ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

11.07.2016

Dojčenie na verejnosti

Mária Kohutiarová

Dojčenie nie je len niečo na doma. Práve naopak. Dáva šancu byť znovu spolu so svojimi priateľmi, na výletoch, túrach, spoločenských aktivitách. Je ale dojčenie na verejnosti v poriadku?

čítaj viac...viac...

10.07.2016

Materské mlieko z fľaše

Zuzitka

Keď mi môj pôrodník povedal „Aspoň do troch mesiacov vydržte“, nedúfala som, že sa to podarí. Zaťala som zuby. Nakoniec mi naša pediatrička odporúčala kojiť plne aspoň do piatich mesiacov, takže mám pred sebou splnenie ďalšieho cieľa.

čítaj viac...viac...

09.07.2016

Denník mamy dvojičiek: Jeden kus chýba!

Marča

Balkónové dvere majú bezpečnostnú poistku, ale pri dvojičkách vám nikto nič nepoistí „keby niečo“. Najvačšia zodpovednosť je vždy v rukách mamy, a preto mám právo aj na moju dobrú známu paniku: Chýba jeden kus?

čítaj viac...viac...

08.07.2016

Prečo neodsudzujem iné mamy

Lenka

Dotkla som sa ich ako rodičov. Tej časti ich rodičovského „ja“, ktorá sa cítila neschopná opýtať sa podobnú otázku v situácii, keď ich dieťa muselo podstúpiť nejaký lekársky zákrok, na ktoré nebolo pripravené.

čítaj viac...viac...

07.07.2016

Ako vysvetliť deťom, prečo nejesť sladkosti

Mária Kopčíková

Pokiaľ patríte medzi tie maminy, ktoré by sa cukru v jeho rafinovanej podobe veľmi radi vyhli v strave svojich detí, ale vaše deti už vyrastajú z plienok, čím ďalej tým viac vidia vo svojom okolí, že sladkosti iné deti či dospeláci hojne konzumujú, a vy máte problém im vysvetliť, že toto, či ono im jesť nedovolíte, ponúkame vám niekoľko inšpirácii od iných mamín.

čítaj viac...viac...

06.07.2016

Aký nosič vybrať na turistiku s malým dieťaťom?

Mária Kopčíková

Oproti krosnám má Manduca viac výhod. Tá najdôležitejšia je, že dieťa, ktoré spí, je dobre opreté o nosiaceho a neklimbá mu hlavička nabok, zvlášť ak ju má zafixovanú v kapucni.

čítaj viac...viac...

06.07.2016

Súťaž o Magnesium 300+ a Vademecum zdravej výživy

súťaž

Dôležitou látkou pre zdravie matky a správny vývin plodu je horčík (magnézium). Ženám sa za bežných okolností odporúča prijímať 320 mg horčíka denne, v tehotenstve sa spotreba tohto dôležitého minerálu zvyšuje o 10 – 15 %.

čítaj viac...viac...

05.07.2016

Nebabušte bábätká aj v lete

kika, mária/redakcia

Malé dieťa si ešte nevie regulovať telesnú teplotu a aj keď mu je teplo, ruky a nohy môže mať studené. Mnohé maminy sa vtedy zľaknú a začnú dieťatko viac obliekať. V takom prípade hrozí riziko prehriatia.

čítaj viac...viac...

04.07.2016

To, čo môžu dať deťom iba rodičia

Bruno Ferrero

Úlohou rodičov nie je utierať slzy detí, ale zabraňovať, aby sa tvorili, píše Bruno Ferrero v knihe Šťastní rodičia. Rodičom radí, ako získať doktorát z rodinnej lásky, ktorá urobí vaše deti šťastnými a spokojnými.

čítaj viac...viac...

03.07.2016

Ako umiestniť detskú postieľku

Mária Kopčíková

Je rozhodnutím každého rodiča, ako si zariadi spánok s dieťatkom. Čo sa však týka samotného umiestnenie detskej postieľky, dávame na zváženie a zamyslenie niekoľko skutočností, ktoré môžu dieťatko ovplyvňovať.

čítaj viac...viac...

inzercia