Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

03.04.2015

Na veľkonočné pranostiky neradno sa spoliehati

kika/redakcia

Veľká noc pripadá každý rok inak, no ako by to bolo, keby sa k nej neviazali aj nejaké ľudové pranostiky. Niektoré si odporujú, čo sa dá čakať, vzhľadom na široké rozhranie, kedy sa Veľká noc môže odohrávať.

čítaj viac...viac...

02.04.2015

Čo budeme čítať s deťmi prvý aprílový týždeň?

redakcia

2. apríl je medzinárodný deň detskej knihy. Ponúkame Vám štyri knižné tipy na čítanie pre deti - pre dvojročných a trojročných krásne leporelká. A najmä malé slečny potešia knižky plné aktivít.

čítaj viac...viac...

02.04.2015

Tvoríme s deťmi: Zajačik ušiačik

Zuzana Špačková

Medzi symboly jari, a najmä Veľkej Noci, určite patrí aj malý zajačik. Nie každý má to šťastie, mať živého zajaca doma. Vyrobme si preto aspoň papierového. Celkom jednoducho, z papierovej rolky.

čítaj viac...viac...

02.04.2015

MAMA a ja – apríl 2015

Janka Fialová

Aprílové vydanie obľúbeného časopisu mladej rodiny je konečne tu! Čo sa v ňom dozviete? 9 mesiacov zaujímavostí. Panická porucha vs. tehotenstvo. Dojčenie v noci - 7 tipov, ako sa dostatočne vyspať a mnohé ďalšie.

čítaj viac...viac...

31.03.2015

Kedy ukončiť dojčenie? 4 faktory, ktoré je vhodné zvážiť

Mária Kopčíková

Rozmýšľate o ukončení dojčenia? Dôvody na to môžeme mať rôzne. Niekedy osobné, niekedy zdravotné, niekedy nie úplne jasné. O čom by ste mohli porozmýšľať predtým, než k tomuto kroku pristúpite?

čítaj viac...viac...

31.03.2015

Sviatky Veľkej noci - ako ich slávia kresťania?

MikSa

V kresťanskom slávení Veľkej noci je tajomstvo utrpenia, smrti a vzkriesenia nielen pripomienkou dávnej histórie, ale silou pre človeka do každého dňa, aby povstal k novému plnému životu.

čítaj viac...viac...

31.03.2015

Veľkonočné vinše

MikSa

Máme pre vás veľkonočné vinše ľudové, aj s náboženskou veľkonočnou tematikou. Inšpirujte sa. Nejaká sa isto zíde pre malého šibača alebo ako veršík na pohľadnicu či pri písaní veľkonočnej sms správy alebo mejlového priania pre najbližších.

čítaj viac...viac...

30.03.2015

Postup na patchworkové vajíčko

Slávka Kubicskóová

Praktický postup ako vytvoriť tieto krásne na patchworkové vajíčka po krokoch aj s fotografiami jednotlivých krokov.

čítaj viac...viac...

30.03.2015

5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií

Takakika

Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!

čítaj viac...viac...

29.03.2015

Veľkonočné omaľovánky

Silvia Bodláková

Veľká noc sa blíži, poďte si vymaľovať omaľovánky s veľkonočnými motívmi. Stačí ich vytlačiť a potom už len vyfarbovať a vyfarbovať a vyfarbovať.

čítaj viac...viac...

inzercia