Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

28.10.2014

Ako reagovať, keď môjmu dieťaťu ublížilo iné dieťa?

Dagmar Mozolová

Ako vysvetlím dieťaťu, že mu ublížilo iné dieťa? Prečo ho iné dieťa na ihrisku udrelo alebo zhodilo zo šmykľavky? Čo robiť, pokiaľ matka dieťaťa, ktoré bije a hryzie iné deti, nedáva na svoje dieťa pozor? Niekoľko otázok na túto tému som položila psychologičke Mgr. Zuzane Zimovej.

čítaj viac...viac...

27.10.2014

Muži majú aj výhody

Takakika

Áno, dobre čítate. Na efekt by sa asi hodila do názvu číslovka, ale držme sa radšej pri tom korektnom pluráli, či pri zemi. Ešte by chlapci mohli pojať podozrenie z toľkej chvály, že z nich chceme vytriasť mamonu na nový kožuch, prípadne sa kožucha zbaviť, akože liposukcia a také tie veci.

čítaj viac...viac...

26.10.2014

Čaro materskej

Mína

Sedela som na gauči s bábom na rukách, ktoré mi práve vrhlo cez plece natrávenú mliečnu desiatu. Na pravo odo mňa doširoka rozložený sušiak s mokrou bielizňou (ďalšia várka zatiaľ spokojne tuchla v práčke)...

čítaj viac...viac...

25.10.2014

Recepty od 5. mesiaca

redakcia

Prišiel čas na prvú lyžičku? Ponúkame vám základné receptíky na zeleninové a ovocné pyré: mrkvové pyré, mrkvovo-jablkové, mrkvovo-banánové, marhuľovo-hruškové ... pyré, pyré, pyré.

čítaj viac...viac...

24.10.2014

Mimoriadna matka

Bruno Ferrero, Příbehy pro potechu duše

Ako sa vyberajú matky pre postihnuté deti? Ja si to predstavujem takto: Boh dáva inštrukcie anjelom a tí si ich zapisujú do ohromnej matriky. „Tejto dáme postihnuté dieťa.“ A je trpezlivá?“ pýta sa anjel. „Nechcem aby bola príliš trpezlivá, inak sa utopí v sebaľútosti a bolesti. Až sa spamätá z tej rany a zármutku, určite to zvládne.“

čítaj viac...viac...

23.10.2014

Tvoríme s deťmi: Jesenný venček z listov

Zuzana Špačková

Jeseň priam láka na prechádzky po lese. Jesenné farby listov majú neuveriteľné kombinácie. Listy veľké, malé, žlté, hnedé, červené. Deti ich s radosťou pozbierajú. Celé hrste. Už len si ich priniesť domov a spoločne si z listov vytvoriť napríklad jednoduchý, ale za to efektný venček.

čítaj viac...viac...

22.10.2014

Dojčenie a nádcha

Mária Kopčíková

Čo mám robiť, keď má moje bábätko nádchu? Ako ho mám nadojčiť? Môžem ho vôbec dojčiť? Maminy malých bábätiek riešia aj takéto otázky. Ako je to teda s dojčením počas nádchy a so soplíkmi?

čítaj viac...viac...

22.10.2014

Chutné rybičky pre zdravšie detičky

PR

Trápi vás, že vaše deti preferujú sladkosti pred zdravou stravou? Nemusíte robiť kompromisy medzi tým, čo je pre ne dobré a čo im chutí. Máme pre vás riešenie – na slovenský trh prichádza unikátny výživový doplnok, ktorý pomáha detskému organizmu správne sa vyvíjať, navyše chutí skvele a vyzerá hravo. Vyskúšajte chutné rybičky pre zdravšie detičky!

čítaj viac...viac...

21.10.2014

Ide to aj inak alebo Ako sme si zvykali na jasličky

Marlene

Naša kukučka mala dva roky a nastal čas návratu do práce. Zákonite sa vyskytla otázka, kam s malou. Žijeme v Rakúsku a do úvahy pripadali tri možnosti. Jednou z nich boli aj jasle.

čítaj viac...viac...

20.10.2014

Ako zistím, že mám dosť mlieka?

Mária Kopčíková

Ako zistím, že mám dosť mlieka pre dieťa? Otázka, ktorú často hľadajú odpoveď čerstvé matky, prípadne sa na nejaký univerzálny kľúč informujú ženy ešte v tehotenstve.

čítaj viac...viac...

inzercia