inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

24.04.2015

Dotyk prírody pre vaše bábätko

pr

Viete ktorá slovenská kozmetiky pre deti má najdlhšiu históriu? Je pravdepodobne staršia, ako vy a používala ju aj vaša mama. Detská kozmetika Bupi BABY a jej rada mydielok sa už tradične používajú v slovenských pôrodniciach pri umývaní novorodeniatok.

čítaj viac...viac...

23.04.2015

6 najčastejších dôvodov, prečo ľudia nechcú mať deti

Annie

Každý môže mať chvíľu pocit, že rodičovstvo nie je pre neho, že sa do toho radšej ani nebude púšťať. Niektorým vydrží, života s deťmi sa dobrovoľne vzdajú. Napríklad preto, lebo majú kariéru alebo by to nezvládli, či aby neničili matku zem.

čítaj viac...viac...

23.04.2015

Tvoríme s deťmi: Obkresľovanie na sklo

Zuzana Špačková

Kreslili ste už na sklo? Ja veru už dávno nie. Nechcelo sa mi totiž čakať, kým to zaschne, aby som si to nezmazala. Deťom som to tiež radšej ani neukazovala, veď ich trpezlivosť je niekedy kratšia ako by som povedala švec.

čítaj viac...viac...

22.04.2015

Dojčím, preto (ne)pijem

Mária Kopčíková

Na dôsledky požívania alkoholu počas dojčenia jednoznačné odborné názory nie sú. Dojčiace ženy nezriedka dostanú hneď v úvode dojčenia radu, že tvorbu mlieka zvyšuje tmavé pivo alebo naopak, že ak budú piť alkohol, bude ich dieťa nepokojné a nebude dobre spať. Ako to teda s tým alkoholom počas dojčenia je?

čítaj viac...viac...

21.04.2015

7 knižiek, ktoré rada čítam mojim deťom (2-5 rokov)

Takakika

Ísť spať a nečítať na dobrú noc rozprávku, je u nás ako ísť do postele hladný bez večere. Tieto detské knižky sú u nás obľúbené. Sú tam klasiky, ktoré poznáte, plus mínus niečo nové, požičané.

čítaj viac...viac...

20.04.2015

Gašparko býva na Kolibe

PR

Škôlka Gašparko môže vďaka vlastnému interiérovému bazénu ako jedna z mála škôlok poskytnúť možnosť celoročného plávania. Deti majú prirodzene radi vodu, ale aj pesničky a všetko priestranné a pestré. Voľba súkromnej materskej školy Gašparko či už v blízkosti lesa na Kolibe garantuje rodičom, že o ich dieťa bude postarané na vysokej profesionálnej úrovni, v zdravom, pozitívne motivujúcom prostredí.

čítaj viac...viac...

20.04.2015

Videonávod: aj takto sa dá uniknúť od spiaceho bábätka!

redakcia

Máme tu zopár únikových techník, ktoré môžete vyskúšať, keď sa chcete hocakým spôsobom dostať mimo spiaci priestor vášho bábätka. Napríklad na štýl nindžu. Alebo dnes máte skôr ten problém, že neviete, kto koho ukladá na spánok? Pozrite si video.

čítaj viac...viac...

19.04.2015

Vek 3 roky. Váľa sa po zemi, akonáhle poviem "nie".

E. Antier

Medzi 2. a 5. rokom života je povrchová kortikálna oblasť mozgu už rozvinutá. Dieťa už hovorí, rozumie i rodičovským prednáškam plným dobrých rád. Ale hĺbková oblasť mozgu, ktorá umožňuje kontrolovať nálady, je ešte nezrelá, takže dieťa sa jeduje a vzdoruje. Rozčúlenie rodičov nepôsobí, ale ešte stupňuje jeho hnev a zúfalstvo nad vlastnou bezradnosťou.

čítaj viac...viac...

18.04.2015

Je zajakavosť liečiteľná ?

Mgr. Hana Laciková, Mgr. Katka Horňáková

Zajakavosť je porucha plynulosti reči, ktorá sa vyskytuje v detskej populácii približne v 5%, u dospelých je výskyt približne 1%. Pravá zajakavosť je vážna porucha reči, ktorá spontánne nezmizne. Na rozdiel od pravej zajakavosti, tzv. vývinová neplynulosť, ktorá sa objavuje medzi 2. až 5. rokom života dieťaťa, väčšinou spontánne vymizne v priaznivom prostredí.

čítaj viac...viac...

17.04.2015

Holuby, princípy a fernet

Takakika

Miesto trajektov sa z okna dívame na vlaky. A ľuďom z náprotivného baráku do života, do kuchyne, do žalúdka. Človečina je odrazu desivo na dotyk. Bližšia ako koniec sveta, keď nám na ostrove fučí hocičo z ktoréhokoľvek smeru. Tu je len jeden smer v uliciach a prihovára sa nám s úsmevom, ktorý hovorí „moji ľudia potrebujú istoty.“

čítaj viac...viac...

inzercia