Vybrať všetko, čo bude nový človiečik potrebovať, je niekedy náročné. Pripravili sme pre vás malý ťahák, podľa ktorého si môžete chystať výbavičku pre vaše novorodeniatko.
Samozrejme, ako to už s ťahákmi býva, nie sú dokonalé. Ani nemajú byť. Sú tu pre inšpiráciu toho vášho zoznamu “potrebností.”
Nech sa páči, tipy pre vás:
Oblečenie body alebo košieľky (5 x veľkosť 50-56, 5 x veľkosť 62) bavlnené dupačky alebo overal (6 x veľkosť 56-62) 2 tenšie nohavice (56 – 62) 2 bavlnené čiapočky (50-56) hrubá čiapka pre bábätko, ktoré sa narodí v zime 3-4 mikinky alebo svetríky (56 – 62) kombinéza pre bábätko, ktoré sa narodí v zime 2 – 3 páry ponožky , pančušky (veľkosť 56 – 62) rukavičky 2 menšie podbradníky Na spinkanie Plienky Ak nebudete praktikovať bezplienkovú metódu už v pôrodnici:), potom vás čaká úvaha, aké plienky kúpiť pre vaše bábätko. Núkajú sa jednorazové alebo látkové, obidve majú ešte svoje ďalšie podkategórie. Pre niektorých rodičov dilema – skúšajú a potom môžu porovnať látkovky vs. jednorazovky .
Ak sa rozhodnete pre jednorazové , môžete kúpiť 1-2 balíky jednorazových plienok pre novorodencov – nerobte si však veľké zásoby veľkosti “newborn,” bábätko rýchlo rastie. Plátené plienky (cca 20 ks ) sa zídu, hoci budete používať výlučne jednorazové plienky – oceníte ich napríklad na vašom pleci, keď si bábätko odgrgne:) alebo do poštoliek (otázne)možno poštolky , veľkosť 1,2 – 2 ks z každej veľkosti (podľa toho, aké inštrukcie dostanete od pediatra alebo v pôrodnici ohľadne balenia na široko ) Prebaľovanie Prebaľovať sa dá kdekoľvek – na posteli, gauči, stole – stačí mäkšia podložka prekrytá niečím praktickým – buď nepremokavou jednorazovou podložkou alebo klasickou bavlnenou plienkou , či uterákom. Možnosti sú však rôzne, zvážte ich výhody/nevýhody podľa vašich potrieb (viac v článku Oplatí sa kúpiť prebaľovací pult s vaničkou ?)
prebaľovacia podložka/jednorazová/prenosná/rozkladacia alebo prebaľovací pult/komoda s vaničkou alebo bez vaničky alebo vyklápací prebaľovací pult vlhčené obrúsky (zídu sa v pôrodnici, či na cestách, keď nemáme po ruke umývadlo s tečúcou vodou:) Iné hygienické potreby (nechtíky, nos, ušká…) Presuny z bodu A do bodu B:) kočík babyvak alebo šatka na nosenie… prípadne kombinácie:) pršiplášť a taška na kočík autosedačka Čo ešte pomôže? Toto sú veci, ktoré môžete mať, ale nikdy ich nemusíte použiť. Ak ich mať nebudete, poradíte si jednoducho aj bez nich.
Čo z toho všetkého si mimo základnej zostavy potrieb zadovážite… O tom, že na bábätkách sa nešetrí , pekne píše aj Ľubka Lapšanská a ak chcete vedieť, čo všetko maminy kúpili svojim ratolestiam zbytočne, tak čítajte tu .
Loading...