Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

06.07.2015

Čo dávať piť malým deťom

Mária Kopčíková

Mlieko, vodu, šipkový čaj? Odkedy, v akom množstve? Granulované čaje alebo minerálky? Rodičia riešia mnoho otázok pri voľbe toho správneho nápoja pre svoje dieťa ...

čítaj viac...viac...

05.07.2015

S batoľaťom na turistiku

Mária Kopčíková

Letné mesiace sú ideálnym časom na to, aby sme preliezli nejaké kopce, zatúlali sa na sladké lesné plody do našich krásnych a voňavých lesov. S kočíkom sa nedostanete všade. Aké nosiče pre deti existujú? Ako vybrať ten správny nosič?

čítaj viac...viac...

04.07.2015

5 receptov na domácu zmrzlinu pre deti

kika/redakcia

Majú ju rady takmer všetky deti do bodky (česť výnimkám) a my, dospeláci, sa tiež nenecháme zahanbiť. Zmrzlina, mňam. A ešte raz mňam. Aj domáca môže byť mňam. Pozrite si zopár tipov na recepty zmrzlín, ktoré si môžete vyrobiť doma aj s deťmi.

čítaj viac...viac...

04.07.2015

Lieky na dovolenku pre dieťa

MUDr. Eva Gibalová

Chystáte sa na dovolenku s dieťaťom a neviete, aké lieky vziať so sebou? Než máte roztržito behať po byte a zháňať, čo ešte vziať, v kľude si sadnite a zadívajte sa na svoje dieťa. Prejdite ho pohľadom od „hlavy po päty“ a pouvažujte, čoho je všetko schopné a čo sa môže prihodiť.

čítaj viac...viac...

03.07.2015

Späť v práci - balzam na dušu ženy po materskej

Dada

Syndróm vyhorenia ako vyšitý, troška (?!) izolácie, namiešanej spolu s rutinou, nenaplnená potreba sebarealizácie, celý svet sa točil okolo nich... Si ich matka – tu ich máš, tak sa im venuj – a vo voľnom čase gazdinkuj (voľný čas: 21:30 – 22:30). A čo ja?, kričalo moje ego o pomoc...

čítaj viac...viac...

03.07.2015

Je čistota naozaj pol života?

Zuzana Palicová

Mnoho rodičov v snahe uchrániť dieťa pred chorobami či alergiami ho celé roky drží v domácom prostredí, ktoré je ešte sterilnejšie než v laboratóriu. Robia však veľkú chybu a imunitný systém dieťaťa ochudobňujú o výzvy, cez ktoré sa organizmus učí zvyšovať svoju obranyschopnosť.

čítaj viac...viac...

02.07.2015

5 špecifík slovníka na materskej

Takakika

Najzaujímavejší je trend prenikania cudzích slov do rodičovského slovníka, reflektujúci dynamiku doby. Veruže v ničom nezaostávame. Keď môžu byť zo sekretárok „ofis menežérky,“ tak potom aj zastavené prdy si zaslúžia náležitú formu.

čítaj viac...viac...

01.07.2015

Prichádza júlové MAMA a ja!

Janka Fialová

Letné vydanie obľúbeného mamičkovského časopisu je konečne tu! Čo vás v ňom poteší? Povenujeme sa snažilkám, tehuľkám, školákom aj zdraviu. Inšpirujeme vás, poradíme, vysvetlíme, potešíme!

čítaj viac...viac...

01.07.2015

Cítia malé bábätká bolesť?

Mária Kopčíková

Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.

čítaj viac...viac...

30.06.2015

Sedem zásad ekologického dojčenia

Michaela Prentisová

Matky, ktoré sa riadia týmito zásadami, môžu očakávať predĺženú neplodnosť po pôrode priemerne 14,5 mesiaca. Škála možností je široká podľa citlivosti organizmu ženy. Rekord, ktorý uvádza autorka 7 zásad ekologického dojčenia, Sheila Kippleyová, je 42 mesiacov.

čítaj viac...viac...

inzercia