Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

31.07.2014

Neučte vaše deti sedieť

Mária Kopčíková

Mohli by sme povedať, že dieťa zvládne samostatný sed, keď je pripravené jeho svalstvo krku a chrbta – je dosť pevné na to, aby sa dieťa do tejto polohy dostalo a zotrvalo v nej nejaký čas. Ak dieťa posadíte predčasne, môžete mu tým spôsobiť viacero problémov.

čítaj viac...viac...

30.07.2014

Kvalitné materské mlieko

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Materské mliečko je priesvitné, akoby bledomodrej farby. Mnohí si myslia, že preto nie je dobré (Akoby tým vzorom konzistencie malo byť kravské mlieko?!). Môže byť materské mliečko „slabé“, ako sa niekedy o ňom zvykne hovoriť? Môžu sa v ňom nachádzať škodlivé látky? Ako môže matka ovplyvniť jeho kvalitu?

čítaj viac...viac...

29.07.2014

Vývin grafomotoriky

Mária Kopčíková

Možno ako dôsledok dnešnej doby, kedy vídame skôr dieťa s tabletom, než s kusom papiera a farbičkami, nastáva oneskorovanie o vývine, resp. opomínanie prirodzených vývinových procesov, ktoré by dieťa zvládlo, keby malo na to príležitosť, vhodný materiál a ponuku zo strany dospelého.

čítaj viac...viac...

28.07.2014

10 naj pláží pre rodiny s deťmi v Chorvátsku

Kika/redakcia

Ako má vyzerať ideálna pláž pre rodinnú dovolenku? Z týchto hlavných bodov vychádzal chorvátsky portál pre rodinu Klokanica.hr, ktorý zostavil list top 10 jadranských pláži pre deti:

čítaj viac...viac...

27.07.2014

Nočné sťahovanie

MikSa

Posledné pokusy o pritiahnutie rodičovskej pozornosti nás niekedy prinútia vrátiť sa do detských izieb ešte zopárkrát, kým nám nakoniec dostatočne nestúpne adrenalín a z milej uspávacej mamičky a otecka sa stanú nervózne odvrkujúci rodičia.

čítaj viac...viac...

26.07.2014

Ak sa nepýta na WC, perte plienky v potoku

Takakika

Razím novú teóriu v odplienkovaní, niekde na chorvátsko-slovenskom pomedzí. Kľudne zaspievam synovi nad jeho nočníkom aj sama, keď sa mu tam čosi zadarí, pokojne mu pomôžem, aby bol aj on vyspelý, nemusíme čakať na magický vek dvadsaťšesť rokov.

čítaj viac...viac...

25.07.2014

Po prvý raz do škôlky

Mária Kopčíková

Pre tých z vás, ktorí v septembri povedú svoje dieťatko po prvý raz do materskej školy, ponúkame niekoľko tipov, ako ho na túto významnú udalosť v jeho živote pripraviť.

čítaj viac...viac...

24.07.2014

Ako sa zo mňa stala karieristka

Takakika

Mohol za to chlap, a ako vravia rodičia, moja prvá puberta, lebo som sa zbalila a odišla s ním preč. Miesto viazania notárskej trikolóry ma učil, ako viazať laná na lodi. A bolo to chvíľu veľmi fajn, až do bodu, kedy mi napadlo, že to nie je práca pre mňa, že to je jeho práca a že ja nemám nič.

čítaj viac...viac...

23.07.2014

Koľko tekutín potrebujú deti?

Mária Kopčíková

Keď som sa pozrela na odporúčané mililitre, koľko by deti mali vypiť v určitom veku, tak som zrejme jedným z týchto rodičov, ktorí majú problém do dieťaťa túto dávku dostať .. ako ste na tom vy?

čítaj viac...viac...

22.07.2014

Čo budeme s deťmi robiť na pláži

Mária Kopčíková

Čo sa týka lezúňov a batoliat, zvyčajne majú vodu radi a skôr máte problém ich z nej dostať von. No zároveň okolie – kamienky, piesok sú pre nich podnety, za ktoré budú vďačné. Myslím, že je dobré sa zamyslieť vopred nad tým, čo by asi tak deti na pláži mohli robiť a podľa toho sa pripravovať pri balení.

čítaj viac...viac...

inzercia