Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

10.04.2015

Prvé obutie – malý manuál pre rozhodovanie

Mária Kohutiarová

Zlomový bod, kedy sa viditeľne naše bábätko začína podobať na dospeláka, má však aj svoje pravidlá, svoje trenice a svoje pre a proti. Hovoriť o topánočkách malého človiečika znamená ozrejmiť si, čo kto pod tým myslí. Na nôžku sa totiž dáva kadečo, čo so skutočným pojmom topánok nemá v podstate nič spoločné.

čítaj viac...viac...

10.04.2015

Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním

Kristína Kováčiková

Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?

čítaj viac...viac...

09.04.2015

3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami

Mária Kopčíková

Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.

čítaj viac...viac...

08.04.2015

Látkové alebo jednorazové plienky?

Alinka

Čakáte prírastok a stále neviete, či zadovážiť nákladné auto plné látkových plienok a pracieho prášku alebo stáleho dodávateľa jednorázových? Uvažujete čo je lacnejšie a čo šetrí váš čas? Čítajte ďalej, ako si s tým poradila jedna – „už mamina“.

čítaj viac...viac...

07.04.2015

Denne jedno vajíčko? Pre deti platí iná rovnica (+3 recepty)

kika/redakcia

Vajíčka sú výborným zdrojom bielkovín, tukov, vitamínov (A, D, E, B12), minerálov (železa, jódu, fosforu) a aminokyselín, ktoré sú dôležité vo výžive detí. A zároveň obľúbené v ich jedálničku: deťom chutia, ľahko sa prežúvajú, nám sa dobre pripravujú...

čítaj viac...viac...

07.04.2015

Kto vám postráži deti?

Andrea Batorová

Tento problém pozná každý rodič. Neraz potrebujeme ísť niečo vybaviť, alebo si len chcete vybehnúť do spoločnosti. Kto však postráži malé deti? Ponúkame vám prehľad možností, ako vyriešiť problém ako aj niekoľko praktických rád.

čítaj viac...viac...

06.04.2015

7 zábavných hier pre deti na Veľkú noc

Annie

Užite si veľkonočnú zábavu pri hrách, ktoré sa budú deťom isto páčiť. Nechajte ich hľadať čokoládové vajíčka, roztrieďte si ich podľa farieb, fúkajte do nich o preteky, ktoré prvé padne zo stola...

čítaj viac...viac...

05.04.2015

7 aktivít pre batoľatá, ktoré majú veľa energie

Mária Kopčíková

Deti, ktoré sa práve naučili chodiť, ktoré zdokonaľujú svoju hrubú motoriku, sa potrebujú hýbať, veľa hýbať. Niekedy sú ako z gumidžúsu a my nevieme, čo by sme ešte pre nich vymysleli, aby sa vylietali a energiu zo seba dostali von ...

čítaj viac...viac...

03.04.2015

Na veľkonočné pranostiky neradno sa spoliehati

kika/redakcia

Veľká noc pripadá každý rok inak, no ako by to bolo, keby sa k nej neviazali aj nejaké ľudové pranostiky. Niektoré si odporujú, čo sa dá čakať, vzhľadom na široké rozhranie, kedy sa Veľká noc môže odohrávať.

čítaj viac...viac...

02.04.2015

Čo budeme čítať s deťmi prvý aprílový týždeň?

redakcia

2. apríl je medzinárodný deň detskej knihy. Ponúkame Vám štyri knižné tipy na čítanie pre deti - pre dvojročných a trojročných krásne leporelká. A najmä malé slečny potešia knižky plné aktivít.

čítaj viac...viac...

inzercia