Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

04.07.2014

7 fotoreceptov: Ako uvariť prvé príkrmy pre deti

Fotoblog Jany Babjak Veselskej

Hoci to možno tak nevyzerá, zavádzanie inej ako mliečnej stravy do jedálnička dieťaťa nemusí byť hotová veda. Ako dôkaz poslúži náš seriál so 7 receptami. S obrázkovým návodom krok za krokom, veríme že vám náš fotoseriál túto novú bábätkovskú životnú etapu uľahčí.

čítaj viac...viac...

03.07.2014

Apartmánový dom Magura, Hotel Sitno

redakcia

Vyhrajte prázdninový pobyt na Donovaloch alebo vo Vyhniach. Zapojte sa do súťaže do 15. júla zodpovedaním krátkej súťažnej otázky. Losujume 16.júla.

čítaj viac...viac...

03.07.2014

Jedna na materskej háčkuje, druhá si založí web

kika/redakcia

Možnosťou, ako zabiť dlho sa vlečúce hodiny na materskej, je blogovanie. Keď bloguje prezident, či premiér tejto republiky, prečo by nemohla matka jednej rodiny? Žiť zo svojich písačiek by túžili viacerí, prečo nevyskúšať, či je to možné? Jedným zo spôsobov, ako k tomu dospieť, je aj vlastný web.

čítaj viac...viac...

02.07.2014

Strava dieťaťa na dovolenke

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Pre malé dieťa je nevyhnutné, aby aj počas dovolenky malo zabezpečenú dostatočnú a kvalitnú stravu. Pred cestou Vám ponúkame zopár dobrých rád. Praktické je zistiť si, aká je na mieste našej dovolenky dostupnosť, kvalita a bezpečnosť potravín. Využime počas dovolenky prednosti hotových príkrmov...

čítaj viac...viac...

01.07.2014

Trápna matka, myšlienkami, slovami, skutkami

Takakika

Nielenže som sa na materskej naučila neočakávať od okolia nejaké obzvlášť erudované témičky, už ich rovno predvídam - že deti a svetový mier - a hádžem na smeč.

čítaj viac...viac...

30.06.2014

Ideme plávať

Mária Kopčíková

Čo obliecť do vody bábätkám? Sú "plavkové plienky" lepšie než plavky s plienkou? Oplatia sa plavecké neoprény? Aj pri lacných plavkách si treba všímať certifikáty, ktoré daný materiál získal a v posledných rokoch je to aj ochrana materiálu pred UV žiarením. Všetko o plaveckej výbave.

čítaj viac...viac...

30.06.2014

Letná súťaž o pobyty na Slovensku

redakcia

V spolupráci so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch sme pre Vás pripravili letnú súťaž o pobyty na Slovensku, ktorá potrvá od začiatku leta až do konca septembra.

čítaj viac...viac...

29.06.2014

Cyklosedačky pre malé deti

redakcia

S rodinnými bicyklovačkami netreba vyčkávať, kým sa naše dieťa naučí samé bicyklovať. Stačí nám cyklosedačka alebo prívesný vozík za bicykel a môžeme vyraziť. Od akého veku dieťatka sú cyklosedačky vhodné? Voziť vpredu alebo vzadu, čo je bezpečné?

čítaj viac...viac...

28.06.2014

Životné minimum od 1.7.2014

Mgr. Kristína Kováčiková

Každý rok sa k 1. júlu zvyšuje suma životného minima, od ktorého sa zvyčajne odvíja výška viacerých dávok a príspevkov, napríklad rodičovský príspevok, ale tiež náhradné výživné alebo daňový bonus... V roku 2014 sa tak nestane. Životné minimum ostáva zmrazené.

čítaj viac...viac...

27.06.2014

Rodičia si neprilepšia, dávky sa nezvýšia ani o cent

Kristína Kováčiková

Parlament schválil novelu zákona o životnom minime, ktorá umožňuje, aby životné minimum ostalo „zmrazené.“ Bude aj k 1.7.2014 vo výške 198,09 EUR mesačne. V rovnakej výške ostanú všetky sociálne dávky, ktoré sa od životného minima odvíjajú.

čítaj viac...viac...

inzercia