Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

inzercia

03.11.2014

Tepláky, symbol manželskej apokalypsy

Takakika

Tepláky sú nebezpečným fenoménom v manželskom živote. Napočúval sa o tom viac ako dosť v spovediach všetkých tých manželov po celé tie roky. Takisto mastné vlasy, lupiny padajúce ako omietka. Aj spotené pazuchy, či zasmradené spodky, ledabolo rozhodené na stred obývačky.

čítaj viac...viac...

02.11.2014

O šálkach, ktoré prežijú hrob

Mária Kohutiarová

Chyby sa dajú naprávať aj po tom, čo sa zdá, že už niet o čom. Možno, že sme tú lásku k nej nedali najavo vtedy, keď sme mali. Možno sme mali inak komunikovať. Ale určite sme začali okamihom smrti. A myslím, že oveľa lepšie, ako doteraz. Stará mama je totiž stále s nami.

čítaj viac...viac...

01.11.2014

Prítomnosť je brutálna

Takakika

Život bol vtedy na západe výrazne jednoduchší. Iba slobodne, žiadne zodpovedne. Mohli sme si lietať svetom ako vták ohnivák. Zobúdzať sa v rovnakom čase ako Gott, keď začínali vysielať Zákrutu. A nikto si nevšimol, keď sme tri dni neprišli domov, lebo sme zabudli.

čítaj viac...viac...

31.10.2014

Keď sa pýtajú na... nebo

Mária Kohutiarová

Typická hláška – nebo je hore, tam, kde je slniečko a obláčiky. Kŕmili ňou nás, predtým našich rodičov... Ktovie, kde to začalo? Možno tým, že tam hore bolo čosi, o čom sme vedeli pramálo, a nejak sme si vysnívali také „čečené“ modré miesto so slniečkom... Ale nie je nebo ako nebo.

čítaj viac...viac...

30.10.2014

Tvoríme s deťmi: Kreatívne obrázky zo zeleniny

Zuzana Špačková

So zeleninou sa „hráme“ väčšinou my dospeláci. Čistíme, krájame, varíme. Ale čo tak niečo vymyslieť aj pre deti? Využiť ich neposedné ruky a nekonečnú fantáziu. Z kúskov zeleniny vytvoria na tanieri veľa obrázkov, pričom si dobre precvičia jemnú motoriku. A možno po ich umeleckom výkone dostanú aj chuť svoje dielo zjesť.

čítaj viac...viac...

29.10.2014

Nenoste dieťa "v smere jazdy"

Mária Kopčíková

Výrobcovia a predajcovia prezentujú, že v klokanke dieťa môžete nosiť aj tvárou vpred. No pre dieťa toto nie je fyziologická poloha. Nosenie čelom dopredu nie je pre jeho vývoj až také bezpečné a pre nosiaceho tak pohodlné.

čítaj viac...viac...

28.10.2014

30-sekundová výchovná lekcia na zaplakanie (video)

Takakika

„Prepáčte, ale vaša dcéra kope do týchto ľudí. Prečo jej nepoviete, aby s tým prestala?“ A matka vraj na to, lakonicky prehodí: „Viete, keď ona má voľnú výchovu.“ A na to si spolucestujúci vyberie z úst žuvačku...

čítaj viac...viac...

28.10.2014

Ako reagovať, keď môjmu dieťaťu ublížilo iné dieťa?

Dagmar Mozolová

Ako vysvetlím dieťaťu, že mu ublížilo iné dieťa? Prečo ho iné dieťa na ihrisku udrelo alebo zhodilo zo šmykľavky? Čo robiť, pokiaľ matka dieťaťa, ktoré bije a hryzie iné deti, nedáva na svoje dieťa pozor? Niekoľko otázok na túto tému som položila psychologičke Mgr. Zuzane Zimovej.

čítaj viac...viac...

27.10.2014

Muži majú aj výhody

Takakika

Áno, dobre čítate. Na efekt by sa asi hodila do názvu číslovka, ale držme sa radšej pri tom korektnom pluráli, či pri zemi. Ešte by chlapci mohli pojať podozrenie z toľkej chvály, že z nich chceme vytriasť mamonu na nový kožuch, prípadne sa kožucha zbaviť, akože liposukcia a také tie veci.

čítaj viac...viac...

26.10.2014

Čaro materskej

Mína

Sedela som na gauči s bábom na rukách, ktoré mi práve vrhlo cez plece natrávenú mliečnu desiatu. Na pravo odo mňa doširoka rozložený sušiak s mokrou bielizňou (ďalšia várka zatiaľ spokojne tuchla v práčke)...

čítaj viac...viac...

inzercia