Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

09.10.2014

Pomôžte zlepšiť zdravie budúcich generácií a hrajte o atraktívne ceny

Anketa

Milé mamičky, podeľte sa prosím o svoje skúsenosti. Vyplňte dotazník o vašom stravovaní počas dojčenia alebo stravovaní vášho dieťaťa. 

čítaj viac...viac...

09.10.2014

Hry pre malé deti

Mária Kopčíková

Dnes vám ponúkame niekoľko tipov na hry s úplne malými deťmi, cca od 1 roka, ktoré sa môžete hrať doma len sami dvaja alebo s väčšími detičkami vonku na ihrisku.

čítaj viac...viac...

08.10.2014

5 tipov, čo robiť s deťmi na jeseň

MikSa

Prišla jeseň a s ňou kúsok nostalgie, chuť na dobrý teplý čaj, pečené gaštany a čas pre šikovné tvorivé ruky - tie veľké i tie malé... Zábava môže byť so zbieraním listov, behaním za šarkanom, vyrezávaním do tekvičky...

čítaj viac...viac...

08.10.2014

Bilingválna výchova

Mgr. Červenková Valéria, logopéd

Jazykovedci, psychológovia, logopédi už oddávna hľadajú odpoveď na otázku, ako si dieťa osvojuje reč a jazyk, ak sa narodí v dvojjazyčnej rodine. Ak je jazyk matky a otca iný - zvlášť ak v rodine nedominuje “spoločný” jazyk, ktorý obaja rodičia ovládajú na tej istej úrovni.

čítaj viac...viac...

07.10.2014

Jedno decko hore dolu

Mária J.

Čo revete, takých ako Vy tu mám denne stovky, veď ste mladá, jedno decko hore dolu, ešte ich budete mať habadej! Ak si chcete založiť ústav pre mentálne a telesne retardované deti, tak prosím, nechajte si ho.

čítaj viac...viac...

07.10.2014

Zavinovačka do autosedačky

Mária Kopčíková

Zrejme je vám jasná povinnosť prevážať dieťa z pôrodnice v autosedačke. Pre novorodeniatka sú k dispozícii v podstate dva typy – vajíčko a vanička, ktorá má ale bezpečnostné pásy a predáva sa v kombinácii s kočiarom. Ani do jednej nedáte dieťatko v klasickej perinke. Vhodná je zavinovačka do autosedačky.

čítaj viac...viac...

06.10.2014

Októbrové MAMA a JA

Jana Fialová/ PR

Trinásty ročník fungovania skvelého časopisu pre mladé rodiny pomaly vrcholí. V októbrovom vydaní nájdete opäť množstvo skvelých tipov, overených informácií, rád a príbehov.

čítaj viac...viac...

06.10.2014

Nosenie detí v zime

Gabika Cabanová

Leto je už dávno za nami a všetci už začíname chystať zimnú výbavu pre seba aj naše deti. Pokiaľ svoje bábätko nosíte, možno práve riešite dilemu, či je vôbec možné v zimnom období v nosení pokračovať. Nebude mu zima? Ako ho treba obliecť a ako obliecť seba? Čo potrebujem dokúpiť?

čítaj viac...viac...

04.10.2014

Krst dieťaťa

Mária Kopčíková

O krst môžu požiadať rodičia, alebo len jeden z nich, prípadne aj starí rodičia dieťaťa. Je potrebné sa prihlásiť na farskom úrade, alebo u predstaviteľa cirkvi, v ktorej vierovyznaní má byť dieťa pokrstené. Každá cirkev má vlastné podmienky pre udelenie (vysluhovanie) krstu.

čítaj viac...viac...

02.10.2014

Nácvik na rolu matky

TakaKika

Nechcete byť zo svojho prvého potomka roztrasená ako detva? Je dobré mať možnosť cvičiť sa, kým dôjde k výmene ostrých nábojov. Ak vidíte dieťa prvýkrát na vlastné oči až v pôrodnici a je to vaše vlastné, čudujete sa, že vám rovnica pripravenej matky nevychádza?

čítaj viac...viac...

inzercia