Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

06.08.2014

Vyhrajte ročnú zásobu plienok a balíčky od Happy

redakcia

Priviedli ste počas posledných mesiacov v slovenskej pôrodnici na svet dieťatko? Podeľte sa o svoje skúsenosti. Vyplňte dotazník k svojej pôrodnici a vaše referencie budú súčasťou celoslovenského projektu www.sprievodca-porodnicami.sk

čítaj viac...viac...

05.08.2014

Predkožka naša každodenná

Mgr. Luba Lapšanská

Mamičky, ktorým sa narodil chlapček často riešia otázku: Čo s predkožkou? Preťahovať? Nepreťahovať? Nechať tak? Riešiť? Neriešiť? Chcela som pre mamy nájsť jednoduchú a jednotnú! odpoveď.

čítaj viac...viac...

04.08.2014

Ako sa mi posunuli hranice hygienických štandardov

Antimama

Priznávam, nie som matka posadnutá čistotou. Hlinu a piesok považujem za celkom dobrú náhradu desiatej, dieťaťu umývam ruky, len keď hrozí zapackanie notebooku a všetko to odobrujem budovaním imunity svojho potomka.

čítaj viac...viac...

03.08.2014

Deti vs. dobytok a dovolenky

Takakika

Spravidla nepoznáme ľudí, ktorí kravu majú, ani z počutia. Krava je totiž záväzok. Záväzkom nazývame aj vlastné deti, ale tie na rozdiel od dobytku, môžeme vláčiť všade so sebou, či už k moru alebo do Tatár, a užívať si dovolenku napriek ich existencii.

čítaj viac...viac...

02.08.2014

Mama a ja - augustové vydanie je tu!

redakcia Mama a ja

Milí priatelia, prázdniny sa prehupli do svojej druhej polovice, leto však nekončí! Príjemne letné je aj naše augustové MAMA a ja, ktoré v týchto dňoch nájdete v stánkoch! Čo vás v ňom čaká?

čítaj viac...viac...

01.08.2014

Villa Betula Resort***, Wellness Hotel Patince****

redakcia

Vyhrajte prázdninový pobyt na Liptove alebo v Patinciach. Zapojte sa do súťaže do 16. augusta zodpovedaním krátkej súťažnej otázky. Losujeme už 17. augusta.

čítaj viac...viac...

01.08.2014

Nechce sa mu rozviazať jazyk?

kika/redakcia

Pripomeňme si, že každé dieťa je iné. Aj vtedy, keď sa nám to naše bábätko ešte „nerozrozprávalo“... na rozdiel od susedovho, o dva dni mladšieho, ktoré už stihlo dobyť krajské kolo Hviezdoslavovho Kubína.

čítaj viac...viac...

31.07.2014

Neučte vaše deti sedieť

Mária Kopčíková

Mohli by sme povedať, že dieťa zvládne samostatný sed, keď je pripravené jeho svalstvo krku a chrbta – je dosť pevné na to, aby sa dieťa do tejto polohy dostalo a zotrvalo v nej nejaký čas. Ak dieťa posadíte predčasne, môžete mu tým spôsobiť viacero problémov.

čítaj viac...viac...

30.07.2014

Kvalitné materské mlieko

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Materské mliečko je priesvitné, akoby bledomodrej farby. Mnohí si myslia, že preto nie je dobré (Akoby tým vzorom konzistencie malo byť kravské mlieko?!). Môže byť materské mliečko „slabé“, ako sa niekedy o ňom zvykne hovoriť? Môžu sa v ňom nachádzať škodlivé látky? Ako môže matka ovplyvniť jeho kvalitu?

čítaj viac...viac...

29.07.2014

Vývin grafomotoriky

Mária Kopčíková

Možno ako dôsledok dnešnej doby, kedy vídame skôr dieťa s tabletom, než s kusom papiera a farbičkami, nastáva oneskorovanie o vývine, resp. opomínanie prirodzených vývinových procesov, ktoré by dieťa zvládlo, keby malo na to príležitosť, vhodný materiál a ponuku zo strany dospelého.

čítaj viac...viac...

inzercia