Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

08.04.2014

Život bez plienok

Beata Hucková

"Mami!" vzrušene som hovorila do telefónu. "Betty bola dnes na toalete ako veľké dievča". "Panebože," reaguje moja mama . "Nie je to nenormálne pre dvojtýždňové bábätko?"

čítaj viac...viac...

07.04.2014

Nočníková hystéria

Lenka Tinková

Na čakanie sú expertkami anglické mamičky. Ak im poviete, že vaše ročné dieťatko už chodí na nočník, určite ich vydesíte. Mamičky v UK a USA v drvivej väčšine s „toaletnou výchovou“ začínajú najskôr po druhom roku. V Číne väčšina rodičov deti posadí nad nočník hneď ako dokážu poriadne udržať hlavičku.

čítaj viac...viac...

07.04.2014

Kedy začať odplienkovávať?

Mária Kopčíková

Kedy dieťaťu zrušiť plienky? Alebo sa o to aspoň pokúsiť? Veľká téma, ktorú už mamičky, ktoré tento krok v živote s dieťaťom majú za sebou, prediskutovali zľava sprava, a neviem, či dospeli k jednotnému postoju a postupu.

čítaj viac...viac...

06.04.2014

Ako kúpiť, očistiť, uvariť a zjesť špargľu

Dagmar Mozolová

Chodíte v obchode okolo špargle a neviete, ako spoznať čerstvú, ako ju očistiť a naservírovať rodinke tak, aby naozaj chutila? Prinášame vám recepty a návody, ktoré ste nám zaslali – ako vám chutí vo vašich kuchyniach.

čítaj viac...viac...

06.04.2014

Prečo je prospešné nosiť dieťa v šatke

Manuela Kačurová

Nosenie detí v šatke je prirodzený spôsob života v mnohých kultúrach. V minulosti to bolo bežné aj v tej našej. A zdá sa, že po ére kočíkov si tento trend opäť razí cestu k moderným mamám. Aké sú teda výhody šatkovania?

čítaj viac...viac...

05.04.2014

Ako sa po pôrode vrátiť k sexu. Návod.

Luba Lapšanská

Urobiť sa „krásnou“, a občas si vyčistiť zuby pred dvanástou na obed a učesať sa - to stojí za to. Vyberte spod vane zapadnutý make up, kúpte si nový rúž. Požičajte niekomu vaše dieťa a spravte si intímnu chvíľku.

čítaj viac...viac...

03.04.2014

10 vecí, ktoré vám o kojení nik nepovie

Antimama

To mlieko z vás vyteká a vyteká, aj keď dieťa spí alebo je už najedené, takže chodíte po byte v mokrých, vyťahaných, fľakatých tričkách, prípadne kvapkáte na zem a zanechávate za sebou jasnú stopu, aby vás manžel v trojizbovom byte mohol vystopovať.

čítaj viac...viac...

02.04.2014

Nová relácia pre deti na RTVS

redakcia

Trpaslíci. Od 5. apríla sa budú deťom každú sobotu a nedeľu ráno prihovárať na Jednotke a v pracovných dňoch v rámci Veľkého detského predstavenia na Dvojke. RTVSkový Trpasíci pripravili sedem televíznych minižánrov - kvíz, sitkom, helpline, talkšou, tanec, spev a rozprávka.

čítaj viac...viac...

02.04.2014

Strašiak menom SIDS

Mária Kopčíková

Syndróm náhleho úmrtia dojčiat je tiché úmrtie dieťaťa v spánku, ktoré má multifaktoriálny pôvod a kde príčina úmrtia nie je známa. Rizikovými faktormi pre rozvoj SID sú najčastejšie udávané fajčenie v rodine, nízky socioekomický status rodiny, spanie na brušku a vek dojčaťa. Prevencia je čiastočne možná použitím apnoe monitoru pre rizikové skupiny detí.

čítaj viac...viac...

01.04.2014

Mamičky-celebrity. Čo nám môžu závidieť?

Majka z Gurunu

Ostro sledované s každým pribratým kilom, pri nakupovaní výbavičky, cestou z pôrodnice, pri prvej vychádzke...nemenila by som ani za nič. Spakruky viem vymenovať minimálne sedem vecí, ktoré by celebritné matky mohli tým „obyčajným“ ozaj závidieť.

čítaj viac...viac...

inzercia