Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

24.03.2014

Ako uspať nespavcov?

PR

Ako je možné, že susedka sa už pol hodiny pozerá na televíziu a jej deti spia? Volá Vám kamarátka, ktorá sa chce porozprávať, pretože aj jej deti spia! Vy zatiaľ stojíte pri postieľke a dohovárate, prehovárate, nosíte na rukách, a tak stále dokola. Každý človiečik je bezpochyby originál, ktorý si vyžaduje citlivý osobný prístup, existujú však zásady, ktoré platia pre všetkých.

čítaj viac...viac...

24.03.2014

Ako pomôcť plochým či vpáčeným bradavkám?

Ľuba Lapšanská

Akúkoľvek odchýlku v tvare bradaviek je dobré začať riešiť ešte pred pôrodom. Obchody nám už ponúkajú veľké množstvo kadejakých pomôcok. Rôzne formovače, korektory, tvarovače a iné pomôcky na ploché a vpáčené bradavky slúžia ako prevencia, či náprava.

čítaj viac...viac...

22.03.2014

Kočiariky pre bábiky

Mína

Pri jednej debate mi raz mama vraví: „Ale my sme ako malé nemali bábiky“. Čudujem sa: „A s čím ste sa ako dievčatá hrávali?“ Ona nato: „No s deťmi, mladšími súrodencami, sesternicami a bratrancami. To boli naše živé bábiky, o nich sme sa starali aj sa s nimi hrali.“

čítaj viac...viac...

21.03.2014

Len nie nasilu, preboha!

Katarína Reiterová

V každej knihe, v každej príručke, v každom článku (dokonca na fórach), ktorý som kedy o výchove detí prečítala, sa písalo, že pokiaľ chceme, aby dieťa niečo urobilo, nesmieme to robiť nasilu. Ja som však zistila, že nie vždy to ide „podobrotky“.

čítaj viac...viac...

19.03.2014

V čom variť prvé príkrmy

Mária Kopčíková

Osobne si myslím, že zavádzanie príkrmov by nemusela byť veľká téma. Nejaké hrnce v kuchyni asi máte, zeleninu v chladničke asi tiež – tak sa len treba do toho pustiť. Pokiaľ ste rodič - príkrmový začiatočník - toť nejaké tipy, čo sa vám hodí.

čítaj viac...viac...

19.03.2014

Dojčenie je strašidelná záležitosť.

Alenka v ríši divov

Neznášam idealistické články o kojení. Také tie, čo vzletne hovoria o spojení nádherného vzťahu s dieťaťom a ideálnej forme výživy v jeden prirodzený celok, bez akéhokoľvek náznaku toho, že to vôbec nemusí ísť hladko...

čítaj viac...viac...

18.03.2014

Dať deťom topánočky v prvom roku?

Mgr.art Anna Sedlačková, ArtD

Pri stoji a chôdzi je veľmi dôležitá pohyblivosť členkového kĺbu a kĺbov chodidla, ktorá sa používaním topánok s pevnou podložkou veľmi obmedzuje. Tým, paradoxne, často znemožníme vytvoreniu klenby chodidla. Aj v tomto období je výborné nechať deti aspoň na niekoľko minút denne s bosými nohami.

čítaj viac...viac...

18.03.2014

Malé deti, malé starosti? Blbosť!

Takakika

Technicky je úplne jedno, či vám dieťa nedá v noci spať, lebo sa mu prerezávajú zuby, lebo má horúčku, lebo má štikútku, lebo má zajtra sväté prijímanie či maturitu, lebo sa ešte nevrátilo z diskotéky, lebo chodí s tým odroňom, ktorého nechcete do rodiny...

čítaj viac...viac...

17.03.2014

7 výhod materstva po štyridsiatke.

Vivat Kofein

Zúbková víla bude vo vašej rodine hneď 2x užitočná. Z podvankúšika vášho chrobáčika vyzdvihne tie mliečne zúbky, a peniažtekom prispeje na vaše prvé - umelé.

čítaj viac...viac...

16.03.2014

Som EKO a BIO...

Kaja Bachledová

Niekto pojme cestu za BIO životom ako cestu jednoduchosti – príde do prvého obchodu, navštívi BIO kútik s biopotravinami a je rád, že je rád. Moja peňaženka dotovaná len pravidelným rodičovským príspevkom a nulové presvedčenie o „čistote“ tohto počinu takéto konanie našťastie (a či nanešťastie) úplne vylučujú.

čítaj viac...viac...

inzercia