Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

inzercia

11.10.2014

Cukor, cukor, cukor

Zuzana Ludlow

Aj vy ste si to všimli? Cukor v kašiach pre deti od renomovaných výrobcov, cukor všade, kam sa pozrieme... A prirodzená chuť? Tá je „málo sladká“... Tak aký vlastne existuje cukor a ktorý je ten „najzdravší“? Čím nahradiť ten rafinovaný?

čítaj viac...viac...

10.10.2014

Tvoríme s deťmi: Obrázky z ostružliniek

Zuzana Špačková

Strúhame, strúhame a strúhame. Každý deň, niekedy aj viackrát. Jeden obrázok a farbičky sú zase tupé. A tak strúhame a strúhame znovu a znovu. Farbičkové „strúhance“ sú vari všade. Nezahadzujme ich. Skúsme si z ostružliniek vyrobiť pekný obrázok.

čítaj viac...viac...

09.10.2014

Kedy sa stali deti centrom vesmíru?

Ruth

Premýšľam o tom, kam sme už došli, že na uspávanie vlastných detí potrebujeme metódy, tréningy a stopky....

čítaj viac...viac...

09.10.2014

Pomôžte zlepšiť zdravie budúcich generácií a hrajte o atraktívne ceny

Anketa

Milé mamičky, podeľte sa prosím o svoje skúsenosti. Vyplňte dotazník o vašom stravovaní počas dojčenia alebo stravovaní vášho dieťaťa. 

čítaj viac...viac...

09.10.2014

Hry pre malé deti

Mária Kopčíková

Dnes vám ponúkame niekoľko tipov na hry s úplne malými deťmi, cca od 1 roka, ktoré sa môžete hrať doma len sami dvaja alebo s väčšími detičkami vonku na ihrisku.

čítaj viac...viac...

08.10.2014

5 tipov, čo robiť s deťmi na jeseň

MikSa

Prišla jeseň a s ňou kúsok nostalgie, chuť na dobrý teplý čaj, pečené gaštany a čas pre šikovné tvorivé ruky - tie veľké i tie malé... Zábava môže byť so zbieraním listov, behaním za šarkanom, vyrezávaním do tekvičky...

čítaj viac...viac...

08.10.2014

Bilingválna výchova

Mgr. Červenková Valéria, logopéd

Jazykovedci, psychológovia, logopédi už oddávna hľadajú odpoveď na otázku, ako si dieťa osvojuje reč a jazyk, ak sa narodí v dvojjazyčnej rodine. Ak je jazyk matky a otca iný - zvlášť ak v rodine nedominuje “spoločný” jazyk, ktorý obaja rodičia ovládajú na tej istej úrovni.

čítaj viac...viac...

07.10.2014

Jedno decko hore dolu

Mária J.

Čo revete, takých ako Vy tu mám denne stovky, veď ste mladá, jedno decko hore dolu, ešte ich budete mať habadej! Ak si chcete založiť ústav pre mentálne a telesne retardované deti, tak prosím, nechajte si ho.

čítaj viac...viac...

07.10.2014

Zavinovačka do autosedačky

Mária Kopčíková

Zrejme je vám jasná povinnosť prevážať dieťa z pôrodnice v autosedačke. Pre novorodeniatka sú k dispozícii v podstate dva typy – vajíčko a vanička, ktorá má ale bezpečnostné pásy a predáva sa v kombinácii s kočiarom. Ani do jednej nedáte dieťatko v klasickej perinke. Vhodná je zavinovačka do autosedačky.

čítaj viac...viac...

06.10.2014

Októbrové MAMA a JA

Jana Fialová/ PR

Trinásty ročník fungovania skvelého časopisu pre mladé rodiny pomaly vrcholí. V októbrovom vydaní nájdete opäť množstvo skvelých tipov, overených informácií, rád a príbehov.

čítaj viac...viac...

inzercia