

ts

Ak už vaše dieťa nebaví kačička alebo rybka do vane, skúste nové LEGO DUPLO do vody pre batoľatá. Predstavujeme novinku.

čítaj viac...viac...

06.03.2014

Vyhlásenie výboru Slovenskej pediatrickej spoločnosti k používaniu Domperidonu pri podpore laktácie

redakcia

Vážny problém pre pediatrickú obec vyplynul zo skutočnosti, že pribúdajú otázky ohľadom medikácie lieku Domperidonu, ktoré kladú mamičky pediatrom. Ako vníma túto skutočnosť Slovenská pediatrická spoločnosť?

čítaj viac...viac...

05.03.2014

Darujem vám ovčie kiahne, zn: ohľady bokom.

mama Mirka

Ak majú naši západní susedia povinné očkovanie ešte aj proti „obyčajným“ kiahňam, asi vedia prečo. Priznám sa, rozmýšľam nad touto možnosťou - ak prežijeme inkubačnú dobu bez ujmy. Desí ma totiž, že nemusíte kiahne, ani iné infekčné choroby vyhľadávať náročky, organizovať párty s kiahňami, pokúšať osud.

čítaj viac...viac...

05.03.2014

Aromaterapia u detí

Mária Kopčíková

Aromaterapiu môžete používať od novorodeneckého obdobia života vášho dieťatka. Musíte však byť opatrní. Éterické oleje sú veľmi koncentrované a silné. Pred použitím ich treba riediť. Dieťatko však dokážu krásne uvoľniť, upokojiť, či odstrániť bolesti bruška.

čítaj viac...viac...

04.03.2014

Prichádza k vám marcové MAMA a ja!

pr

„Deti, ktorých mamy boli pri uspávaní emocionálne dostupnejšie, sa v noci budili zriedkavejšie a mamy ich museli menej často aktívne uspávať.“ – Aj to sú informácie, ktoré odhalili vedci svetových univerzít a my vám ich exkluzívne ponúkame v rámci článku Psychológia pre milujúcich rodičov v marcovom vydaní časopisu MAMA a ja.

čítaj viac...viac...

04.03.2014

Odmietanie jedla - otázky a odpovede

Zuzana Pitoňáková

Čo ak sa dieťa s jedlom hrá? V čase jedenia je potrebné dať dieťaťu slobodu. To, že sa s jedlom na tanieri hrá, chytá ho rukami, či ho rozdeľuje na kôpky atď., ešte nemusí znamenať, že nič nezje. Dieťa len potrebuje na zoznámenie s jedlom viac času.

čítaj viac...viac...

03.03.2014

Dojčila som 17 rokov, je koniec

Majdalenka Apolenka

S dvoma prestávkami som dojčila spolu takmer 17 rokov... Predstava, že sa už to nádherné dudanie nikdy nevráti, ma po prvom uspaní na obed zložila a patrične som sa vyplakala. Predsa len, tie okamihy mi boli vzácne a vždy to bol taký zastavený čas, kedy sme sa vymojkali, vnímali zmeny, rast a budovali vzťah.

čítaj viac...viac...

02.03.2014

Hudba pomôže pri zaspávaní

Mgr. Katarína Greškovičová

Keď sa vaše bábätko narodí, je schopné rozoznať všetky familiárne zvuky, ktoré počulo ešte v brušku. Mamu, otca, prípadne iné tóny alebo hudbu, ktorú ste mu púšťali, hrali, ktorú počulo. Pokiaľ ste mu už počas pobytu v brušku spievali pesničky, určite v tom pokračujte. Aká hudba/zvuky/tóny ešte pomôžu pri zaspávaní?

čítaj viac...viac...

01.03.2014

Uspávanie je investícia.

Mária Kohutiarová

Spánok sa dieťaťu nedá vnútiť násilnými technikami a spôsobmi: jediné, čo sa tým „získa“, je strata citlivosti rodiča na potreby dieťaťa a oslabenie ich vzájomného puta. Ako by ste sa cítili v koži dieťaťa, ktoré volá svojich rodičov a oni neprídu, alebo len na chvíľu?

čítaj viac...viac...

inzercia