Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

13.03.2014

7 spôsobov, ako sa nenudiť na materskej

Antimama

Už po pár týždňoch od narodenia syna mi plienky, kojenie, varenie a kočíkovanie išli na mozog, a tak som sa jednak vrátila k aktivitám, ktoré som už mala predtým, ale zároveň som hľadala nové, ktoré by mi zapojili ďalšie mozgové závity.

čítaj viac...viac...

12.03.2014

Dokedy má dieťa spať cez obed?

Mária Kohutiarová

Mnohí rodičia majú predstavu, že ak nebude spať ich dieťa cez obed, zaspí večer rýchlejšie. Je to omyl. Vyčerpané dieťa po celodenných aktivitách bez odpočinku zaspáva oveľa dlhšie, nepokojnejšie a ani ťažko vybojovaný spánok nie je pokojný.

čítaj viac...viac...

11.03.2014

Pšeno. Recepty nielen pre detičky

redakcia, Martina Gregušová

Pšeno obsahuje kopu úžasných, zdraviu potrebných vecí od „béčkových“ vitamínov po železo. Je prirodzene bezlepkové, takže pšenové kaše môžeme zaradiť medzi prvé príkrmy našim bábätkám. Staršie deti si obľúbia sladké pšenové raňajky. Príprava je jednoduchá, prinášame pár receptov na inšpiráciu.

čítaj viac...viac...

10.03.2014

Dojčenie? Prvé dni s krízovým štábom

TakaKika

Všetky žilky mi popraskali, si to predstav. Modrá tvár a červené oči. Ale ti poviem, nikdy som sa tak nebála pôrodu ako dojčenia. Nočná mora.“ Málo mlieka, slabé mlieko, nestačilo, nepriberal, hladoval, chradol, nemalo to ďalej význam... Dojčenský masaker motorovou pílou na dobrú noc.

čítaj viac...viac...

10.03.2014

Veselé zúbky - rozprávky s pesničkami

PR

po minuloročnej pesničke Veselé zúbky a Inštruktážnom zúbkovom videu sme pre vás pripravili päť veselozúbkových rozprávok s pesničkami – Zubožrút, Zubné kefky, Medzizubné kamarátky, Zdravá strava a Trvalé zúbky. Prostredníctvom nich sa chceme pokúsiť naučiť nielen deti, ale aj ich rodičov, ako sa o zúbky správne starať.

čítaj viac...viac...

09.03.2014

Ako sa Agátke poskrývali hračky

Katarína Reiterová

Každú noc, keď Agátka zaspí, jej hračky sa sťažujú. „Jaj, zase mám doráňané obe nôžky,“ fňuká bábika. „A ja mám boľavý chrbátik,“ hovorí havko, ktorý leží hore bruškom na rozhádzaných drevených kockách. „A čo mám hovoriť ja?“ pýta sa vojačik, ktorému Agátka večer zlomila šabľu.

čítaj viac...viac...

08.03.2014

Koľko mliečka vlastne vypije?

Dagmar Mozolová, redakcia

S MUDr. Katarínou Babinskou, PhD., odborníčkou na výživu o tom, ako odmerať množstvo vypitého mliečka u dojčeného dieťatka a čo je znakom jeho dobrého prospievania.

čítaj viac...viac...

07.03.2014

Prvá stavebnica do vody LEGO DUPLO pre batoľatá

ts

Ak už vaše dieťa nebaví kačička alebo rybka do vane, skúste nové LEGO DUPLO do vody pre batoľatá. Predstavujeme novinku.

čítaj viac...viac...

06.03.2014

Vyhlásenie výboru Slovenskej pediatrickej spoločnosti k používaniu Domperidonu pri podpore laktácie

redakcia

Vážny problém pre pediatrickú obec vyplynul zo skutočnosti, že pribúdajú otázky ohľadom medikácie lieku Domperidonu, ktoré kladú mamičky pediatrom. Ako vníma túto skutočnosť Slovenská pediatrická spoločnosť?

čítaj viac...viac...

05.03.2014

Darujem vám ovčie kiahne, zn: ohľady bokom.

mama Mirka

Ak majú naši západní susedia povinné očkovanie ešte aj proti „obyčajným“ kiahňam, asi vedia prečo. Priznám sa, rozmýšľam nad touto možnosťou - ak prežijeme inkubačnú dobu bez ujmy. Desí ma totiž, že nemusíte kiahne, ani iné infekčné choroby vyhľadávať náročky, organizovať párty s kiahňami, pokúšať osud.

čítaj viac...viac...

inzercia