ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Témy
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

inzercia

23.07.2016

Truc. Čo s ním podnikne prevádzkovateľ výchovy?

Mária Kohutiarová

Základné parametre sú rovnaké: Pohľad úkosom, oduté líca, zovreté pery. Na každú priateľskú otázku svojho rodiča (snažíme vyjsť v úsrety) odpovedá zasiahnutý trucom iba „Lebo!“

čítaj viac...viac...

22.07.2016

9 hier, ktoré pomôžu bábätku rozvíjať reč a jazyk

kika/redakcia

Logopedička Martina Starčević ako jeden z prvých tipov, ktoré majú pomôcť dieťatku rozvíjať jazyk a reč, odporúča vypnúť televízor. Podľa profesorky logopédie nič totiž nenahradí interakciu rodič - dieťa. Tu sú niektoré jej tipy na jednoduché hry.

čítaj viac...viac...

21.07.2016

Prichádza druhé bábätko. Rozkrájajte sa.

Alenka z R.D.

Čakala som druhé bábätko. „Uvidíš, ako bude to staršie žiarliť“. Psychológovia hovoria, že najobtiažnejší vek na zvládanie, či vlastne nezvládanie situácie, kedy príde do rodiny pre dieťa „konkurent“, je 2.-4. ročný vekový rozdiel.

čítaj viac...viac...

20.07.2016

Trojičky ako kompromis?

Alexandra Húsková

„Bol to sprvu šok a stres. Čím viac detí máte, tým viac sa o ne bojíte,“ povedala mamička Petra. Pri pôrode boli pripravené tri tímy neonatológov.

čítaj viac...viac...

20.07.2016

Hráme sa na výlete: Olympijské hry

Dagmar Mozolová/redakcia

Vybrali ste sa na výlet s viacerými rodinkami, ktoré majú detičky v podobnom veku ako vy a premýšľate nad programom pre ne? Usporiadajte im Olympijské hry! Stačí niekoľko súťaží a deti môžu vystupovať na stupienky víťazov...

čítaj viac...viac...

19.07.2016

Zväčšenie prsníkov u detí.

Mgr. Luba Lapšanská

Zväčšenie prsníkov u detí má na svedomí zvýšené množstvo hormónov. Poznáme tri základné dôvody, prečo majú deti zväčšené prsné žľazy. Hormóny od matky, mäso, zdravotný problém.

čítaj viac...viac...

18.07.2016

Denník mamy dvojičiek: V ambulancii

Marča

Vyšetrované dieťa je vyzvané k chôdzi, miestnosťou vanie zápach. Matka: Pozerá do očí vyšetrovaného dieťaťa, začína identifikovať miesto zápachu.

čítaj viac...viac...

17.07.2016

Šťastné číslo: 86-ročná prababička má 86 pravnúčat

Annie

Neuveriteľný príbeh o veľkej, šťastnej rodinke. Oslávila osemdesiatešieste narodeniny a dostala osemdesiatešieste pravnúčatko.

čítaj viac...viac...

17.07.2016

Papierová skladačka: Malá ryba skrýva veľkú

Zuzana Špačková

K vode a letu neodmysliteľne patria aj ryby. Prúžkované, bodkované, malé aj veľké. A aj malé ryby, ktoré sa zmenia na veľké. Stačí papier a ceruzky.

čítaj viac...viac...

16.07.2016

Obhrýzanie nechtov a cmúľanie palca má jednu výhodu

Anna Veselá

Nemajte hlavu v smútku, že sa vám nedarí zbaviť sa týchto zlozvykov. Je tu aspoň jedna potešujúca správa, šťastie v nešťastí.

čítaj viac...viac...

inzercia