ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

10.05.2016

Žihľava dvojdomá /Urtica dioica

Silvia Bodláková

Pre niekoho obyčajná burina, pre deti pŕhliaci nepriateľ. Pre mňa úžasná surovina. Dnes Vám predstavím žihľavu a čo z nej vyčarovať na váš jedálenský stôl.

čítaj viac...viac...

09.05.2016

Naša spoločnosť nie je nastavená na deti

Kika Kováčiková

Kým na Slovensku sa stretli s názorom, že dieťa napríklad nepatrí do reštaurácie, v zahraničí mali pozitívnu skúsenosť, že sa dieťa tmolí čašníkom pri nohách, nikomu nevadí, neprekáža, naopak, teší sa pozornosti.

čítaj viac...viac...

09.05.2016

Nikdy nesklamú. Murphyho zákony a deti

Sjuzi

Viete, kedy je najlepšie dostať defekt na bicykli? S dieťaťom po boku, kilometre od civilizácie. A kedy zistíte, že vám auto nie a nie naštartovať? Keď sa deti ponáhľajú do škôlky. A čo sa stane, keď sa po dlhej dobe stretnete s kamarátkou v príjemnej reštaurácii a tá vám práve oznámi...

čítaj viac...viac...

08.05.2016

Chcem len stáť v kuchyni a umývať riad

Vivat Kofein

Prešla som si tým. Ako mnoho žien, manželiek, matiek… Ohováraním celého sveta za to, v čom som ako matka v spoločnosti menejcenná, dikriminovaná, čo všetko sa s deťmi nedá…

čítaj viac...viac...

08.05.2016

Nomen omen... alebo čo ste si vybrali, to máte

Mária Kohutiarová

O tom, že Dorota raz bude ťažko vychovávateľná, sme v návale emócií pri pomenovaní našej druhej dcéry nemali tušenia. Teraz to máme čierne na bielom, v každodennom prenose. A tak s nadhľadom prijímame úsmevné glosy našich známych, že naša Dora sa teda v živote nestratí. Nakoniec – trochu sme sa upokojili, keď sme zistili, že napriek minimálnemu výskytu jej mena sú aj ostatné Dorky – také isté.

čítaj viac...viac...

07.05.2016

Čo na tanier do jedného roku?

Mária Kohutiarová

Riešia to asi všetky mamy, ktorých drobček už má viac ako pol roka, ale ešte nie rok. Čo mu predložiť na tanier, aby to nebolo stále o tom istom? Asi nielen ja zúfalo hľadám, čo zmeniť a vylepšiť na tom, čo už jeme a môžeme. Tu je zopár rád a receptov.

čítaj viac...viac...

06.05.2016

Materské trampoty ako vyšité. Ilustrácie od srdca

Annie

Obrázky Line Severinsen, či už zachytávajú čary tehotenstva, o ktorých radšej nehovoríme alebo naše radosti a strasti zo života materského, sú vtipné, úprimné a hlavne s nadhľadom.

čítaj viac...viac...

05.05.2016

Problémy pri dojčení: Ragády

Dagmar Mozolová

Ragády, trhlinky na bradavke, nevznikajú, keď žena dojčí dlho, ale keď dojčí v nesprávnej polohe. Ragády bolia, čo je veľmi častou príčinou toho, že ženy dojčenie vzdajú. Preto je dôležité naučiť sa im predchádzať, teda dojčiť správne, a to už po narodení dieťatka!

čítaj viac...viac...

05.05.2016

Tvoríme s deťmi: Darčeková taška v tvare srdca

Zuzana Špačková

Taštičiek na darčeky je stále málo. Buď chýba správna veľkosť alebo motív alebo... Takže najlepšie je, keď si tašku na darček vyrobíme vlastnoručne. Trvá to len pár minút a zvládnu to aj deti.

čítaj viac...viac...

05.05.2016

Tieto prejavy naznačujú, že u dieťaťa sa môže prejaviť autizmus

Mária Kopčíková

Často sa rodičia ohlásia, že sa im na dieťatku niečo nepozdáva, ale obvykle prichádzajú s pomenovaným problémom – buď je to oneskorená reč, „neposlúchanie“ dieťaťa, „divná“ forma jeho hier. Aké prejavy dieťaťa môžu naznačovať súvislosť s poruchou autistického spektra?

čítaj viac...viac...

inzercia