inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

19.02.2015

Malo dieťa 3 roky? Stiahnite si tlačivo na účely prídavku na dieťa

kika/redakcia

Aj po dovŕšení 3 rokov veku dieťaťa, kým je dieťa považované za nezaopatrené, môže rodič naďalej poberať prídavok na dieťa vo výške 23,52 eur mesačne. Je však potrebné, aby si rodič splnil oznamovaciu povinnosť voči Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

čítaj viac...viac...

18.02.2015

Prstíkom po tablete?

Mária Kopčíková

Mobily a tablety sú všade. Aj v detskej fakultnej.... pred pár dňami som tam sedela v čakárni viac než tri hodiny. Premlelo sa tam veľa detí, vo veku od kočíkových po cca 17 ročné slečny. Knižku sme v ruke držali akurát my a ešte jedno asi 4 ročné dievčatko. Všetci ostatní hladkali svoje smartfouníky alebo sledovali veľkú plazmu na stene.

čítaj viac...viac...

17.02.2015

Nórske škôlky: voľnosť nadovšetko!

Zuzana Špačková

Nórske predškolské vzdelávanie je charakteristické tým, že deti v škôlke trávia prevažnú časť dňa vonku. Za každého počasia a v každom ročnom období. Až do -10°C. Pobyt vonku nepreruší ani dážď. V Nórsku sa právom hovorí: Nie je zlé počasie, ale zle oblečené deti.

čítaj viac...viac...

16.02.2015

Koniec poradovníkov? V škôlkach by malo byť viac miest.

kika/redakcia

V Bratislave je najhoršia situácia v mestskej časti Ružinov, kde evidujú najviac nevyhovených žiadostí. Spokojní nie sú ani rodičia detí v Senci, Šali, Prievidzi či Malackách. Problém s kapacitami v jasliach a škôlkach by mala vyriešiť aj dotácia na rekonštrukciu, prestavbu či výstavbu modulárnych škôlok.

čítaj viac...viac...

15.02.2015

Chcem dať malú pokrstiť...

Mária Kohutiarová

Ako to vyzerá s podmienkami k udeleniu krstu u katolíkov a evanjelikov? Čo treba pred tým zariadiť? Kto môže byť krstný rodič? Ako prebieha obrad krstu?

čítaj viac...viac...

14.02.2015

Výživa dieťaťa v prechodnom období – 6.mesiac

MUDr. Silvia Barteková

Zbierate od skúsenejších priateliek a múdrych kníh rady, čo dať bábätku na tanier ako prvé? Čo to má by, ako to má vyzerať a hlavne kedy začať? Aj tejto téme sa na www.babetko.sk podrobne venuje MUDr. Silvia Barteková, pediater z Ústavu klinickej a preventívnej medicíny.

čítaj viac...viac...

14.02.2015

Sú podnikové jasličky naozaj to, čo potrebujeme k šťastiu? (+ video)

Takakika

My ženy sme chuderky, máme na krku práce, za ktoré nám nikto nezaplatí. Či už je to starostlivosť o deti alebo domácnosť, drieme za pánbohzaplať. Vytrhnú nás aspoň podnikové jasličky s prevádzkou do 19-tej?

čítaj viac...viac...

13.02.2015

Rastové ukazovatele novorodencov

redakcia

Pre tých, čo pátrajú po číslach, máme prehľadnú tabuľku o tom, aký veľký, aký ťažký, koľko má priberať - taký priemerný novorodenec... Nezabudnite. Sú to len čísla. Vaše dieťatko je jedinečné napriek tomu, alebo možno práve tým, že nie je priemerné:)

čítaj viac...viac...

13.02.2015

Agátka a valentínska záhada

Katarína Reiterová

Mamička bola zvedavá na červený lístoček, pretože si myslela, že je to prekvapenie pre ňu. Ale Agátka zahovárala celú cestu domov a ani potom už lístoček nespomenula. Večer ležala vo svojej postieľke, v rúčke držala lístoček a rozmýšľala, kto jej ho mohol schovať do skrinky.

čítaj viac...viac...

12.02.2015

Valentínske svetielko so servítkovými srdiečkami

Zuzana Špačková

Sviatok svätého Valentína – 14. februára už visí vo vzduchu. Sviatok nabitý láskou, sladkosťami a srdiečkami. Srdiečka, srdiečka a zas len srdiečka. A čo takto ich nalepiť na sklenenú fľašu a urobiť si s deťmi krásne valentínske svetielko?

čítaj viac...viac...

inzercia