Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

02.11.2015

Jazykolamy pre nemotorný jazýček

Zuzana Špačková

Detí s chybnou výslovnosťou je čoraz viac a viac. Podľa štatistiky do 1. ročníka základných škôl prichádza okolo 40 % detí s „nemotorným jazýčkom“. Jazykolamy sú fajn aj na „rozohriatie“ jazyka, ale môžu sa využiť ako bohatý zdroj zábavy napríklad aj na narodeninovej oslave.

čítaj viac...viac...

01.11.2015

List mame so zlomeným srdcom

Lexi Behrndt

Viem, že máš zlomené srdce. Viem, že Ti chýba. Viem, že by si si želala, aby si si k nemu mohla ešte raz privoňať, vidieť ešte raz jeho tvár, pobozkať jeho mäkučké líčko a potom zastaviť tú chvíľu tak, aby trvala večne.

čítaj viac...viac...

31.10.2015

Ako a v čom odniesť bábätko z pôrodnice

Mária Kopčíková

Ako novorodeniatko obliecť pri odchode z pôrodnice a v čom ho domov doviezť? Maminy sa boja, aby sa dieťa nepodchladilo, neprechladlo, aby ho neofúklo. A najradšej ho domov povezú na rukách a nie v autosedačke.

čítaj viac...viac...

30.10.2015

Materské pudy – automatický systém?

Mária Kohutiarová

Dobre si na ten pohľad pamätám dodnes, hoci je to pomaly 20 rokov: „Ja ti vôbec nič k týmto mojim deťom necítim. Všetci vravia, že ich musím strašne ľúbiť, lebo sú krásne, malinké a potrebujú ma. Ale ja necítim nič, fakt. Je to strašne únavné sa o nich starať. Keby už boli konečne veľkí!“

čítaj viac...viac...

30.10.2015

Potreba a suplementácia vitamínu C u dojčiat

Prof. MUDr. Ján Buchanec, DrSc.

Plne dojčené deti príjmajú vitamin C materským mliekom. Jeho množstvo závisí od príjmu vitamínu C matkou. Aj pri dostatočnom množstve v potrave matky jej mlieko obvykle neobsahuje dostatočné množstvo vitamínu C a dieťa je závislé na dodatočnej suplementácii (doplnení).

čítaj viac...viac...

29.10.2015

Čo robiť, keď dieťa zhltne niečo nebezpečné

Mária Kopčíková

Deti sú prirodzene zvedavé a majú chuť všetko skúmať. Čím sú menšie, tým viac sú tým skúmacím objektom práve ústa a všetko pôjde v prvom rade tam. Preto na pohotovostiach nie je núdza o riešenia prípadov prehltnutých lego kociek, gombíkov, mincí, ale aj špendlíkov či granulí pre domáceho miláčika ...

čítaj viac...viac...

28.10.2015

30 čarovných viet, prečo nemôžu zaspať

kika/redakcia

Každý večer ten istý rituál. A potom zavŕzgajú zhrdzavené pánty, cupotajúce detské nôžky smerujú za vami, už si len počkať na nejaký dobrý dôvod, pre ktorý nemôže spať. Napríklad...

čítaj viac...viac...

27.10.2015

Tvoríme s deťmi: zdobenie sviečky

Zuzana Špačková

V týchto dňoch spomíname na našich blízkych, ktorí z nášho sveta odišli a ostalo tu po nich prázdne miesto. Naše deti, ktoré ich nepoznali, pôjdu s nami položiť kvietok na hrob či zapáliť sviečku. Je na nás, aby sme im porozprávali o tých našich milovaných. Napríklad pri tom, keď budeme spolu ozdobovať sviečku.

čítaj viac...viac...

27.10.2015

Čo na upchatý nos pre našich najmenších?

PR

Stérimar baby Na upchatý nos je prvý a jediný o meď obohatený hypertonický roztok morskej vody na slovenskom trhu pre deti už od 3 mesiacov. Prirodzene uvoľní upchatý nos a pomáha bojovať s baktériami. Stérimar baby Na upchatý nos má špeciálny anatomicky tvarovaný aplikátor, ktorý sa vďaka bezpečnostnej zarážke dostane len do bezpečnej hĺbky detského nošteka.

čítaj viac...viac...

27.10.2015

Vysmrkať zelené soplíky, a šup do škôlky.

Lucia

Doniesla som do jasiel dcéru. V podáva iná mamička učiteľke sirup, že nech podá synovi o 12. hod. 5ml. Učiteľka sa spýtala, aký je to sirup a matka odpovedala, že na kašeľ. Boli to antibiotiká AMOKSIKLAV... Prečo dávate dieťa do jasieľ s antibiotikami? A tá matka odpovedala: "Platím 300 eur , tak nech sa starajú...!"

čítaj viac...viac...

inzercia