Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

28.03.2014

Dostať ho tak pod perinu!

Mária Kohutiarová

Najhoršie na tom je, že ten rapídny odpor nastáva práve v tomto bábätkovatom období. V čase, kedy – ako mi kládla a stále prízvukuje moja všeznalá mama – má byť dieťatko v teple ako vtáčatko v hniezde. Tie moje sa akurát tak hniezdia pri každom zaspávaní.

čítaj viac...viac...

27.03.2014

O tom, aký vplyv na dieťa môže mať mesiac.

Manuela Kačurová

Už pár dní pred splnom sa moje dobré dievčatko, ktoré sa vie samo obliecť, najesť, je ochotné ba priam dychtivé vyčistiť si zúbky, vymyslieť rôzne hry a aj sa samo zahrať, z ničoho nič postupne začne premieňať na mrzúta, ktorému sa nič nechce, nič nevie, nič mu nie je dosť dobré.

čítaj viac...viac...

26.03.2014

Dovoľme deťom byť deťmi

Lenka Tinková

Okolie nás tlačí do škatuľkovania. Pritom nám celý život všetci tvrdia, že každý človek je jedinečný. Asi najväčším kameňom úrazu mnohých dnešných mamičiek sú ich najbližší rodinní príslušníci. Každý má totiž iný pohľad na výchovu.

čítaj viac...viac...

26.03.2014

Ako vybrať stoličku na kŕmenie

Mária Kopčíková

Pri zavádzaní prvých príkrmov veľa rodičov rieši aj kúpu vhodnej stoličky na kŕmenie. Podľa akých kritérií ju vyberať? Plastovú, drevenú, polohovateľnú? aké bezpečnostné normy by stolička na kŕmenie mala spĺňať?

čítaj viac...viac...

25.03.2014

Frázy, ktoré mi pília uši

Elena Nemčíková

Býva dosť otravné, keď deti nemôžete niekedy zveriť rodine. Mali by sme mať aspoň raz v týždni čas len pre seba a svoje záľuby alebo pre nás dvoch. Nebyť stále len rodičia.

čítaj viac...viac...

24.03.2014

Ako uspať nespavcov?

PR

Ako je možné, že susedka sa už pol hodiny pozerá na televíziu a jej deti spia? Volá Vám kamarátka, ktorá sa chce porozprávať, pretože aj jej deti spia! Vy zatiaľ stojíte pri postieľke a dohovárate, prehovárate, nosíte na rukách, a tak stále dokola. Každý človiečik je bezpochyby originál, ktorý si vyžaduje citlivý osobný prístup, existujú však zásady, ktoré platia pre všetkých.

čítaj viac...viac...

24.03.2014

Ako pomôcť plochým či vpáčeným bradavkám?

Ľuba Lapšanská

Akúkoľvek odchýlku v tvare bradaviek je dobré začať riešiť ešte pred pôrodom. Obchody nám už ponúkajú veľké množstvo kadejakých pomôcok. Rôzne formovače, korektory, tvarovače a iné pomôcky na ploché a vpáčené bradavky slúžia ako prevencia, či náprava.

čítaj viac...viac...

22.03.2014

Kočiariky pre bábiky

Mína

Pri jednej debate mi raz mama vraví: „Ale my sme ako malé nemali bábiky“. Čudujem sa: „A s čím ste sa ako dievčatá hrávali?“ Ona nato: „No s deťmi, mladšími súrodencami, sesternicami a bratrancami. To boli naše živé bábiky, o nich sme sa starali aj sa s nimi hrali.“

čítaj viac...viac...

21.03.2014

Len nie nasilu, preboha!

Katarína Reiterová

V každej knihe, v každej príručke, v každom článku (dokonca na fórach), ktorý som kedy o výchove detí prečítala, sa písalo, že pokiaľ chceme, aby dieťa niečo urobilo, nesmieme to robiť nasilu. Ja som však zistila, že nie vždy to ide „podobrotky“.

čítaj viac...viac...

19.03.2014

V čom variť prvé príkrmy

Mária Kopčíková

Osobne si myslím, že zavádzanie príkrmov by nemusela byť veľká téma. Nejaké hrnce v kuchyni asi máte, zeleninu v chladničke asi tiež – tak sa len treba do toho pustiť. Pokiaľ ste rodič - príkrmový začiatočník - toť nejaké tipy, čo sa vám hodí.

čítaj viac...viac...

inzercia