Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

inzercia

12.11.2014

Najlepší darček pre dieťa alebo Vianočná súťaž inak

redakcia

Rozmýšľate nad tým najlepším darčekom pre vaše dieťa?  Jeden overený TIP máme. 

čítaj viac...viac...

12.11.2014

Keď si dieťa cmúľa palec

Mária Kopčíková

Pre niekoho áno a radšej dieťaťu ponúkne cumeľ. Pre iného zas nie, pretože verí, že až dieťa bude potrebovať rúčku na niečo iné – na hru s hračkami, na uchopovanie predmetov, tak ju prestane cmúľať. Treba cmúľanie palca liečiť?

čítaj viac...viac...

11.11.2014

Dieťa/práca: je moje rozhodnutie správne?

PhDr. Anna Dvorská

Nebojte sa dieťa zveriť opatrovateľke z nejakej opatrovateľskej agentúry - sama som túto možnosť využila, keď som bola nútená nastúpiť do ambulancie, keď mal môj syn 8 mesiacov. A popritom môže žena aj naďalej svoje dieťa dojčiť. Svojho syna som dojčila 2 roky.

čítaj viac...viac...

10.11.2014

5 spôsobov, ako deťom povedať NIE inak

Annie

V určitom momente sa deti stávajú rezistentnými. NEpočúvajú, NEposlúchajú, NEsprávajú sa tak, ako by sme chceli. Akoby mali alergiu na NIE. Akoby sme ich otrávili tými zápormi. Akoby nasiakli všetkými NEgatívami. Čo sa s tým dá robiť? Ako s nimi rozprávať, aby počúvali?

čítaj viac...viac...

09.11.2014

Vaše bábo má 2 týždne

redakcia

Pri odchode z novorodeneckého odelenia ste dostali Zdravotný preukaz dieťatka, obsahujúci aj Očkovací preukaz, s ktorým budete navštevovať preventívne prehliadky v ambulancii pediatra. Kedy ísť prvý krát von? Čo sa deje s vašim telom?

čítaj viac...viac...

08.11.2014

Sopľavý do škôlky? No a čo?

Petra Polovková

K napísaniu tohto článku ma vyprovokovali články, ktoré na tému posielania sopľavých detí do škôlky majú výlučne zamietavý/negatívny postoj, teda opačný názor ako je ten môj. Rozhodla som sa preto prispieť touto výpoveďou a pomôcť mamičkám prehodnotiť, či to, čo robíme, je naozaj dobré.

čítaj viac...viac...

07.11.2014

Tvoríme s deťmi: Dáždnik s tancujúcimi kvapkami

Zuzana Špačková

Klope, klope dáždik, na farebný dáždnik... Kvapky nemusia klopkať len vonku, môžu zavítať aj k nám, keď si s deťmi vytvoríme papierový dáždnik. Nedá sa síce pod neho skryť, ale zábavu si užijete určite aj tak. A pekne doma v teplúčku.

čítaj viac...viac...

06.11.2014

Deti, študenti a dôchodcovia - ako cestovať vlakom zadarmo

kika/redakcia

Od 17. novembra 2014 budú môcť deti, študenti a dôchodcovia využiť bezplatnú prepravu vlakmi ŽSSK. Bezplatná preprava bude možná vo vozňoch 2. triedy v regionálnych aj diaľkových vlakoch, nie však napríklad v InterCity vlakoch. Vo vybraných kategóriách diaľkových vlakov bude bezplatné cestovanie viazané na konkrétny vlak, trasu, deň.

čítaj viac...viac...

05.11.2014

Sedemkrát "AKO" o dojčení

Mária Kopčíková

Ako rozbehnúť dojčenie, keď nemám dieťa pri sebe? Ako zistím, že mám dosť mlieka? Ako môžem dieťa nakŕmiť inak než z fľaše? Ako ...? Ako...??

čítaj viac...viac...

04.11.2014

Ako na prvé zúbky

MUDr. Eva Čáčová, stomatologička

Ako budú zúbky rásť, odkedy treba zúbky čistiť, akou technikou, akú pastu používať, kedy ísť prvýkrát k zubárovi, čo robiť, keď dieťa zjedlo tubu pasty, podávať deťom flouridové tabletky a čo so zubným kazom na mliečnych zúbkoch... Na otázky odpovedá MUDr. Eva Čačová, stomatologička.

čítaj viac...viac...

inzercia