Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

12.07.2014

...kúpim značkové oblečenie

Mária Kohutiarová

Ak sme posadnutí len značkami, je to už chorá predstava, ktorá presahuje parametre údajnej kvality. Dať ťažké peniaze každého polroka (deti rastú šialene rýchlo!) za nejakú „pravú“ fajku, krokodíla či iný originál „obrázok“?

čítaj viac...viac...

11.07.2014

Urobme si doma detskú výživu

Silvia Bodláková

Tiež sa vám už stalo, že ste zrazu mali doma viac ovocia ako ste boli schopní spotrebovať? Alebo zostalo trochu ovocia a už ste prejedení? U nás to bolo trochu inak. Niektoré ovocie mi deti nezjedia a tak som vymyslela niečo iné: výživu. Nektarinkovú s mrkvou, broskyňovú s banánom...

čítaj viac...viac...

10.07.2014

Pravidlá pri výbere detských topánok

Zuzana Špačková

Takmer tretina prváčikov už má nohy zdeformované v dôsledku nosenia nesprávnej obuvi. Problémom pri kúpe topánok je, že detské nohy majú zníženú citlivosť na bolesť a tlak, preto vám dieťa pri nákupe nepovie, či je topánka pohodlná. Ako teda topánky vyberať?

čítaj viac...viac...

09.07.2014

9 hier, ktoré pomôžu bábätku rozvíjať reč a jazyk

kika/redakcia

Chorvátska logopedička Martina Starčević Perica ako jeden z prvých tipov, ktoré majú pomôcť dieťatku rozvíjať jazyk a reč, odporúča vypnúť televízor. Podľa profesorky logopédie nič totiž nenahradí interakciu rodič - dieťa. Tu sú niektoré jej tipy na jednoduché hry.

čítaj viac...viac...

08.07.2014

Novorodenec nezje slona

Mária Kopčíková

Koľko je normálna „kŕmna dávka“ novorodenca? „Veď asi tak deci až dve? Veď toľko, ako sa zmestí do fľašky, nie?“ Žalúdok novorodeniatka je veľký asi ako čerešňa. Nalejete do čerešne deci tekutiny?

čítaj viac...viac...

07.07.2014

O materstve, hormónoch a divej svini.

eva

Zvládnem to niekedy aj ja? A mám to vôbec chcieť? Nebude pre ľudstvo lepšie, ak ja dieťa mať nebudem? A okrem iného, čo tie prachy, čo teraz chodia na účet, a potom už nebudú... Nebude mi za nimi moc ľúto?

čítaj viac...viac...

06.07.2014

Vitamín C – základné účinky a potreba v dojčenskom a detskom veku

Prof. Ján Buchanec

Hypovitaminóza vitamínu C sa môže u dojčaťa vyskytnúť častejšie v druhom polroku života. Dôležitými prvými znakmi hypovitaminózy vitamínu C môže byť nevysvetliteľná anémia (z krvácania a nedostatočného vstrebávania železa).

čítaj viac...viac...

05.07.2014

Keď idú prvé zúbky

Mgr. Petra Kuczmannova

Môže sa to začať nepokojnými nocami, mrzutosťou či plačom vášho dieťatka. Slintanie, obhrýzanie všetkých hračiek či päste v ústach, to všetko sú indície jedného z dôležitých medzníkov v živote každého rodiča. Dieťatku sa začínajú prerezávať zuby. Ako uľaviť od bolesti? A na čo dať pozor?

čítaj viac...viac...

04.07.2014

7 fotoreceptov: Ako uvariť prvé príkrmy pre deti

Fotoblog Jany Babjak Veselskej

Hoci to možno tak nevyzerá, zavádzanie inej ako mliečnej stravy do jedálnička dieťaťa nemusí byť hotová veda. Ako dôkaz poslúži náš seriál so 7 receptami. S obrázkovým návodom krok za krokom, veríme že vám náš fotoseriál túto novú bábätkovskú životnú etapu uľahčí.

čítaj viac...viac...

03.07.2014

Apartmánový dom Magura, Hotel Sitno

redakcia

Vyhrajte prázdninový pobyt na Donovaloch alebo vo Vyhniach. Zapojte sa do súťaže do 15. júla zodpovedaním krátkej súťažnej otázky. Losujume 16.júla.

čítaj viac...viac...

inzercia