Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

09.07.2014

9 hier, ktoré pomôžu bábätku rozvíjať reč a jazyk

kika/redakcia

Chorvátska logopedička Martina Starčević Perica ako jeden z prvých tipov, ktoré majú pomôcť dieťatku rozvíjať jazyk a reč, odporúča vypnúť televízor. Podľa profesorky logopédie nič totiž nenahradí interakciu rodič - dieťa. Tu sú niektoré jej tipy na jednoduché hry.

čítaj viac...viac...

08.07.2014

Novorodenec nezje slona

Mária Kopčíková

Koľko je normálna „kŕmna dávka“ novorodenca? „Veď asi tak deci až dve? Veď toľko, ako sa zmestí do fľašky, nie?“ Žalúdok novorodeniatka je veľký asi ako čerešňa. Nalejete do čerešne deci tekutiny?

čítaj viac...viac...

07.07.2014

O materstve, hormónoch a divej svini.

eva

Zvládnem to niekedy aj ja? A mám to vôbec chcieť? Nebude pre ľudstvo lepšie, ak ja dieťa mať nebudem? A okrem iného, čo tie prachy, čo teraz chodia na účet, a potom už nebudú... Nebude mi za nimi moc ľúto?

čítaj viac...viac...

06.07.2014

Vitamín C – základné účinky a potreba v dojčenskom a detskom veku

Prof. Ján Buchanec

Hypovitaminóza vitamínu C sa môže u dojčaťa vyskytnúť častejšie v druhom polroku života. Dôležitými prvými znakmi hypovitaminózy vitamínu C môže byť nevysvetliteľná anémia (z krvácania a nedostatočného vstrebávania železa).

čítaj viac...viac...

05.07.2014

Keď idú prvé zúbky

Mgr. Petra Kuczmannova

Môže sa to začať nepokojnými nocami, mrzutosťou či plačom vášho dieťatka. Slintanie, obhrýzanie všetkých hračiek či päste v ústach, to všetko sú indície jedného z dôležitých medzníkov v živote každého rodiča. Dieťatku sa začínajú prerezávať zuby. Ako uľaviť od bolesti? A na čo dať pozor?

čítaj viac...viac...

04.07.2014

7 fotoreceptov: Ako uvariť prvé príkrmy pre deti

Fotoblog Jany Babjak Veselskej

Hoci to možno tak nevyzerá, zavádzanie inej ako mliečnej stravy do jedálnička dieťaťa nemusí byť hotová veda. Ako dôkaz poslúži náš seriál so 7 receptami. S obrázkovým návodom krok za krokom, veríme že vám náš fotoseriál túto novú bábätkovskú životnú etapu uľahčí.

čítaj viac...viac...

03.07.2014

Apartmánový dom Magura, Hotel Sitno

redakcia

Vyhrajte prázdninový pobyt na Donovaloch alebo vo Vyhniach. Zapojte sa do súťaže do 15. júla zodpovedaním krátkej súťažnej otázky. Losujume 16.júla.

čítaj viac...viac...

03.07.2014

Jedna na materskej háčkuje, druhá si založí web

kika/redakcia

Možnosťou, ako zabiť dlho sa vlečúce hodiny na materskej, je blogovanie. Keď bloguje prezident, či premiér tejto republiky, prečo by nemohla matka jednej rodiny? Žiť zo svojich písačiek by túžili viacerí, prečo nevyskúšať, či je to možné? Jedným zo spôsobov, ako k tomu dospieť, je aj vlastný web.

čítaj viac...viac...

02.07.2014

Strava dieťaťa na dovolenke

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Pre malé dieťa je nevyhnutné, aby aj počas dovolenky malo zabezpečenú dostatočnú a kvalitnú stravu. Pred cestou Vám ponúkame zopár dobrých rád. Praktické je zistiť si, aká je na mieste našej dovolenky dostupnosť, kvalita a bezpečnosť potravín. Využime počas dovolenky prednosti hotových príkrmov...

čítaj viac...viac...

01.07.2014

Trápna matka, myšlienkami, slovami, skutkami

Takakika

Nielenže som sa na materskej naučila neočakávať od okolia nejaké obzvlášť erudované témičky, už ich rovno predvídam - že deti a svetový mier - a hádžem na smeč.

čítaj viac...viac...

inzercia