ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

21.05.2016

Tvoríme s deťmi: Vážka z prírodnín

Zuzana Špačková

Už ste sa určite niekedy hrali z lietajúcimi krídelkami z javora. Veľmi ľahko ich nazbierame na zemi. A ak k tomu pridáme malú paličku a môžeme si spraviť nádhernú vážku.

čítaj viac...viac...

20.05.2016

Predkožka naša každodenná

Mgr. Luba Lapšanská

Mamičky, ktorým sa narodil chlapček často riešia otázku: Čo s predkožkou? Preťahovať? Nepreťahovať? Nechať tak? Riešiť? Neriešiť? Chcela som pre mamy nájsť jednoduchú a jednotnú! odpoveď.

čítaj viac...viac...

19.05.2016

14 zastaralých rád, ktoré môžu rodičia ignorovať

Annie

Kúpať každý deň, kŕmiť presne podľa stopiek, nezdvíhať na ruky, aby ste ho nerozmaznali. Dobromyseľných rád máte na každý prst desať? Na ktoré zabudnúť?

čítaj viac...viac...

18.05.2016

5 skvelých hračiek na rozvoj jemnej motoriky

Mária Kopčíková

Potrebuje vaše dieťa trénovať jemnú motoriku ruky? Pokiaľ sa vám nechce pomôcky pre aktivity vyrábať doma, ponúkame dnes tip na hračky, ktoré môžete kúpiť v obchodoch či na nete.

čítaj viac...viac...

17.05.2016

Jasle – áno či nie?

Mária Kohutiarová

To, či vaše dieťa pôjde do jaslí, záleží aj od vášho vnútorného hodnotového rebríčka – čo je na prvom mieste, na vyššom stupienku? Dieťa alebo zamestnanie?

čítaj viac...viac...

16.05.2016

Nenadávajme deťom kvôli deci rozliatej vody

Kika Kováčiková

Niekedy v slabej chvíľke stratíme nervy a hučíme ako sirény. Kvôli deci rozliatej vody. „Ty si ale babrák, to nevieš dať pozor, čo máš ruky deravé?“

čítaj viac...viac...

15.05.2016

7 vecí, ktoré by sme nemali robiť, keď má dieťa záchvat zúrivosti

Annie

Detský plač a záchvat zúrivosti u rodiča často vyvolá pocit bezmocnosti. Samozrejme, ideálne je myslieť dopredu a vyhnúť sa tejto situácii skôr, než nestane. Ak už problém nastal, netreba ho ešte viac zhoršovať. Čomu sa vyhnúť?

čítaj viac...viac...

14.05.2016

Citová väzba pod lupou I.

Mgr. Katarína Greškovičová

Matka by mala primerane reagovať na signály dieťaťa, a to hlavne v čase jeho nepohody a stresu. Týmto sa kladie výrazný podiel na vytváraní bezpečnej citovej väzby na plecia primárneho opatrovateľa.

čítaj viac...viac...

12.05.2016

10 vecí, ktoré by som rada vedela, keď boli moje deti ešte malé

Annie

Kate priznáva, že keď tak nad tým svojim „desatorom“ uvažuje, ak by sa vrátila do tých čias späť, je si istá, že ak by jej tieto veci povedal ktokoľvek, keď boli jej dvojičky bábätkami, pozerala by sa na neho ako na kokosový orech.

čítaj viac...viac...

11.05.2016

Skrátená jazyková uzdička môže komplikovať dojčenie i reč

Mária Kopčíková

Ak sa však dieťatko narodí so skrátenou uzdičkou, jazyk je menej pohyblivý. Dieťatko často nevie vyplaziť jazyk cez spodnú peru a nastávajú problémy pri dojčení.

čítaj viac...viac...

inzercia