Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

12.06.2014

Ako prežiť rozhovor s cudzou matkou

Antimama

Toto je návod pre matky, čo robiť, keď sa stretnete s inou cudzou matkou a chcete toto stretnutie prežiť bez ujmy na psychike či materskom sebavedomí či viery v lepšiu budúcnosť nášho národa.

čítaj viac...viac...

11.06.2014

Ako rozbehnúť dojčenie, keď nemám po pôrode dieťa pri sebe

Mária Kopčíková

Niekedy sa stane, že dieťatko má pri narodení zdravotné komplikácie a musí byť sledované na špecializovanom oddelení. Ako v takýchto situáciách podporiť tvorbu mlieka, ako dieťatko "nadojčiť" mimo prsník?

čítaj viac...viac...

10.06.2014

Zmrzlina

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Zmrzlina sa pre deti a rodičov v letných mesiacoch stáva často každodennou súčasťou jedálneho lístka. Môžu ju konzumovať už malé deti? Je zmrzlina iba "kalorickou bombou"?

čítaj viac...viac...

09.06.2014

Chlapi chcú chlapcov. A my ženy zase dievčatká

Kixs

Jožo si povedal, že kým bude žiť, chlapca si urobí, aj keby čo bolo. A veru, po siedmych dcérach neboli jeho snaženia márne. Dočkal sa vysnívaného syna. Škoda len malej trhliny na happy ende: Jožo sa nedožil ani jeho prvých narodenín.

čítaj viac...viac...

08.06.2014

Nástrahy chorvátskeho mora

Takakika

Volá sa to vlasulja. Dnes som na tieto názvy strašne múdra, ale vtedy kto mohol vedieť, čo za sajrajt nám popŕhlil jednému ruku, druhému nohu. Pálilo to teda fest statočne. Ako dôkaz, že nie sme bábovky s nízkym prahom bolesti, nám na postihnutých miestach vyrašili pľuzgiere.

čítaj viac...viac...

07.06.2014

Ako sa Agátka chystala na svadbu

Katarína Reiterová

Keď sa Agátka vracala domov zo škôlky, mamička povedala, že sa musia ponáhľať, lebo sa budú čerti ženiť. Na svadbu sa však Agátke dnes vôbec nechcelo ísť. „A ešte v takomto počasí,“ hundrala si popod nos.

čítaj viac...viac...

06.06.2014

Zeleninový príkrm so žĺtkom (4)

Fotoblog Jany Babjak Veselskej

Niektorí odborníci na výživu uvádzajú, že by dieťa malo jesť 6x týždenne zeleninovo-mäsový príkrm a raz do týždňa zeleninový pokrm s uvareným vaječným žĺtkom - ako takýto zmiešaný príkrm urobiť, si ukážeme krok za krokom na tomto fotorecepte.

čítaj viac...viac...

06.06.2014

Niet nad manželský sex

Doris

Veľa čerstvých aj odležaných rodičov si z času na čas kladie básnickú otázku, čo to ten sex vlastne je. Matne sa nám niečo splieta v hlave. Horúčka sobotňajšej noci, ach jo, to bolo sakra dávno. Až sa raz prichytíme pri revolučnej myšlienke, že na sexe v manželstve je najúžasnejšie to, že ešte vôbec je.

čítaj viac...viac...

05.06.2014

Dojčenie a leto

Mária Kopčíková

S letom prichádzajú horúčavy a prudké slnečné lúče. Ak dojčíte, možno aj vy riešite niektoré z týchto otázok: Bude bábätku stačiť mliečko, alebo mu dať pre istotu aj čajík alebo vodu? Ako spoznám, že má bábo dosť tekutín? Ako ho obliecť, aby sa neprehrialo? Môžem dojčiť, keď ma chytí letná viróza alebo salmonela?...

čítaj viac...viac...

05.06.2014

Osoby a obsadenie, alebo ako sa chodí k pediatrovi.

Mária Kohutiarová

Prvá kráča matka. Perfektne nahodená, bezchybný make-up. Za ňou sa ticho „plíží“ nosič – niečo ako manžel. Je mierne zmätený. „Nosič“ nesie objekt záujmu. Nasleduje staršia dáma v rokoch, v ruke kočíková taška, v druhej fľaša. Po chvíli sa objaví šofér.

čítaj viac...viac...

inzercia