inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

21.08.2015

Ach, keby spalo!

Mária Kohutiarová

Prvé 2-3 týždne "priemerné" dieťatko robí len dve veci: dojčí sa alebo spí. Do jedného mesiaca nevydržia byť hore viac, ako polhodinku: za ten čas ich teda treba prebaliť, možno prezliecť, pomojkať a zas spinkať.

čítaj viac...viac...

21.08.2015

Pesničky vhodné pre 4 - 5-ročné deti

Zuzana Špačková

Ľudský hlas sa vyvíja, tak isto ako svalová a nervová sústava. Hlasový rozsah detí sa vekom mení. Veková kategória 4 – 5-ročných škôlkarov zvládne zaspievať piesne v rozsahu tónov c1 – h1. Deti si tak pri speve nebudú prepínať hlasivky a nevzniknú im napríklad neželané hlasové uzlíky.

čítaj viac...viac...

20.08.2015

Ako môžete dieťatko podporiť pri prvých krokoch?

MikSa

Práve ste oslávili prvé narodeniny. Stavte sa, že medzi prvé otázky vašich priateľov, známych a iných gratulantov bude patriť: A už ste začali chodiť? Čo urobiť, aby prvým krokom dieťatka nestálo nič v ceste?

čítaj viac...viac...

20.08.2015

Zeleninový príkrm so žĺtkom (4)

Fotoblog Jany Babjak Veselskej

Niektorí odborníci na výživu uvádzajú, že by dieťa malo jesť 6x týždenne zeleninovo-mäsový príkrm a raz do týždňa zeleninový pokrm s uvareným vaječným žĺtkom - ako takýto zmiešaný príkrm urobiť, si ukážeme krok za krokom na tomto fotorecepte.

čítaj viac...viac...

18.08.2015

Súrodenecká žiarlivosť

Katie

Čakáte druhé bábo a máte obavy, či nebude starší súrodenec žiarliť? Ako ho pripraviť na príchod malého drobčeka do rodiny? Ako mu preukazovať aj naďalej lásku, aby sa necítilo odsunuté na vedľajšiu koľaj?

čítaj viac...viac...

17.08.2015

Vankúš na dojčenie

Mária Kopčíková

Vankúš na dojčenie je dobrou pomôckou nielen na samotné dojčenie. Je to taká multifunkčná pomôcka, ktorú oceníte v tehotenstve, pri hľadaní vhodnej polohy na spanie. Okrem dojčenia sa dá kojaci vankúš použiť aj pri polohovaní bábätka.

čítaj viac...viac...

16.08.2015

Diéta pri hnačke

Silvia

Je leto, čas dovoleniek (niekedy aj exotických), zmrzliny a niekedy nám tieto radosti spôsobia starosť v podobe črevných problémov. V exotických destináciách vám ako prevenciu rovno pri príchode delegát ponúkne "protihnačkovú" tabletku, my vám ponúkame tipy na diétu, ktorá vám alebo vašim detičkám v tomto prípade môže pomôcť.

čítaj viac...viac...

15.08.2015

Mramorová záložka do knižky

Zuzana Špačková

Záložku do knihy ste mali naposledy v ruke asi v 3. ročníku základnej školy a aj tú ste venovali svojej babičke. Nuž, tak je čas vytvoriť si nejakú aj pre seba. Použijete len to, čo už doma dávno máte.

čítaj viac...viac...

14.08.2015

Pesničky vhodné pre 3 - 4-ročné deti

Zuzana Špačková

Najmladšia veková kategória škôlkarov zvládne zaspievať piesne v rozsahu tónov d1 – a1. Tieto piesne sú vhodné pre najmladšiu vekovú skupinu, teda pre 3 - 4-ročné deti (piesne sú usporiadané podľa ročných období):

čítaj viac...viac...

13.08.2015

5 tipov, ako minimalizovať riziko pri záhradnom bazéne

Mária Kopčíková

V takýchto horúcich dňoch, kedy sa takmer nič iné nedá robiť, len sa šupnúť do vody, sú bazény vítanou komoditou. Pri ich používaní však buďte opatrní. Najmä zabezpečte, aby deti pri bazénoch nikdy neostali sami.

čítaj viac...viac...

inzercia