Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

06.10.2014

Októbrové MAMA a JA

Jana Fialová/ PR

Trinásty ročník fungovania skvelého časopisu pre mladé rodiny pomaly vrcholí. V októbrovom vydaní nájdete opäť množstvo skvelých tipov, overených informácií, rád a príbehov.

čítaj viac...viac...

06.10.2014

Nosenie detí v zime

Gabika Cabanová

Leto je už dávno za nami a všetci už začíname chystať zimnú výbavu pre seba aj naše deti. Pokiaľ svoje bábätko nosíte, možno práve riešite dilemu, či je vôbec možné v zimnom období v nosení pokračovať. Nebude mu zima? Ako ho treba obliecť a ako obliecť seba? Čo potrebujem dokúpiť?

čítaj viac...viac...

04.10.2014

Krst dieťaťa

Mária Kopčíková

O krst môžu požiadať rodičia, alebo len jeden z nich, prípadne aj starí rodičia dieťaťa. Je potrebné sa prihlásiť na farskom úrade, alebo u predstaviteľa cirkvi, v ktorej vierovyznaní má byť dieťa pokrstené. Každá cirkev má vlastné podmienky pre udelenie (vysluhovanie) krstu.

čítaj viac...viac...

02.10.2014

Nácvik na rolu matky

TakaKika

Nechcete byť zo svojho prvého potomka roztrasená ako detva? Je dobré mať možnosť cvičiť sa, kým dôjde k výmene ostrých nábojov. Ak vidíte dieťa prvýkrát na vlastné oči až v pôrodnici a je to vaše vlastné, čudujete sa, že vám rovnica pripravenej matky nevychádza?

čítaj viac...viac...

02.10.2014

Tvoríme s deťmi: Papierová tekvička

Zuzana Špačková

Tekvičky sa na nás usmievajú pomaly už z každého okna. Smejúce, blikotajúce, zelené, oranžové, malé, veľké. Ale čo takto papierové? Veď nie vždy sa nám tekvica podarí kúpiť v obchode, alebo ju mať doma po ruke, práve vtedy, keď majú naše ratolesti chuť tvoriť.

čítaj viac...viac...

01.10.2014

Ako má vyzerať stolica malého dieťaťa

Mária Kopčíková

Aká má byť stolica dojčaťa? Ako často má byť, v akej farbe či konzistencii? Ako je to, keď je dieťa dojčené a je to iné, keď je nedojčené? Ako často ho musím prebaľovať?

čítaj viac...viac...

01.10.2014

Vlhčené obrúsky pohladia pokožku každého dieťatka

Ivana Šureková/ PR

Pri ošetrovaní detskej pokožky buďte opatrní. Jemná pokožka novorodeniatok je veľmi zraniteľná. Nedokáže ešte dostatočne odolávať vonkajším nástrahám a nefunguje tak spoľahlivo, ako u dospelého človeka. Preto je na každodennú hygienu vhodné používať špeciálne prípravky.

čítaj viac...viac...

30.09.2014

Bordel v byte, šťastné díte, matka na nervy

Takakika

Sama som si deti pokazila, povedala mi tehotná kamarátka, čerstvo po absolvovaní kurzu Montesorri pedagogiky. Deti poriadok milujú, to len my rodičia ich v tejto prirodzenej ľudskej vlastnosti nepodporujeme, ale naopak, učíme ich zlým návykom.

čítaj viac...viac...

29.09.2014

Tetkin jablkový koláč s posýpkou

kika/redakcia

Pôvodne som chcela napísať "rýchly a jednoduchý." Cesto je totiž hotové do 2 minút, ak pritom pijem kávu a umývam riad z obeda, 5 minút. Pekne vyliate do formy, posýpka pripravená, už len jablká. Lenže v tomto bode sa začala tá pravá dráma. Nájsť po chlapovi moju! škrabku.

čítaj viac...viac...

28.09.2014

Jablká a hrušky

Silvia Bodláková

Máta vás, čo s jablkami a hruškami? Čo napríklad jablková výživa, sirup z jabĺk alebo hrušková marmeláda? Vyskúšajte recepty Silvie Bodlákovej so zaujímavými jesenno-ovocnými kombináciami.

čítaj viac...viac...

inzercia