Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

22.12.2014

Sladký vek nevinnosti

Mária Kohutiarová

Dokedy trvá čas, kedy sú deti úplne detské, čisté, nepoškvrnené, oddane veriace tajomstvám? Dokedy sú úplne rozprávkové, magické, nedotknuté vonkajším svetom? Tento svet sa začína otvárať „dospeláckemu“ v okamihu, kedy sa stratí tajomstvo Vianoc.

čítaj viac...viac...

22.12.2014

Viete, čo je pre vaše bábätko najlepšie?

PR

Podľa najnovších poznatkov sa však odporúča medzi 4. - 6. mesiacom života „ochutnávať" potraviny. „V tomto čase je v imunite deťatka tzv. „imunologické okno". Ak dáme dieťaťu ochutnať nejakú potravinu, telo dieťaťa si na ňu zvykne, a keď potom túto potravinu zaradíme do stravy dieťaťa po 6. mesiaci, je menšia pravdepodobnosť, že bude mať na danú potravinu alergiu,” tvrdí pediatrička MUDr. Elena Prokopová.

čítaj viac...viac...

22.12.2014

Vianočné menu pre najmenších

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Počas sviatkov bývajú v našich domácnostiach stoly plné všelijakých dobrôt. Čo môžeme naservírovať našim najmenším, aby sme im nespôsobili zažívacie ťažkosti a alergické reakcie?

čítaj viac...viac...

21.12.2014

Čo sa skrýva v tradičných vianočných pochúťkach (2)

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Na štedrovečernú rybu, oblátky s medom, či novoročnú šošovicu sa už dopredu tešíme. Neochudobňujme sa o pôžitok z ich chuti ani vo všedné dni. Naše tradičné vianočné pokrmy sú nielen chutné, ale aj zdravé.

čítaj viac...viac...

20.12.2014

Čo sa skrýva v tradičných vianočných pochúťkach (1)

MUDr. Katarína Babisnká , PhD.

Kyslá kapusta, orechy, mak... Tradičné vianočné pochúťky sú nielen chutné, ale i zdravé. V našich jedálnych lístkoch by sa mali ocitať častejšie ako iba na Vianoce.

čítaj viac...viac...

19.12.2014

Tichá noc. 8 karaoke verzií v svetových jazykoch

kika/redakcia

Existuje vraj 300 jazykových variácií na nôtu piesne Tichá noc. Čo tak zaspievať si túto tradičnú koledu netradične? Francúzsky, čínsky, fínsky... Prinášame Vám 8 cudzojazyčných verzií. K dôverne známej melódii nájdete aj titulky, takže nič nebráni, aby ste si Tichú noc zaspievali napríklad...

čítaj viac...viac...

18.12.2014

Prečo dojčiť hneď po pôrode?

Ľuba Lapšanská

Po pôrode sú hormóny mamičky, ale i dieťatka priamo naštartované na to, aby ste začali úspešne dojčiť. Ak vaše dieťatko nemalo možnosť prisať sa na prsník tesne po pôrode a prvé, čo do pusy dostane, je fľaša, môže sa stať, že potom mu bradavka „nebude stačiť“.

čítaj viac...viac...

18.12.2014

Pozerám sa na svet Raketkovými očami

redakcia

Škôlka Raketka oslavuje desať rokov. Za ten čas v nej zažilo šťastné obdobie plné lásky niekoľko stoviek detí. Starali sa o ne ľudia, ktorí nikdy nechodili do práce. Raketku považujú za svoj druhý domov a deti škôlke to pociťujú rovnako. Mariana Urbanová - riaditeľka Raketky, je sama mamou dvoch dospievajúcich synov. Je presvedčená, že túto prácu môžete robiť iba vtedy, keď deti milujete. Porozprávali sme sa s ňou o škôlke, deťoch aj plánoch do budúcnosti.

čítaj viac...viac...

17.12.2014

Vianočné ozdoby s deťmi

Hanah

Prinášam Vám pár inšpirácií z internetových lúk a hájov na jednouché ozdôbky, ako inak, s motívom Vianoc. Ozdoby na vianočný stromček, menovky na darčeky, krabičky na medovníčky. Nech sa páči!

čítaj viac...viac...

17.12.2014

Príspevok na starostlivosť o dieťa

Kristína Kováčiková

Ak pracujete a dieťa chodí do škôlky, môžete sa rozhodnúť, či sa vám oplatí poberať rodičovský príspevok (203,20 eur) alebo bude pre vás výhodnejší príspevok na starostlivosť o dieťa, ktorý sa poskytuje najviac vo výške 230 eur, podľa preukázaných nákladov na starostlivosť.

čítaj viac...viac...

inzercia