Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

18.03.2015

V škôlkach po novom a vraj jednoduchšie

Zuzana Špačková

V súčasnosti platný „program“ učiteľkám komplikuje prípravu na prácu s deťmi, má zbytočne zložitú a neprehľadnú štruktúru, cieľové požiadavky na dieťa sú formulované väčšinou obšírne a veľmi nejasne a nenadväzuje na ďalšie vzdelávanie v základnej škole.

čítaj viac...viac...

17.03.2015

46 dôvodov, pre ktoré 3-ročné deti chytia nervy

kika/redakcia

Vyzerá to tak, že byť dieťaťom musí byť veľmi ťažké. Otec 3-ročného chlapca zostavil zoznam 46 dôvodov, pre ktoré chytil jeho syn „besnotu.“ Ak máte trojročné dieťa doma, asi už tušíte, že na liste môže byť skutočne čokoľvek. Slovom čokoľvek.

čítaj viac...viac...

16.03.2015

Rodičovské inštinkty zakapali, prečo asi

Takakika

Montujeme na deti senzory, prijímače, vysielače, kliky-klaky, čo sa dajú zapnúť na plienku, či priamo na nohu, elektrosmog a rádiové žiarenie bokom. Veríme prístrojom a mašinám, nie aby sme dôverovali radšej sebe, svojej rodičovskej intuícii a zamerali sa viac na svoj vzťah k dieťaťu.

čítaj viac...viac...

15.03.2015

Vaše bábo má 12 týždňov

redakcia

Tretí mesiac je v živote malého človiečika pomerne veľký zlom, začína sa viacej hýbať, ovláda si ruky i hlavu. Začína vydávať viacej zvukov a môže sa už obrátiť z chrbátika na bruško.

čítaj viac...viac...

14.03.2015

Ako na čistý noštek vášho bábätka?

Mgr. Zuzana Szemöková

Nielen vplyv vonkajších vírusových ochorení má vplyv na opuchnutý a upchatý nos bábätka. Zima končí a prichádza jar. Práve bežné čiastočky prachu, či peľu v ovzduší dokážu nosovú sliznicu bábätka poriadne potrápiť. Prinášame vám preto návod, ako správne svojmu bábätku vyčistiť už upchatý noštek.

čítaj viac...viac...

13.03.2015

Moje mlieko mu nestačí. Dám mu rezeň?

TakaKika

Mamičke spadlo srdce z kameňa, lebo odmerka na fľaške sa nedala oklamať a ona mala istotu, koľko dieťa vypilo. Keď náhodou zaplakalo, mohla dať ruku do ohňa aj do kyseliny sírovej, že neplače od hladu. Druhá vec, prespali sme vraj celú noc. „Čože? Budí sa ti v noci päťkrát? To je hladné!“

čítaj viac...viac...

12.03.2015

Príďte sa so svojimi deťmi zabaviť na Celoslovenské dni veselých zúbkov

Pozvánka

V priebehu mesiacov marec a apríl sa Celoslovenské dni veselých zúbkov uskutočnia vo Zvolene, v Trnave, Prešove, Košiciach, Žiline a Bratislave. Na podujatí sa zúčastní celá zúbková hliadka. S detičkami a návštevníkmi centier si zaspievajú zúbkové pesničky, pozrú zúbkové rozprávky či zasúťažia o krásne ceny.

čítaj viac...viac...

12.03.2015

Tvoríme s deťmi: 3D snežienky

Zuzana Špačková

Veru, snežienky už vykúkajú. Učupené v tráve, v záhradkách, pri potoku...a tak sú najkrajšie. Trošku takejto jarnej krásy si môžeme vyrobiť aj my. A dokonca v 3D verzii. Stačí papier a šikovné ručičky...

čítaj viac...viac...

11.03.2015

8 tipov na pranie bábätkovského oblečenia

Mária Kopčíková

Uspokojí vás odpoveď: používajte 1/3 dávku nejakého prášku, dajte dvojnásobné pláchanie, namiesto aviváže použite ocot a žehlite (ak veľmi chcete) tak prvý mesiac? Nie? Tak si prečítajte viac!

čítaj viac...viac...

10.03.2015

Stérimar Baby - jednoducho čistý noštek

pr

Jemne a šetrne vyčistí detský nos aj u detí, ktoré ešte nevedia fúkať z nosa. Uľahčuje dojčenie a spánok dojčiat.

čítaj viac...viac...

inzercia