ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

31.03.2016

Nočná košeľa na dojčenie. Aké máme možnosti.

Mária Kopčíková

Obvykle ženám na kurzoch hovorím, že na začiatku dojčenia sa mi vidí celkom fajn, keď je žena „hore bez“, keď dieťa nemá obmedzený prístup k prsiam, najmä ak je vhodné ich pri dojčení vystriedať. Nie každej žene je však príjemné tráviť čas dojčenia takto a radšej si na seba natiahnu niečo pohodlné a funkčné.

čítaj viac...viac...

31.03.2016

Tvorivo s deťmi: Kruhy na hádzanie

Zuzana Špačková

Klasickú a veľmi zábavnú hru kruhy na hádzanie pozná asi každý. Domáca verzia tejto hry sa dá urobiť veľmi rýchlo a lacno. A nemusíme robiť dieru do koberca alebo podlahy, aby sme zarazili stredný kolík do zeme.

čítaj viac...viac...

30.03.2016

Nezabudnú na prvé fotenie s bábätkom, lebo táto fotka!

Annie

Vďaka rýchlym reflexom fotografky budú mať títo rodičia naozaj nezabudnuteľnú spomienku z prvého fotenia: nikdy nezabudnú na moment, kedy sa ich synček rozhodol ocikať :)

čítaj viac...viac...

29.03.2016

6 hier pre deti, ktoré napomáhajú rovnováhe mozgu

Anna Veselá

Deti s dominantnejšou ľavou hemisférou sú viac analyticky zamerané, kým deti s dominantnejšou pravou hemisférou sú zase kreatívnejšie. Výrazná dominancia jednej hemisféry na úkor druhej je však skôr na škodu.

čítaj viac...viac...

28.03.2016

Môžem jesť suchý rožok, keď kojím?

Takakika

Dočítala som sa, že citrusy okrem alergií znižujú tvorbu mlieka. Aj to, že kapusta, kel, karfiol a iné „káčkové“ zeleniny spôsobujú deťom príšerné koliky. Že nielen strukoviny, ale aj obyčajná šupka z jablka nafúkne kojencovi bruško a bude mať neznesiteľné vetry.

čítaj viac...viac...

27.03.2016

Šibi, ryby a iné básničky o šibačke a oblievačke

Zuzana Špačková

Šibem, šibem, šibi ryby, môj korbáčik nemá chyby. Ešte vody trošička, daj vajíčko z košíčka.

čítaj viac...viac...

27.03.2016

Veselé veľkonočné básničky

Zuzana Špačková

Veľká noc, Veľká noc, kedyže už budeš? Kedy ma šuhajko pooblievať prídeš? Oblievaj, oblievaj, vlasy aj hlavičku, Ale mi neoblej tú novú sukničku.

čítaj viac...viac...

26.03.2016

Kedy má ísť dieťa spať? Tabuľka, ktorá vás pobaví

Annie

Jedna z najčastejších otázok rodičov, ktoré hľadajú „po internetoch,“ je otázka, kedy by dieťa malo ísť spať. Skúste chvíľku googliť a vyhodí vám to okrem vrások na tvári rôzne tabuľky, podľa ktorých by sa mali rodičia orientovať. Lenže od reality majú spravidla dosť ďaleko.

čítaj viac...viac...

25.03.2016

Dojčenie počas užívania liekov

Mária Kohutiarová

Drvivá väčšina liekov prechádza do materského mlieka v absolútne zanedbateľných množstvách. Sú lieky, ktoré neprechádzajú vôbec. Sú lieky, ktoré sa nevstrebávajú v tráviacom trakte a preto bábätko vôbec neovplyvňujú.

čítaj viac...viac...

24.03.2016

Dojčenské koliky - máte dobrú radu?

MikSa

Horšie boli ráno tie spýtavé pohľady susedov vo výťahu s nenápadnou poznámkou, že včera v noci počuli malého dlho plakať a že či je v poriadku.

čítaj viac...viac...

inzercia