ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

01.07.2016

Čo len z neho raz bude

Antimama

Začalo sa to, keď bol ešte len v bruchu. Keď sa malý viditeľne pomrvil, zakopal či vystrčil lakeť, poznámka okolia bola vždy: Bude z neho futbalista. S jeho narodením sa škála budúcich profesií začala značne rozrastať.

čítaj viac...viac...

30.06.2016

Detské hry s vodou

Zuzana Špačková

Aj v domácich podmienkach môžete deťom urobiť zaujímavý vodný program. Možno vám naša inšpirácia v podobe niekoľkých jednoduchých hier s vodou pomôže.

čítaj viac...viac...

29.06.2016

Dojčenie s vpáčenými bradavkami

Mária Kopčíková

Žena, ktorá má ploché či vpáčené bradavky, potrebuje niekedy viacej pomoci pri prikladaní bábätka, aby našla ten správny spôsob, ako to bude fungovať. Pýtate sa na prevenciu alebo prípravu. V tomto sa názory odborníkov rozchádzajú. Niektorí odporúčajú pripravovať vpáčené bradavky pripravovať, iní nie.

čítaj viac...viac...

28.06.2016

Ach, vy moderné mamičky

Takakika

Strašná doba, čo vám poviem. Ako keby to, že moje deti nadávajú, trieskajú dvermi, prípadne neumývajú si ruky, keď idú na wc, malo príčinnú súvislosť s tým, koľko času trávim na virtuálnom pieskovisku s podobne postihnutými matkami.

čítaj viac...viac...

28.06.2016

Kedyže sa už normálna mama vyspí?

Mária Kohutiarová

Pred otehotnením žena nespí. Potom otehotnie, zase nespí. Porodí a nespí. Deficit spánkový narastá. Mama sa budí pri každom zašuchnutí.

čítaj viac...viac...

27.06.2016

Druhé dieťa. Ekonomicky nenáročné.

Takakika

Keď sa mi narodil druhý syn, nebolo treba chodiť po šopingoch, výbavičku po prvom som len oprala a zavesila do prievanu. Vyblednuté účty spred rokov mi odrazu prišli opticky znesiteľné, lebo cena “vstupov” padla na polovicu.

čítaj viac...viac...

26.06.2016

Dieťa: koniec rozprávky

Zinaida

Kvapky vody dopadajúce na jeho hlavu v sprche ho zakaždým spasili. Tie jediné prehlušili jej monológ výčitiek, deň čo deň, taký istý. Na všetko som sama, nikdy nie si doma, vôbec si si nevšimol, že máme dieťa, žiješ si svoj život.

čítaj viac...viac...

26.06.2016

Spí dieťa dosť? Pozor, môže to mať vážne zdravotné následky

Silvia Hanová

Na dosiahnutie optimálneho zdravia by dĺžka pravidelného spánku u detí do jedného roka by mala byť v rozmedzí od 12 do 16 hodín, a to vrátane tzv. zdriemnutí.

čítaj viac...viac...

25.06.2016

Nezakrývajte v horúčavách kočík, aby sa bábätko neprehrialo

kika/redakcia

Mnoho kočíkov je zakrytých, či už bavlnenou plienkou, uterákom alebo jemnou dečkou, aby tienili pred priamymi slnečnými lúčmi. Odborníci však rodičov pred takýmto riešením počas horúcich letných dní varujú. Bábätku hrozí prehriatie.

čítaj viac...viac...

24.06.2016

Varíme kaše pre bábätká. 5 receptov

Annie

Medzi týmito receptami nehľadajte klasiku našim mám, krupicovú kašu. Dúfame, že si vaše bábätko pochutí. Pšenová s ovocím, vločková, zeleninová s ryžovými vločkami, s hnedou ryžou.

čítaj viac...viac...

inzercia