Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

inzercia

09.11.2014

Vaše bábo má 2 týždne

redakcia

Pri odchode z novorodeneckého odelenia ste dostali Zdravotný preukaz dieťatka, obsahujúci aj Očkovací preukaz, s ktorým budete navštevovať preventívne prehliadky v ambulancii pediatra. Kedy ísť prvý krát von? Čo sa deje s vašim telom?

čítaj viac...viac...

08.11.2014

Sopľavý do škôlky? No a čo?

Petra Polovková

K napísaniu tohto článku ma vyprovokovali články, ktoré na tému posielania sopľavých detí do škôlky majú výlučne zamietavý/negatívny postoj, teda opačný názor ako je ten môj. Rozhodla som sa preto prispieť touto výpoveďou a pomôcť mamičkám prehodnotiť, či to, čo robíme, je naozaj dobré.

čítaj viac...viac...

07.11.2014

Tvoríme s deťmi: Dáždnik s tancujúcimi kvapkami

Zuzana Špačková

Klope, klope dáždik, na farebný dáždnik... Kvapky nemusia klopkať len vonku, môžu zavítať aj k nám, keď si s deťmi vytvoríme papierový dáždnik. Nedá sa síce pod neho skryť, ale zábavu si užijete určite aj tak. A pekne doma v teplúčku.

čítaj viac...viac...

06.11.2014

Deti, študenti a dôchodcovia - ako cestovať vlakom zadarmo

kika/redakcia

Od 17. novembra 2014 budú môcť deti, študenti a dôchodcovia využiť bezplatnú prepravu vlakmi ŽSSK. Bezplatná preprava bude možná vo vozňoch 2. triedy v regionálnych aj diaľkových vlakoch, nie však napríklad v InterCity vlakoch. Vo vybraných kategóriách diaľkových vlakov bude bezplatné cestovanie viazané na konkrétny vlak, trasu, deň.

čítaj viac...viac...

05.11.2014

Sedemkrát "AKO" o dojčení

Mária Kopčíková

Ako rozbehnúť dojčenie, keď nemám dieťa pri sebe? Ako zistím, že mám dosť mlieka? Ako môžem dieťa nakŕmiť inak než z fľaše? Ako ...? Ako...??

čítaj viac...viac...

04.11.2014

Ako na prvé zúbky

MUDr. Eva Čáčová, stomatologička

Ako budú zúbky rásť, odkedy treba zúbky čistiť, akou technikou, akú pastu používať, kedy ísť prvýkrát k zubárovi, čo robiť, keď dieťa zjedlo tubu pasty, podávať deťom flouridové tabletky a čo so zubným kazom na mliečnych zúbkoch... Na otázky odpovedá MUDr. Eva Čačová, stomatologička.

čítaj viac...viac...

03.11.2014

Tepláky, symbol manželskej apokalypsy

Takakika

Tepláky sú nebezpečným fenoménom v manželskom živote. Napočúval sa o tom viac ako dosť v spovediach všetkých tých manželov po celé tie roky. Takisto mastné vlasy, lupiny padajúce ako omietka. Aj spotené pazuchy, či zasmradené spodky, ledabolo rozhodené na stred obývačky.

čítaj viac...viac...

02.11.2014

O šálkach, ktoré prežijú hrob

Mária Kohutiarová

Chyby sa dajú naprávať aj po tom, čo sa zdá, že už niet o čom. Možno, že sme tú lásku k nej nedali najavo vtedy, keď sme mali. Možno sme mali inak komunikovať. Ale určite sme začali okamihom smrti. A myslím, že oveľa lepšie, ako doteraz. Stará mama je totiž stále s nami.

čítaj viac...viac...

01.11.2014

Prítomnosť je brutálna

Takakika

Život bol vtedy na západe výrazne jednoduchší. Iba slobodne, žiadne zodpovedne. Mohli sme si lietať svetom ako vták ohnivák. Zobúdzať sa v rovnakom čase ako Gott, keď začínali vysielať Zákrutu. A nikto si nevšimol, keď sme tri dni neprišli domov, lebo sme zabudli.

čítaj viac...viac...

31.10.2014

Keď sa pýtajú na... nebo

Mária Kohutiarová

Typická hláška – nebo je hore, tam, kde je slniečko a obláčiky. Kŕmili ňou nás, predtým našich rodičov... Ktovie, kde to začalo? Možno tým, že tam hore bolo čosi, o čom sme vedeli pramálo, a nejak sme si vysnívali také „čečené“ modré miesto so slniečkom... Ale nie je nebo ako nebo.

čítaj viac...viac...

inzercia