Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

05.02.2015

Pirátsky ďalekohľad (nielen na karneval)

Zuzana Špačková

K správnemu pirátovi patrí aj ďalekohľad, ktorým rýchlo zbadá svoje „obete“. Vyrobte si aj vy so svojím pirátom alebo pirátkou jeden taký ďalekohľad. Originálny, s ktorým určite v oceáne karnevalových masiek zažiari.

čítaj viac...viac...

04.02.2015

Kedy má dieťa vedieť držať hlavičku bez opory (video)

Mária Kopčíková

Keď sa dieťatko narodí, jedným z dvoch aktívnych pohybov, ktoré vie urobiť je, že v polohe na brušku vie svoju ťažkú hlávku zdvihnúť a otočiť z jednej strany na druhú. Nevie však svoju hlavičku udržať bez opory. Zvládne to okolo štvrtého mesiaca.

čítaj viac...viac...

03.02.2015

Najobľúbenejšie mená sú Sofia a Adam

kika/redakcia

Poznáme nielen najpoužívanejšie mená na Slovensku, ale aj netradičné mená, na ktorých sa podpísala láska s cudzím prvkom, prípadne telenovela alebo obľúbená rozprávková postavička.

čítaj viac...viac...

02.02.2015

12 momentiek zo života rodiča, smiech cez slzy (foto)

kika/redakcia

Danielle Guenther je fotografka žijúca v New Yorku. A v prvom rade matka. Preto mohli vzniknúť aj tieto fotky z kategórie našich živých snov - tých najlepších možných rodičovských scenárov. Vrátane hororových:)

čítaj viac...viac...

01.02.2015

Facky a varechy sú out. Čo je vo výchove in?

Takakika

„Keby ste svoje detváky občas zdravo vytrieskali remeňom alebo varechou po holej, neboli by drzé a "hyperaktívne." Ešte to pokračovalo vybodkovaným vulgarizmom, veď slušnosť musí byť, ale o inom som chcela.

čítaj viac...viac...

31.01.2015

Ručné odstriekavanie mlieka

Mária Kopčíková

Odstriekavanie rukou je obvykle jednoduché, keď sú prsníky mäkké. Naliate prsníky treba pred dojčením či odstriekavaním nahriať, najlepšie v teplej sprche.

čítaj viac...viac...

30.01.2015

Karnevalové klobúky z papierového taniera

Zuzana Špačková

Originál je originál. Ceniť sa bude vždy a všade. Aj pri karnevalových maskách. Masky z obchodu či požičovne sa dajú rýchlo, lacno a hlavne efektne zoriginálniť. Stačí využiť papierové taniere a vyrobiť si spolu s deťmi nejaký ten klobúk či ozdobu na hlavu....

čítaj viac...viac...

29.01.2015

Komu zveríte svoje dieťa? Babičke či jasliam?

Mária Kopčíková

Nemusíme teraz polemizovať o tom, ktorá žena a kedy sa NAOZAJ musí vrátiť do práce. Zrejme sa nemáme šancu dobrať 100% pravdy. Skúsme sa pozrieť na isté výhody, či nevýhody jednotlivých možností opatrovania. Opäť – nie 100% objektívne, pretože každý rodič má priority niekde inde.

čítaj viac...viac...

29.01.2015

5 práv a nárokov dobrej maminky na materskej

Andrea Batorová

Určite ľúbite svoje dieťatko nadovšetko a dali by ste mu prvé aj posledné! Snažte sa však nezabúdať aj sama na seba. Toto je pätoro práv a nárokov, ktoré má každá dobrá maminka bez výnimky a mala by si ich pravidelne uplatňovať: 

čítaj viac...viac...

27.01.2015

Povinnosti rodiča v škôlke

Zuzana Špačková

Aj keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že jedinou povinnosťou rodiča voči škôlke je platenie šekov, nie je tomu tak. Nejaké tie povinnosti nám dokonca ukladá aj zákon.

čítaj viac...viac...

inzercia