Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

15.06.2015

Ťažká dilema na dovolenke s deťmi: prežiť alebo užiť si?

Takakika

Ono tá akože „dovolenka“ je v podstate to isté, čo doma, len trochu zmeníte kulisy, kde budete deti animovať a okrikovať. Namiesto kamiónu vecí ako zvyčajne, budete potrebovať rovno coca-colovú karavánu (a že prečo dorazí vždy až na Vianoce, že?).

čítaj viac...viac...

14.06.2015

Niekoľko tipov na dobré džemy

Karin

U nás doma prejdeme každoročne letným rituálom " kuchynského saunovania" v duchu, prečo si neprikúriť v chalupe, keď je vonku nad 35. Od jahodového džemu ešte počas opravovania predvysvedčkových známok, cez čerešňový tesne po klasifikačnej konferencii, po marhuľový, rýchlo pred dovolenkou.

čítaj viac...viac...

13.06.2015

Spí na bruchu už len Frankenstein?

TakaKika

Ako prvorodička som dostala významné varovanie, že v žiadnom prípade nemám dávať svoje bábätko spať dole bruchom. Že pozor, toto je velice nebezpečná poloha, vyvarujte sa jej, utekajte od nej čo najďalej, lebo syndróm náhleho úmrtia dojčiat ide ruka v ruke s obľubou vyspávania na bruchu.

čítaj viac...viac...

12.06.2015

Tri rany, ktoré mi udelilo bezplienkovanie

Antimama

Najväčšia výhoda bezplienkovania nie je v ušetrených peniazoch za plienky, ale v tom, že už nemusím dieťaťu umývať oserkaný zadok, prípadne celý chrbát. Tie časy, kedy si malý prdol a vybehlo mu to až cez krk, boli preč. Ale nie je všetko zlato, čo sa bliští.

čítaj viac...viac...

11.06.2015

Ako pomôcť dieťaťu, ktoré sa v škôlke pocikáva?

Mária Kopčíková

Deti sa v škôlke pocikávajú z rôznych dôvodov - zo stresu, strachu, pri zaujatí hrou ... Ak sa stretnete s budúcou učiteľkou svojho dieťaťa, pýtajte sa na nastavené pravidlá. Aj ohľadom záchodovej hygieny.

čítaj viac...viac...

10.06.2015

5 overených rád, ako dieťa zbaviť plienok

kika/redakcia

Nijaké dieťatko nebude naveky bábätkom s plienkou medzi nohami. Raz k tomu príde a ono sa jej zbaví. Čo radia mamy, ktorých bábätká majú tento zlomový krok za sebou? Aké majú skúsenosti? Čo čakať, na čo sa pripraviť?

čítaj viac...viac...

10.06.2015

SWAN zaradil novú detskú TV RiK

ts

Telekomunikačný operátor SWAN pridáva do ponuky digitálnej TV SWAN MULTIMEDIA platený program JOJ-ky pre detského diváka – TV RiK.

čítaj viac...viac...

10.06.2015

Môj malý škôlkar sa pocikáva

Mária Kopčíková

„Kým išiel do škôlky, bol kompletne odplienkovaný. Na záchod sa pýtal a žili sme si úplne v pohode, čo sa „mokrých nehôd“ týka. No a keď na jeseň nastúpil do škôlky, takmer každý deň nesiem domov v igelitke mokré pyžamko, či tepláčiky. Vôbec tomu nerozumiem ...“ Prečo sa deti "zrazu" začnú pocikávať v škôlke?

čítaj viac...viac...

09.06.2015

Plienky s mobilnou aplikáciou. Chceme?

Mary, Kika/ redakcia

Mnohé mamy sa tešia z plienok, ktoré majú indikátor vlhkosti, je to pre nich skvelý pomocník, aby vedeli, kedy je potrebné prebaliť ich dieťa. No existujú aj iné spôsoby, ako zistiť, že je dieťa pocikané. Čo napríklad plienka s aplikáciou?

čítaj viac...viac...

09.06.2015

Materské sa ma zvýšiť. A čo rodičovský príspevok?

Kika Kováčiková, redakcia

Okrem prísľubov vyššieho materského, ako jedného z 15 opatrení druhého sociálneho balíčku z dielne vládneho Smeru, ktorý má potešiť najmä rodiny s deťmi, prichádza ešte jedna správa, o čosi menej pozitívna. Už druhý rok po sebe ostáva zmrazené životné minimum, a s ním aj všetky sociálne dávky.

čítaj viac...viac...

inzercia