Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

22.06.2015

10 zábavných morských aktivít s deťmi v Chorvátsku

Kika Kováčiková

V Chorvátsku máte čokoľvek, po čom srdce piští: od komercie, diskoték, kolotočov, cingrlátok, preplnených pláží hlava na hlave... až po divočinu, Robinsona bez jednej paličky signálu na mobile, opustených majákov uprostred mora. Vyskúšajte napríklad...

čítaj viac...viac...

21.06.2015

Otcovia nie sú babysitteri

Annie

Môj hnev sa stupňuje, vykričím mu kadečo, on sa tiež neštíti, chrstne mi do očí len jednu poznámku pod čiarou: že nie je žiaden „babysitter.“ A to je celá tá holá pravda lopatou po čele.

čítaj viac...viac...

19.06.2015

Ako hrou podporiť matematické predstavy detí?

Mária Kopčíková

Ako deťom priblížiť základné matematické operácie? Ako ich pripraviť na to, čo ich čaká v škole? Čo budú musieť zvládnuť? Zaraďte si počítanie do hier, do bežných denných činností. Bude vám s deťmi veselo.

čítaj viac...viac...

18.06.2015

Sladké videjko: malé deti vidia prvýkrát svojich súrodencov

kika/redakcia

Po celom dni vzájomných súrodeneckých potýčiek, z toho posledná bola úplná topka ("mamííííííí, on mi spláchol, čo som vykakaaaaaal..."), som si pri tomto videu zaspomínala, kedy sa k sebe naposledy pekne správali. Žeby v pôrodnici? :)

čítaj viac...viac...

18.06.2015

3 mýty o otcoch a strostlivosti o bábätká

Monika Žákovská

Chlapci vyrastajú obklopení hračkami zameranými na akciu, kým dievčatá sa stretávajú viac s hračkami rozvíjajúcimi starostlivosť. Chlapčenská skúsenosť zjavne nie je taká užitočná, čo sa starostlivosti o deti týka.To však neznamená, že muži nie sú kompetentní rodičia!

čítaj viac...viac...

17.06.2015

Dať, či nedať dcérke prepichnúť uši?

MikSa

Chcete aj vy darovať svojej malej dcérke alebo svojmu krstnému dieťaťu náušnice? Na čo všetko musíte dávať pozor a na čo by ste v súvislosti s prepichovaním uší mali myslieť?

čítaj viac...viac...

16.06.2015

Myslíte si, že starostlivosť o bábätko je úlohou ženy? Omyl, príroda zabezpečila inštinktívnou výbavou obe pohlavia

Andrea Gregorová

Dobrý spôsob, ako si k sebe nájsť cestu – či lepšie povedané, ako ju otecko nájde k svojmu drobcovi, je masáž. Nekonečné prebaľovanie či večerné kúpanie môže novopečený otecko spočiatku pokojne prenechať svojej žene.

čítaj viac...viac...

15.06.2015

Ťažká dilema na dovolenke s deťmi: prežiť alebo užiť si?

Takakika

Ono tá akože „dovolenka“ je v podstate to isté, čo doma, len trochu zmeníte kulisy, kde budete deti animovať a okrikovať. Namiesto kamiónu vecí ako zvyčajne, budete potrebovať rovno coca-colovú karavánu (a že prečo dorazí vždy až na Vianoce, že?).

čítaj viac...viac...

14.06.2015

Niekoľko tipov na dobré džemy

Karin

U nás doma prejdeme každoročne letným rituálom " kuchynského saunovania" v duchu, prečo si neprikúriť v chalupe, keď je vonku nad 35. Od jahodového džemu ešte počas opravovania predvysvedčkových známok, cez čerešňový tesne po klasifikačnej konferencii, po marhuľový, rýchlo pred dovolenkou.

čítaj viac...viac...

13.06.2015

Spí na bruchu už len Frankenstein?

TakaKika

Ako prvorodička som dostala významné varovanie, že v žiadnom prípade nemám dávať svoje bábätko spať dole bruchom. Že pozor, toto je velice nebezpečná poloha, vyvarujte sa jej, utekajte od nej čo najďalej, lebo syndróm náhleho úmrtia dojčiat ide ruka v ruke s obľubou vyspávania na bruchu.

čítaj viac...viac...

inzercia