Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

01.07.2014

Trápna matka, myšlienkami, slovami, skutkami

Takakika

Nielenže som sa na materskej naučila neočakávať od okolia nejaké obzvlášť erudované témičky, už ich rovno predvídam - že deti a svetový mier - a hádžem na smeč.

čítaj viac...viac...

30.06.2014

Ideme plávať

Mária Kopčíková

Čo obliecť do vody bábätkám? Sú "plavkové plienky" lepšie než plavky s plienkou? Oplatia sa plavecké neoprény? Aj pri lacných plavkách si treba všímať certifikáty, ktoré daný materiál získal a v posledných rokoch je to aj ochrana materiálu pred UV žiarením. Všetko o plaveckej výbave.

čítaj viac...viac...

30.06.2014

Letná súťaž o pobyty na Slovensku

redakcia

V spolupráci so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch sme pre Vás pripravili letnú súťaž o pobyty na Slovensku, ktorá potrvá od začiatku leta až do konca septembra.

čítaj viac...viac...

29.06.2014

Cyklosedačky pre malé deti

redakcia

S rodinnými bicyklovačkami netreba vyčkávať, kým sa naše dieťa naučí samé bicyklovať. Stačí nám cyklosedačka alebo prívesný vozík za bicykel a môžeme vyraziť. Od akého veku dieťatka sú cyklosedačky vhodné? Voziť vpredu alebo vzadu, čo je bezpečné?

čítaj viac...viac...

28.06.2014

Životné minimum od 1.7.2014

Mgr. Kristína Kováčiková

Každý rok sa k 1. júlu zvyšuje suma životného minima, od ktorého sa zvyčajne odvíja výška viacerých dávok a príspevkov, napríklad rodičovský príspevok, ale tiež náhradné výživné alebo daňový bonus... V roku 2014 sa tak nestane. Životné minimum ostáva zmrazené.

čítaj viac...viac...

27.06.2014

Rodičia si neprilepšia, dávky sa nezvýšia ani o cent

Kristína Kováčiková

Parlament schválil novelu zákona o životnom minime, ktorá umožňuje, aby životné minimum ostalo „zmrazené.“ Bude aj k 1.7.2014 vo výške 198,09 EUR mesačne. V rovnakej výške ostanú všetky sociálne dávky, ktoré sa od životného minima odvíjajú.

čítaj viac...viac...

27.06.2014

Obilninové kaše: Ryžová (7)

Fotoblog Jany Babjak Veselskej

Kaše z tradičných surovín – pšeničnej krupice, kukuričnej krupice, či ryže je vhodné uvariť vo vode a následne pridať materské alebo umelé mlieko. Kašu možno postupne spestriť pridaním ovocia, zeleniny, prípadne mäsa, ktoré zároveň zvýšia jej výživovú hodnotu.

čítaj viac...viac...

26.06.2014

Strihať či nestrihať, to je otázka ...

Mária Kopčíková

Aký má vplyv na rast detských vláskov ich včasné strihanie či nestrihanie? Zhustnú? Zmenia farbu? Vyrovnajú sa?

čítaj viac...viac...

26.06.2014

Čo ste jedli, keď ste dojčili – skúsenosti

Dagmar Mozolová

Strava dojčiacej maminy. Čo je dovolené, čo robí dieťatku zle, čo je dobré na mliečko, to všetko zo skúseností a názorov dojčiacich mamičiek. Vyberte si, porovnajte...

čítaj viac...viac...

25.06.2014

Od anarchie k režimu, alebo ako to s bábätkami chodí

Takakika

Je vlastne otázne, kto sa potrebuje upínať na akýkoľvek režim. Deti ho vraj milujú, majú rady, keď deň za dňom ubieha vo vyšľapaných koľajniciach, keď sa majú na čo spoľahnúť. Jedine, žeby ich rodičia lipli na zabehnutom rozvrhu ešte viac.

čítaj viac...viac...

inzercia