Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

24.08.2014

Po dvoch deťoch ostaneš tučibomba!

Takakika

V závere tehotenstva už bolo definitívne jasné, že si brucho môžem namazať aj s WD-40, vyblýskané strie ostanú dedičstvom, ktoré sa nebude dať odmietnuť. Moje okolie, podozrivo optimistické, mi tentokrát prialo veľa šťastia. Budem ho vraj potrebovať. Lebo po druhom pôrode tak skoro neschudnem.

čítaj viac...viac...

23.08.2014

Keď kvôli škôlke plačú... mamy

Téma z fóra

Existujú návody, ako zvládať "škôlkarske" plače našich detí (a pravdepodobne máme odpredu odzadu naštudovaný článok, čo robiť, aby dieťa v škôlke neplakalo). Máme ale recept aj samé pre seba?:) Zatnúť zuby a zahrať divadielko, to asi teda cesta k úspechu nebude.

čítaj viac...viac...

22.08.2014

Dva roky s našou herečkou

Lenka Tinková

... ma naučil trpezlivosti, ovládať svoj náhly prísun emócií, chytať pavúky do servítkov, nespočetne veľa nových piesní a obnovil moju fantáziu. Ale je toho o niečo viac. Pripravte sa, že hlavnou témou tohto roku bude výchova.

čítaj viac...viac...

20.08.2014

Polohovanie na bruško

Mária Kopčíková

V poslednom čase som sa stretla s pomerne veľkým počtom čerstvých mamičiek, ktoré na mňa prekvapene pozerali, keď som sa pýtala, či svoje novorodeniatko dávajú na bruško. A dávali mi spätnú otázku, či sa to vôbec môže, keď hrozí SIDS.

čítaj viac...viac...

19.08.2014

Finty na "smrkanie"

Mária Kohutiarová

Prvá finta: Hrajte sa. Dajte pred dieťa vrtuľku, akú predávajú na kolotoči. Úloha znie: nech ju rozfúka nosom. Aby dieťa nepokúšalo fúkať ústami, treba mu dať do úst papierik. Máme v zálohe aj ďalšie finty. Ktorá sa osvedčila vám?

čítaj viac...viac...

18.08.2014

Tvorivý piknik s Lego Duplo

ts

Leto je pre deti časom nadväzovania nových priateľstiev. Usporiadať piknik je skvelá príležitosť spoznať nových kamarátov. Tvorivý piknik a Postav si zmrzlinu sú dve novinky tohoto leta od Lego Duplo.

čítaj viac...viac...

18.08.2014

Penzión Gajuz Oščadnica, Penzión JUKO Bojnice

redakcia

Vyhrajte prázdninový pobyt v Oščadnici alebo v Bojniciach. Zapojte sa do súťaže do 31. augusta zodpovedaním krátkej súťažnej otázky. Losujeme už 1. septembra.

čítaj viac...viac...

18.08.2014

Mama nie je na záchode sama

Takakika

Na materskej som už nejaký ten piatok, sobotu aj stredu, ale furt netuším, čo mi treba k tomu, aby som našla odvahu zamknúť sa na záchode a len tak si tam posedela zo 5 minút. Bez nervydrásajúcich pocitov, čo všetko sa zatiaľ môže stať vonku za dverami.

čítaj viac...viac...

17.08.2014

Video: toto je tá i-výchova, tatinkovia!

redakcia

Milí tatinkovia! Nechceme rušiť pri zložitom výchovnom procese v ústrety digitálnej demencii. Len teda... ak príroda predsa len zavolá, aby nedošlo k úrazu:) O tom je aj toto milé videjko:

čítaj viac...viac...

16.08.2014

Päť vôní leta na našom tanieri

kika/redakcia

Čo sa vám vybaví, keď sa povie leto, slnko... čo by ste čarovným prútikom položili na tanier? U mňa by to na celej čiare vyhrali paradajky, melón a ešte... Aké vône by brnkli do nosa vám?

čítaj viac...viac...

inzercia