inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

03.08.2015

Tešiť sa na vnúčatká je iba fráza

Radka

Starí rodičia sa budú rozplývať, aké sú len vnúčatká chutnučké na zožratie, usmievať sa na nich, keď im behajú ako šetrič po obrazovke, ale reálne s nimi nevydržia ani pol dňa.

čítaj viac...viac...

02.08.2015

Nechaj ho vyplakať...

Mária Kohutiarová

... nič sa mu nestane, len sa mu posilnia pľúca. Táto stará hláška, dedená z generácie na generáciu, sa zdá byť v čase, kedy sú rodičia večer na odstrel od únavy, zúfalo najjednoduchším riešením. Ale: naozaj sa nič nestane, ak bude plakať?

čítaj viac...viac...

01.08.2015

Tvorivo s deťmi: Ovocné stromy z drevených štipcov

Zuzana Špačková

Ovocie k letu jednoducho patrí. Šťavnaté, farebné, chrumkavé. Prejsť sa tak ovocným sadom a len tak si odtrhnúť čosi pod zub. A čo tak si jednoducho vyrobiť stromy doma. Hodia sa pri hre s dreveným vláčikom, legom, či zvieratkami.

čítaj viac...viac...

31.07.2015

Paradajky. 5 receptov, ktoré máme doma radi.

Silvia Bodláková

Toto je 5 receptov s paradajkami, ktoré obľubuje moja rodina. Nájdete medzi nimi pečené paradajky, paradajkové šatočky z lístkového cesta, paradajkovú šťavu na omáčku či do polievky...

čítaj viac...viac...

30.07.2015

Že vám dokŕmia dieťa sa aj tak nedozviete ...

Mária Kopčíková

Dokrmovanie je častá téma. Niektoré ženy sú nazlostené, že im dieťa dokŕmili bez ich vedomia, iné sa zase hnevajú, že im nechcú pre dieťa dať mlieko, kým oni to svoje ešte nemajú ... (mimochodom ďalší z mýtov o dojčení, že mlieko bude mať žena až na 3. deň po pôrode).

čítaj viac...viac...

29.07.2015

Je tu augustové MAMA a ja!

Janka Fialová

Augustové vydanie MAMA a ja vám prináša veľa zaujímavého rodičovského čítania: pre mamičky bábätiek, škôlkarov, školákov, o zdraví, pre rodinu...plus jednu horúcu letnú ponuku.

čítaj viac...viac...

29.07.2015

Čo s malým refluxákom - s dieťaťom, ktoré často grcká?

Mária Kopčíková

Ak má vaše dieťatko prejavy fyziologického refluxu, možno sa vám hodí niekoľko tipov a trikov, ako s ním zaobchádzať. Aby ste minimalizovali jeho nepohodlie, straty na oblečení a svojej duševnej rovnováhe :-)

čítaj viac...viac...

28.07.2015

Nikdy som sa necítila ako chudera

Petra Janková

Nedávno som čítala blog o matkách. Mala to byť výzva pre matky na materskej aby neprestávali byť sami sebou, aj keď narodením dieťaťa sa zmení celý ich dovtedajší život. Dopodrobna tam bolo rozpísané, ako strácame celý svoj životný priestor a nemáme už pre seba ani chvíľu, ako sa z upravených spokojných manažérok stávajú unavené kôpky nešťastia.

čítaj viac...viac...

27.07.2015

Päť závideniahodných sezón pri mori s deťmi

Takakika

Najprv boli príliš malí a príliš bieli, aby mohli na prudké slnko. Potom sa nechceli kamarátiť so studenou a slanou vodou. V podstate nenamietali iba tak do pol roka života, potom už more bojkotovali na striedačku raz jeden, raz druhý. A ja som si medzi nimi mohla vlasy trhať.

čítaj viac...viac...

26.07.2015

Ako uspať dve deti naraz

Mária Kohutiarová

Práve okamih uspávania dvoch malých detí preverí všetky schopnosti matky úplne do dna a postaví ju nahú do pomyselného zrkadla pravdy o sebe samej. Nie vždy je to optimistický pohľad...ale je tu nádej, že to nepotrvá do dôchodku. Aké možnosti máme pri uspávaní dvoch malých detí?

čítaj viac...viac...

inzercia