Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

21.10.2015

Čo všetci máte s tou grafomotorikou?!

Mária Kopčíková

Ruku dieťaťa je potrebné trénovať, ale v zásade je najpotrebnejšie nechať dieťa normálne žiť a hrať sa. Keď sa u dieťaťa od útleho detstva bude primerane rozvíjať hrubá motorika, veľmi pravdepodobne sa rozvinie aj tá jemná. A prečo to s nami nikto neriešil pred 30 rokmi?

čítaj viac...viac...

20.10.2015

Čože? Vidím dvojmo?!? (+video)

redakcia

Tento chlapček sa prvýkrát stretol so svojimi sestričkami dvojičkami. Pozrite sa, ako dopadlo ich zoznámenie. Jeho výraz hovorí za všetko.

čítaj viac...viac...

19.10.2015

Čo ste zbytočne kúpili pre dieťa?

MikSa a maminy z fóra

Nekupujte všetko, na čom je napísané „baby“. Veci, ktoré maminy po narodení dieťatka vôbec nevyužili, a ktoré doma len zaberajú miesto, resp. čakajú v rade na darovanie, v horšom prípade „priamy hod do koša.“

čítaj viac...viac...

19.10.2015

Udrel ťa? Stavím sa, že sa mu páčiš

Annie

Moja štvorročná dcéra bola v tej chvíli bola zranená, na neznámom mieste, mala strach. Vaše slová útechy v preklade hovorili to, že ak ťa niekto ľúbi, môže ťa zraniť.

čítaj viac...viac...

17.10.2015

Kolostrum zachraňuje novorodencovi život

Barbora Carachová

Pre dieťa je to základná potrava v prvých dňoch po pôrode a nesmierne dôležitá zložka pre budovanie imunity každého dieťaťa počas prvých kritických dní po tom, čo opustilo imunologicky bezpečné prostredie maternice.

čítaj viac...viac...

17.10.2015

Výživa dieťaťa (7.-10.mes) v prechodnom období

MUDr. Silvia Barteková

Súperíte s dilemou, či je ešte nutné behať denne po kuchyni s mixérom? Môžeme už skúsiť termix, alebo jogurt? A aký? Klasická krupicová kaša je pre deti naozaj dobrá?

čítaj viac...viac...

17.10.2015

Bábätko spiace v Krajine zázrakov (+ video)

redakcia

Malého Wenngenna môžeme vidieť pózovať na obrázkoch ako z rozprávky, na ktorých bábätko prežíva vždy iný príbeh. Album nazvala fotografka príznačne: Wenngen v Krajine zázrakov.

čítaj viac...viac...

16.10.2015

Postavičky z gaštanov - urobme si gaštanovú ZOO

Dagmar Mozolová

Z gaštanov môžeme vytvoriť tie najrôznejšie zvieratká, s ktorými sa potom môžeme hrať, napr. hady, žirafy, prasiatka, mačky, vtáky, kone, postavy ľudí.

čítaj viac...viac...

15.10.2015

Mať mamu iba pre seba

Takakika

Vždy ma fascinovalo, ako moje dieťa takmer priadlo od radosti, keď som s ním čo len na chvíľu vybehla z domu, zatiaľ čo ocinko strážil malé bábätko. Ako med, natrieť na chleba. Naozaj mu stačilo len toto: mať mamu iba pre seba.

čítaj viac...viac...

14.10.2015

Gaštany, gender a graciózne recepty

Kika

Rodinná idylka. Spokojný otec pred televízorom s hŕbou gaštanových šupiek na stole a mama naštartovaná v kuchyni, že musí drhnúť hrniec, hnedý jak oné po „jeho“ gaštanoch. Gender ako vyšitý.

čítaj viac...viac...

inzercia