Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

16.01.2015

Nie, nemusíš požičať svoje hračky

Takakika

Keď podídem k nemeckej kamarátke, dá voľný prechod svojim emóciám, a všetci tak počujú, že som sa nezachovala správne: „Ale on sa musí naučiť požičať hračky,“ prehovorí na mňa nepríjemným tónom, „Sara na tom aute predsa sedela prvá...“

čítaj viac...viac...

15.01.2015

Tvoríme s deťmi: Snehuliak s priesvitným hrkajúcim bruškom

Zuzana Špačková

Videli ste už snehuliaka s priesvitným bruchom? Nie? A snehuliaka, ktorému brucho hrká? Nie? A my tu takého jedného pre vás máme. A vy si ho môže veľmi jednoducho doma spraviť tiež.

čítaj viac...viac...

15.01.2015

Pomôžme deťom 2015

TS

Spoločnosť dm drogerie markt v spolupráci so Slovenským Červeným krížom (SČK) organizuje už 4. ročník kampane Pomôžme deťom. Ak poznáte rodinu v hmotnej núdzi, žijúcu v krízovom centre s dieťatkom alebo trojičkami do 12 mesiacov, povedzte jej o možnosti podania žiadosti.

čítaj viac...viac...

14.01.2015

Čo treba vedieť pred zápisom do škôlky

redakcia

Ak vaše dieťatko dosiahlo vek a zrelosť pre začatie škôlkarskej dochádzky, možno práve teraz zvažujete jeho zápis do niektorej zo škôlok. Kedy sa zápisy konajú a čo k tomu potrebujete vybaviť? Čím sa škôlky riadia pri prijímaní detí?

čítaj viac...viac...

13.01.2015

Lekárnička pre život s malým dieťaťom

Mária Kopčíková

Ak sa vaše bábätko stretne so soplíkom, alebo mu vyskočí teplota, ak sa mu zaparí zadoček, odrie si koleno, či dostane hnačku, sú to zvládnuteľné veci. K tomu sa vám zídu tieto drobnosti - pozrite si tipy z našej lekárničky pre život s malým dieťaťom.

čítaj viac...viac...

12.01.2015

Vitamín D, kedy a ako ho podávať

MUDr. Lucia Vanovčanová

Už od ukončeného druhého týždňa života dieťaťa predpisuje vitamín D vo forme kvapiek. Vieme, prečo je vitamín D dôležitý? Aké riziko hrozí, pokiaľ telo nemá dostatok vitamínu D? Prečo umelý vitamín D v kvapkách? Nestačí, že dieťa dojčím?

čítaj viac...viac...

12.01.2015

Chudneme do lyží

Takakika

Čo ako lajkovala zdravé fit recepty a ozlomkrky zdieľala raw vianočné pečivo, darmo teraz šúcha po bruchu ako po smartfóne, žeby sa to sadlo nejako prelialo niekam ďalej. Doprava, či doľava, hlavne mimo realitu. Pridala sa aj do podpornej skupiny „Chudneme do lyží.“

čítaj viac...viac...

10.01.2015

Strašidelné rozprávky

Isabelle Bouvier-Boileau

"Chcem, aby si mi prečítala rozprávku o zlej a strašidelnej ježibabe.“ Prečo sa deťom páčia práve rozprávky, v ktorých je plno všakovakých strašidiel, príšer a čarodejníc? Ako je možné, že ich chcú počúvať stále dokola a vždy ich fascinujú?

čítaj viac...viac...

09.01.2015

Ako si vyrobiť domácu plastelínu (+video)

Kika/redakcia

Poďte si s nami vyrobiť domácu plastelínu, takú, ktorá vonia, nelepí sa a vydrží aj 3 mesiace. Ekologická, ekonomická, to je jedno. Hlavne, že sa deti prebavia.

čítaj viac...viac...

08.01.2015

Prvé tri mesiace - 1. časť

Mgr. Art Anna Sedlackova, ArtD.,

Prvé tri mesiace majú v živote dieťaťa výnimočné postavenie. Je dobré, ak v tomto období čo najviac prispôsobíme rytmus a priebeh našich dní potrebám bábätka. Sledujme, ako prechádza z bdenia do spánku, z hladu do nasýtenia, z pokojného bdenia a záujmu k príliš veľkému rozrušeniu.

čítaj viac...viac...

inzercia