Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

07.09.2014

Dievčatá versus chlapci?

MikSa

Dievčatká milujú ružovú a chlapci zasa modrú. Chlapci sú divokejší a citlivejší. Dievčatá sa skôr naučia rozprávať a sú kreatívnejšie ako chlapci. Platí to ale naozaj?

čítaj viac...viac...

07.09.2014

Dieťa po prvých narodeninách nedojčite. Dajte mu fortifikovanú formulu ...

Mária Kopčíková

Naši odborníci nepredpokladajú, že dojčiť svoje dieťa po prvých narodeninách bude veľa žien a deti odporúčajú previesť na „umeláč“. Tieto odporúčania sa dávajú do súvisu s možnosťou vzniku anémie u malých detí. Keď už deťom mliečne výrobky, majú byť tučné či nízkotučné?

čítaj viac...viac...

06.09.2014

Biť, či nebiť!

Mgr. Ľudmila Hrabovcová

Touto otázkou sa od nepamäti zaoberajú študované hlavy s rôznymi titulmi. Ste zvedaví na čo prišli? V podstate sa storočiami ping-pongujú od jedného brehu k druhému (Sparta, viktoriánska éra, pán Makarenko, americkí liberálni extrémisti a iní...).

čítaj viac...viac...

05.09.2014

Papierové taniere inak (foto návod)

Zuzana Špačková

Možno vám z letnej grilovačky ostalo pár papierových tanierov alebo možno máte chuť na inovatívne tvorenie. Čo takto vytvoriť slnko a korytnačku... Budeme potrebovať papierové guľaté taniere, nožnice, vodové farby + štetec, farbičky, fixky, lepidlo, farebný papier. Zábava môže začať.

čítaj viac...viac...

03.09.2014

Spánok malého dieťaťa

Saša Mikulová

Spánok dojčaťa a dieťaťa mladšieho ako tri roky podmieňujú predovšetkým okolité faktory - prostredie, v ktorom sa dieťa nachádza. Od narodenia do veku troch rokov spánok dieťaťa dozrieva, usporiadava sa. Jeho rytmus sa mení podľa veku, a preto by sa mal aj postoj rodičov k spánku dieťaťa v jednotlivých fázach líšiť.

čítaj viac...viac...

02.09.2014

Ako pokaziť chlapovi večer

Takakika

Môj muž má dlhými desaťročiami vycibrené chuťové poháriky: rezne zásadne bravčové, vyprážané na bravčovej masti. Praženica, ak nie na rozpraženej slanine, aspoň maslo nech je riadne pripálené. Vie presný pomer, koľko mililitrov octu a krúžkov cibule je treba navrstviť na kus tlačenky.

čítaj viac...viac...

02.09.2014

MAMA a ja - septembrové vydanie

redakcia Mama a ja

Septembrové vydanie MAMA a ja prináša: Nepripravené pôrodné cesty môžu byť prekážkou prirodzeného pôrodu Termín pôrodu uplynul, a stále sa nič nedeje. Jednou z možných príčin sú nepripravené pôrodné cesty. Aj keď je už čas priviesť dieťa na svet, sú stále tuhé a nepoddajné. Akoby snáď ani žena tehotná nebola. Čo robiť v takom prípade? Predčasniatka Asi 5 000 detí ročne sa v slovenských pôrodniciach narodí predčasne. O svoje krehké životy bojujú za...

čítaj viac...viac...

01.09.2014

Kedy dať dieťa do škôlky?

redakcia

Obyčajne sa odporúča vek 3 rokov, nakoľko v tomto období končí aj rodičovská dovolenka. Podľa môjho názoru je v 3 rokoch ešte skoro, v 4 rokoch je to možné a v 5 rokoch je to pre dieťa nevyhnutné, hovorí v rozhovore detská psychologička a mama 3 detí, Eva Poláková.

čítaj viac...viac...

31.08.2014

Súťažte o pobyty: Hotel na Baračke a Hotel Remata

redakcia

Vyhrajte prázdninový pobyt v Trenčianskych Tepliciach a na Remate. Zapojte sa do súťaže do 15. septembra zodpovedaním krátkej súťažnej otázky. Losujeme už 16. septembra.

čítaj viac...viac...

31.08.2014

Tabuľka veľkostí detských odevov

redakcia

Oblečenie pre deti býva označovaný rôzne. Podľa veku, výšky dieťaťa alebo dokonca hmotnosti. Ak je na výber, odporúčame orientovať sa vo veľkostiach podľa výšky, na začiatku dĺžky :-) dieťaťa. Nasledujúce tabuľky veľkostí detských oblečení vám poslúžia pre vašu lepšiu orientáciu.

čítaj viac...viac...

inzercia