Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

28.05.2015

Varenie je smŕŕŕť! Tak nevarme. Snekujme!

Pavlínka Pavlíková

Sú ľudia, ktorí majú kuchyňu priestrannú ako obývačku, a radi ju využívajú 20 hodín denne, ale o tých sa dnes nebavme. Do skupiny prijímateľov pomoci od Tefalu snack collection by som zaradila krvnú skupinu: rýchlo, stručne, jasne, bezpečne, s návodom pre blondínky a receptami po lopate.

čítaj viac...viac...

28.05.2015

Bylinky - dobré koreninky pre detičky aj dospelých (2.)

Martina Kačániová

Petržlenová vňať, rozmarín, tymián, kôpor, rasca. Ani v tomto dieli o bylinkách-dobrých koreninkách nezabudneme pridať recepty pre najmenších aj dospelých. Dobrú a voňavú chuť!

čítaj viac...viac...

28.05.2015

Lieky v škôlke? Učiteľky nie sú zdravotné sestry

Zuzana Špačková

Poviete si, veď je to len liek. Čo robia v tej škôlke okolo toho také „tanečky“? Prečo nechcú tie učiteľky pomôcť nášmu dieťaťu? Prečo to nevedia pochopiť a nechcú podať môjmu dieťaťu, čo potrebuje? Prečo na všetko potrebujú dáky súhlas, tisíc papierov podpísať...

čítaj viac...viac...

27.05.2015

Ako pomôcť dieťaťu bezpečne sa vyzúriť

Mária Kopčíková

Hnev je legitímna emócia a čím menšie dieťa, tým viacej vo svojom hneve môže byť stratené, nemusí mu rozumieť. My ako dospeláci mu môžeme pomôcť, aby jednak svoj hnev pochopilo, a tiež, aby sa mohlo bezpečne hnevať, neublížilo pritom sebe, či iným ľuďom, alebo nezničilo veci vo svojom okolí.

čítaj viac...viac...

26.05.2015

Vyhradené pre otcov... alebo veci, ktoré s deťmi robia iba otcovia

Súťaž

Áno, mama s deťmi, okolo nich a pre ne robí asi milión vecí, varením počnúc a fúkaním rozbitých kolien nekončiac. Ale sú aktivity, ktoré sú jednoducho vyhradené pre kategóriu otcovia a deti. No a čo, že nie sú vždy stopercentne zdraviu prospešné, dokonale bezpečné a úplne rozumné. V živote detí sú dôležité aj vzrušenie, zábava a dobrodružstvo. A na tie sú otcovia ako stvorení!

čítaj viac...viac...

26.05.2015

Dieťa v amoku má v paži aj Baracka Obamu

kika/redakcia

Čo tam po nejakej trápnej scénke v potravinách alebo pred plným kostolom. Mama Laura Moser sa neváhala na Twitteri podeliť s fotkou, kde sa jej dcérka v amoku tresla o zem pred americkým prezidentom Obamom a jeho ženou Michelle.

čítaj viac...viac...

25.05.2015

Keď si o sebe matky fantazírujú

Takakika

Pamätám si napríklad, ako som budúcemu otcovi svojich detí prednášala, že nikdy, ale naozaj nikdy nechytím nervy, ak náhodou moje dieťa v umeleckom rozpoložení pomaľuje steny, hoci aj vlastnými exkrementami.

čítaj viac...viac...

24.05.2015

Materské bude vyššie. Je pred voľbami

Kristína Kováčiková

Otázka zvyšovania materského je teraz znova na pretrase, zmestila sa do druhého sociálneho balíčku Smeru. Pritom ešte v auguste 2013 by išlo podľa názoru ministerstva práce len o "populizmus."

čítaj viac...viac...

23.05.2015

Tvoríme s deťmi: Vtáčie hniezdo

Zuzana Špačková

Je to veľmi trendy... vyrábať z prírodnín a nechať sa inšpirovať prírodou. Aj my sme sa inšpirovali a vytvorili sme hniezdo pre vtáčiu rodinku – tatina, maminu, dieťatko. Šikovné pršteky vašich ratolestí to tiež určite zvládnu.

čítaj viac...viac...

22.05.2015

Poznaj svoje pieskovisko (alebo kde zohnať piesok)

redakcia

Čo viete o vašom pieskovisku? Tušíte, čo sa v ňom skrýva? Kto ho má na starosti? Ako je to s kontrolou a prevádzkovateľmi? Máte svoje pieskovisko? Kde zohnať piesok do pieskoviska?

čítaj viac...viac...

inzercia