inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

06.05.2015

6 „stláčacích“ aktivít na podporu jemnej motoriky

Mária Kopčíková

Pre rozvoj jemnej motoriky ruky je nápomocných veľa činností. Obligátne odporúčame miesiť cesto či intenzívne pracovať s plastelínou. čo ešte iné môžete doma v rámci hry vymyslieť, aby sa deti aj zabavili, aj trénovali?

čítaj viac...viac...

05.05.2015

Narodila sa princezná, je tam toho !?!

Takakika

A čo, chleba lacnejší aj tak nebude, povzdychli si niektorí slovenskí diskutéri, samozvaní ekonomickí problémológovia, v reakciách na správu, že sa narodil nový kráľovský potomok tam kdesi za horami, za dolami, za lamanšskými tunelmi.

čítaj viac...viac...

04.05.2015

dm podporuje rodičov a bábätká

PR

Ako sa hovorí – tehotenstvo je čas plný očakávania. Po tomto vzájomnom prepojení potom prichádza vaše bábätko do reálneho sveta. Tým sa začína vzácny čas blízkosti, kedy chcete vaše malé bábo rozmaznávať a starať sa oň. Aby ste si vzájomné chvíle vychutnali čo najviac, dm drogerie markt pre vás pripravila program dm babybonus.

čítaj viac...viac...

04.05.2015

Hneváme sa

Mgr. Katarína Greškovičová

Deti sa hnevajú, my sa hneváme na nich. Veľakrát sme až zaskočené, aký veľký hnev vedia deti prejaviť a aký veľký hnev v nás vedia vyvolať. Hnev nie je zlý, len reakcie vaše a vašich detí môžu byť niekedy iné, ako by ste chceli. Poďme sa zamerať na riešenia situácií, keď sa dieťa hnevá.

čítaj viac...viac...

04.05.2015

10 možných riešení, keď sa dieťa hnevá

Mgr. Katarína Greškovičová

Vaše dieťa sa hnevá? Hneváte sa aj vy? Hnev je normálna emócia. Zameriame sa na jednotlivé riešenia výbuchov hnevu u dieťaťa. Prečítajte si zoznam návrhov, ako by ste mohli riešiť hnev vášho dieťaťa.

čítaj viac...viac...

03.05.2015

Ktorý vek dieťaťa je bubulácky?

Takakika

Ako sa mi zdôverila predavačka v zmiešanom tovare: “Vždy som si tak hovorila, aby už boli tie decká väčšie, že mi bude ľahšie a potom som zistila, že ľahšie už bolo.”

čítaj viac...viac...

02.05.2015

Podporte rozvoj reči u svojho dieťaťa

Mária Kopčíková

Deti sa učia rozprávať tak, že najprv „nasávajú“ zvuky. Neskôr ich aj začnú používať a tvoriť prvé slová. Dieťa využíva svoje zrakové a sluchové vnímanie a musí mať aj dobrú motoriku hovoridiel. Ako ju môžete podporiť?

čítaj viac...viac...

01.05.2015

Májové MAMA a ja – láskavé, inšpiratívne, náučné, bábätkovské, maminkovské...!

Janka Fialová

V aktuálnom, májovom vydaní sme pre vás opäť priniesli množstvo odborných článkov, skúsenosti mamičiek, ale i tipy na úžasné jarné recepty či darček pre mamičku, lebo – ako inak – aj tento máj práve mamičky oslavujú svoj sviatok, Deň matiek! Oslávte a užite si ho, milé mamičky, hoci aj s vyloženými nohami a časopisom MAMA a ja v ruke!

čítaj viac...viac...

30.04.2015

3 najčastejšie chyby v stravovaní dojčiacich matiek

Anna Kalúsová

Štúdia Nutričné návyky dojčiacich matiek a malých detí, ktorá prebiehala na prelome rokov 2014 a 2015, priniesla niekoľko varovných zistení: stravovanie dojčiacich matiek má závažné nedostatky, ohrozujúce dojčenie.

čítaj viac...viac...

30.04.2015

Škôlkari a kreslenie: s čím kresliť a čo radšej nekupovať?

Zuzana Špačková

Ideálny je čo najmäkší materiál na kreslenie, hlavne pre najmenšie deti. Ak by sme používali tvrdý materiál, deti v snahe vytvoriť výraznú kresbu by príliš tlačili a vytvárali by si nesprávne návyky. Čo vybrať ako vhodné do ruky a s čím radšej nekresliť?

čítaj viac...viac...

inzercia