Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

01.09.2015

Nechce spať? Typy navyše pre zúfalých

Mária Kohutiarová

Prvá téza rodiča: Zničiť a unaviť! Zmožené dieťa zaspí skôr, ako to, ktoré sme celý deň vozili, nosili a inak mu hoveli. Aj keď to často vyzerá tak, že jedno dieťa zmôže dvoch rodičov, skúsme porozmýšľať nad tým, ako by to mohlo byť naopak.

čítaj viac...viac...

01.09.2015

Tvorivo s deťmi: Domček z papierovej rolky

Zuzana Špačková

Dedinky a mestečká plné malých domčekov. Možno aj také ste videli na svojich prázdninových cestách. Z papierových roliek sa také dajú ľahko a rýchlo vytvoriť. S troškou fantázie sa vám možno podarí vytvoriť aj vašu ulicu...

čítaj viac...viac...

01.09.2015

Septembrové MAMA a ja je tu!

Janka Fialová

Septembrové MAMA a ja čítanie je pútavé a plné všetkého, čo rodičia (aj tí nastávajúci) potrebujú vedieť! V pravidelných rubrikách septembrového vydania MAMA a ja sa dozviete:

čítaj viac...viac...

31.08.2015

Babské rady pri zápale prsníka

Ľuba Lapšanská

Pri zápale, ktorý sama nezvládnete do dvoch dní, respektíve pri takom, kedy už máte vysokú teplotu, vám lekár predpíše antibiotiká. Ja vám ponúkam babské rady, ktoré môžete využiť od prvých príznakov tak isto, ako popri užívaní liekov.

čítaj viac...viac...

30.08.2015

Jablkové recepty a niečo navyše

Silvia Steiner

Jablko pomáha pri odstraňovaní únavy, nedostatku chuti do jedla, ako aj pri suchosti kože, bolestiach kostí a svalov, pri anémii. Jablko naozaj na zdravie - pri zachrípnutí, ťažkostiach s trávením, zápche... Možno vám pomôžu tieto recepty. Vrátane sladkých.

čítaj viac...viac...

29.08.2015

Pesničky vhodné pre 5 - 6-ročné deti

Zuzana Špačková

Hlas sa deťom vyvíja. Až najstaršie deti predškolského veku zvládnu správne, nielen intonačne, zaspievať tieto piesne:

čítaj viac...viac...

28.08.2015

Rodičia škôlkarov: nezabudnite na oznamovaciu povinnosť!

kika/redakcia

Či pôjde vaše dieťa do škôlky prvýkrát alebo vás čaká zmena škôlky, nezabudnite na oznamovaciu povinnosť voči Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorú zaviedla novela zákona o prídavku na dieťa. Stiahnite si tlačivo k oznamovacej povinnosti.

čítaj viac...viac...

27.08.2015

Dieťaťu v škôlke nevybrali kliešťa, dostalo boreliózu

Mária Kopčíková

„Zo škôlky nám volali, že malý má kliešťa. My sme nemohli prísť hneď a keď sme prišli, v škôlke nám učiteľka povedala, že ona kliešťa vybrať nemôže, že to musíme riešiť sami. Vyriešili sme, ale malý dostal boreliózu.“

čítaj viac...viac...

26.08.2015

Vláda schválila zvýšenie materskej aj príspevku na starostlivosť

kika/redakcia

Materské bude od januára 2016 vo výške 70 % z vymeriavacieho základu, miesto súčasných 65 %. Zvýši sa aj maximálna sumu príspevku na starostlivosť o dieťa z 230 eur na 280 eur, ak starostlivosť dieťaťu zabezpečuje napr. súkromné zariadenie alebo fyzická osoba na základe živnosti.

čítaj viac...viac...

26.08.2015

Adaptačný program pre najmenších škôlkarov

Zuzana Špačková

Prvý deň v škôlke je naozaj veľmi rozpačitý. Pre všetkých. Pre rodičov, deti i učiteľov. Pre všetkých je to nové. Prvýkrát by dieťa malo prísť do škôlky s rodičmi. V prvom rade, treba nájsť správnu triedu, správnu skrinku...

čítaj viac...viac...

inzercia