Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

10.07.2015

Mama psíčkarka a bábätko-havino

Martina

Kedysi sme bývali najlepšie kamarátky. Až kým nás nerozdelili moje deti a jej psy. Ona ich kládla na tú istú úroveň, so všetkou vážnosťou ich porovnávala...

čítaj viac...viac...

10.07.2015

Tvoríme s deťmi: Žabka v plavkách

Zuzana Špačková

Už sa aj vám podarilo poškriabať CD-čko alebo DVD-čko a rozmýšľali ste, čo by sa tak dalo z toho vyrobiť? Nuž, taká žabka v plavkách z vlastnej kolekcie môže byť celkom vtipný darček alebo dekorácia napríklad do detskej izby. Vyskúšate?

čítaj viac...viac...

09.07.2015

Ženy na materskej hlúpnu

Takakika

Som na tej materskej. Nijako to neutajím. Hneď ma legitimujú. Vesmírni ľudia, talibanisti, hipisáci, ktokoľvek lepšie splynie s davom ako ja.

čítaj viac...viac...

08.07.2015

Riekanky a pesničky do vody

zozbierala Martina Kačániová

Kolo kolo mlynské, za štyri rinské, kolo sa nám polámalo a do vody popadalo, urobilo čľup.

čítaj viac...viac...

07.07.2015

Materstvo je prirodzené. Naozaj?

TakaKika

Tie prvé dni som sa nezmohla na nič. Len som naň civela ako Viktorka z Babičky Boženy Nemcovej. Emócií toľko, že by zabilo aj koňa. Usmievala som sa ako širokorozchodná železnica a z očí mi zároveň pršali krúpy.

čítaj viac...viac...

06.07.2015

Čo dávať piť malým deťom

Mária Kopčíková

Mlieko, vodu, šipkový čaj? Odkedy, v akom množstve? Granulované čaje alebo minerálky? Rodičia riešia mnoho otázok pri voľbe toho správneho nápoja pre svoje dieťa ...

čítaj viac...viac...

05.07.2015

S batoľaťom na turistiku

Mária Kopčíková

Letné mesiace sú ideálnym časom na to, aby sme preliezli nejaké kopce, zatúlali sa na sladké lesné plody do našich krásnych a voňavých lesov. S kočíkom sa nedostanete všade. Aké nosiče pre deti existujú? Ako vybrať ten správny nosič?

čítaj viac...viac...

04.07.2015

5 receptov na domácu zmrzlinu pre deti

kika/redakcia

Majú ju rady takmer všetky deti do bodky (česť výnimkám) a my, dospeláci, sa tiež nenecháme zahanbiť. Zmrzlina, mňam. A ešte raz mňam. Aj domáca môže byť mňam. Pozrite si zopár tipov na recepty zmrzlín, ktoré si môžete vyrobiť doma aj s deťmi.

čítaj viac...viac...

04.07.2015

Lieky na dovolenku pre dieťa

MUDr. Eva Gibalová

Chystáte sa na dovolenku s dieťaťom a neviete, aké lieky vziať so sebou? Než máte roztržito behať po byte a zháňať, čo ešte vziať, v kľude si sadnite a zadívajte sa na svoje dieťa. Prejdite ho pohľadom od „hlavy po päty“ a pouvažujte, čoho je všetko schopné a čo sa môže prihodiť.

čítaj viac...viac...

03.07.2015

Späť v práci - balzam na dušu ženy po materskej

Dada

Syndróm vyhorenia ako vyšitý, troška (?!) izolácie, namiešanej spolu s rutinou, nenaplnená potreba sebarealizácie, celý svet sa točil okolo nich... Si ich matka – tu ich máš, tak sa im venuj – a vo voľnom čase gazdinkuj (voľný čas: 21:30 – 22:30). A čo ja?, kričalo moje ego o pomoc...

čítaj viac...viac...

inzercia