ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

23.01.2016

Probiotiká vo výžive dojčiat

MUDr. Katarína Babinská, PhD

Našimi „neviditeľnými“ spoluobyvateľmi na Zemi sú i mikroorganizmy. Ich prítomnosť si zväčša uvedomíme, keď nám spôsobia ochorenie. Nie všetky mikroorganizmy sú však našimi nepriateľmi, naopak, mnohé z nich majú významné pre zdravie prospešné účinky.

čítaj viac...viac...

22.01.2016

Ste leniví tlačiť kočík? Tento sa vozí aj sám

Takakika

Ženy na materskej sú príliš zničené, strhané ako závity a jediné, po čom túžia je, aby sa dieťa kočíkovalo samé. Niečo v onom duchu si povedal nejaký výrobca kočíkov a doviedol svoju ideu do konca. Na svete je tak samochodný kočík. Volá sa, ako inak, SmartBe.

čítaj viac...viac...

21.01.2016

Jedia vaše deti kuracinu z obchodu? Nemusí to dobre dopadnúť.

Mária Kopčíková

V panike bežala s 8 mesačnou dcérou k pediatričke, pretože sme jej v okolí pŕs nahmatali „hrčky“. Prvá otázka pediatričky smerovala k tomu, aké mäso dávame malej v príkrmoch? „Kuracie prsia“ – špitli sme obaja rodičia...

čítaj viac...viac...

21.01.2016

Lidl v roku 2016 postaví desať detských ihrísk

TS

V lete vyrastie na Slovensku desať detských ihrísk Žihadielok. V lokalitách, ktoré vyberú v hlasovaní na internete ľudia, postavíme ihriská a následne ich darujeme mestám. Týmto projektom chceme prispieť k tomu, aby deti mohli svoj voľný čas tráviť zmysluplne.

čítaj viac...viac...

21.01.2016

Januárové MAMA a ja

Janka Fialová

Do prvého čísla MAMA a ja v roku 2016 sme (nielen) pre rodičov pripravili množstvo zaujímavých tém.

čítaj viac...viac...

20.01.2016

A je to tu zas... nádcha!

Mária Kohutiarová

Čo teraz s tým, keď sa mi nežiada testovať x-tý výrobok z lekárne, nieto ešte ísť k doktorke? A tak som na fóre pátrala po babských recepisoch na to, ako sa toho sopľa zbaviť.

čítaj viac...viac...

19.01.2016

Ako (ne)zabaviť dieťa

Sjuzi

Päť prštekov na ruke. Jednoduché, efektívne, nadčasové. Poslúžia nám dvere, dvierka na skrinkách a šuplíky rôzneho druhu. Cieľom aktivity je otestovať prah bolesti dieťaťa a učiť ho spoznávať farby ako modrá a fialová. Dieťa otvára a zatvára dvere až do okamihu, kedy si privrie čo najvyšší počet prstov na ruke.

čítaj viac...viac...

18.01.2016

Radšej falošnú istotu, ako si vyčítať smrť bábätka

redakcia

Keď som s malou pokývala, aby sa prebrala (moja prvá reakcia) a zistila som, či dýcha, tak malá zalapala po dychu a nakoniec sa nadýchla. Viete si predstaviť tú úľavu a pocit na nezaplatenie z toho, že máme monitor?

čítaj viac...viac...

18.01.2016

Zopár tipov, ako zvládnuť príchod nového súrodenca

Petronela Hercová

Obzvlášť náročné je zvládnuť menšie dieťa, ktoré ešte nenavštevuje škôlku, keď do rodiny pribudne novorodenec. Tieto deti často reagujú na príchod súrodenca extrémne - láska alebo neskrývaná nevôľa sa u nich môžu prejavovať veľmi intenzívne a tieto emócie sa môžu rýchlo striedať.

čítaj viac...viac...

17.01.2016

Po prvom rande ma predstavil mame

Karolína

Veď aj ja by som raz chcela deti, ale tak o sedem, osem rokov. On ale hneď a to ma vyvádzalo z miery. Veď nič nemáme. Kde budeme bývať? S prácou je to neisté. ..a ešte jedna vec mi vadila. Že všetko vie aj jeho mama.

čítaj viac...viac...

inzercia