inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

10.03.2015

22 vyčítaniek pre deti

Zuzana Špačková

Jeden, dva, tri, povedz mi to ty... Poďte s nami "počítať" a "rýmovať." Máme pre Vás 22 vyčítaniek, ktoré sa môžete naučiť spolu s deťmi. Takmer isto spoznáte medzi nimi také, ktoré ste sa naučili v detstve aj Vy :)

čítaj viac...viac...

09.03.2015

7 prejavov lásky, ktorými bábätko vraví „ľúbim ťa“

Annie

Nemusia vedieť povedať ani len hlásku, kde ešte slovo! A aj tak si môžeme byť isté, že nás ľúbia. Takto nám bábätká vyznávajú lásku:

čítaj viac...viac...

08.03.2015

TuTiTu Hasičské auto

Animovaná rozprávka pre deti TuTiTu - hasičské auto.

čítaj viac...viac...

07.03.2015

Škôlkarsky stres

Mária Kopčíková

Ako reagovať, keď má dieťa záchvat plaču/kriku pri rannom „odovzdávaní“ v škôlke? Ťažká téma. Jedna časť rodičov i pedagógov je za „studený odchov“, prílišné neriešenie plaču a kriku. No niekedy sú ranné scénky v škôlkach naozaj srdcervúce.

čítaj viac...viac...

06.03.2015

Odmietli by sme očkovať svoje deti, keby sme žili v Afganistane?

Kristína Kováčiková

V nemeckom Berlíne a okolí majú osýpkovú epidémiu. Viac ako 600 nakazených, jedno dieťa, osemnásťmesačné, chorobe podľahlo. Škôlka, ktorú dieťa navštevovalo, je v šoku. Väčšina chorých, vrátane zomretého dieťaťa, neboli podľa Berliner Zeitung, nikdy očkovaní.

čítaj viac...viac...

05.03.2015

Tvoríme s deťmi: Lepidlový obrázok

Zuzana Špačková

Maľba do klovatiny je technika, vďaka ktorej vznikajú neopakovateľné obrázky. Skúste si to. Deti budú nadšené a vy tiež. Stačí len lepidlo a tuš. Kúpite ich v každom papiernictve a investujete maximálne 3 eurá aj s cestou.

čítaj viac...viac...

04.03.2015

7-dňové obedové menu pre bábätká (od 6 mesiacov)

redakcia

Varíte bábätku prvé kašičky, prvé príkrmy? Inšpiráciu, čo variť aby bol jedálniček čo najviac pestrý? Pozrite si naše obedové menu vhodné aj pre tých najmenších drobcov a máte vystarané na celý týždeň.

čítaj viac...viac...

03.03.2015

12 tipov na rozvíjanie reči

Iva Jungwirthová

Rozprávajte sa s bábätkom. Ak neviete, čo by ste mu hovorili, opisujte, čo práve robíte. Nemusíte si pripadať ako blázon, že sa opakujete neustále dokola. Deti všeobecne milujú opakovanie, predstavuje pre ne istotu. Komentujte taktiež vaše pocity a dojmy.

čítaj viac...viac...

02.03.2015

Jednou nohou v base, ale inak job snov: učiteľka v škôlke

Zuzana Špačková

Čo všetko robí učiteľka materskej školy? Možno by si to mal vyskúšať každý rodič. Možno by polovica po týždni túto prácu vzdala. Možno by neboli ochotní pracovať za mzdu menej ako 500 eur, keď nemáte šancu sa v pokoji ani najesť.

čítaj viac...viac...

02.03.2015

4 otázky, ktoré riešite pri zápise do škôlky

kika/redakcia

Je škôlka povinná alebo nie? Musí mi škôlka zobrať dieťa na predškolskú prípravu? Môžu mi odmietnuť zobrať dieťa do škôlky, lebo som na materskej dovolenke s mladším? A ako postupovať, keď mi dieťa do škôlky nevezmú?

čítaj viac...viac...

inzercia