Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

02.04.2014

Nová relácia pre deti na RTVS

redakcia

Trpaslíci. Od 5. apríla sa budú deťom každú sobotu a nedeľu ráno prihovárať na Jednotke a v pracovných dňoch v rámci Veľkého detského predstavenia na Dvojke. RTVSkový Trpasíci pripravili sedem televíznych minižánrov - kvíz, sitkom, helpline, talkšou, tanec, spev a rozprávka.

čítaj viac...viac...

02.04.2014

Strašiak menom SIDS

Mária Kopčíková

Syndróm náhleho úmrtia dojčiat je tiché úmrtie dieťaťa v spánku, ktoré má multifaktoriálny pôvod a kde príčina úmrtia nie je známa. Rizikovými faktormi pre rozvoj SID sú najčastejšie udávané fajčenie v rodine, nízky socioekomický status rodiny, spanie na brušku a vek dojčaťa. Prevencia je čiastočne možná použitím apnoe monitoru pre rizikové skupiny detí.

čítaj viac...viac...

01.04.2014

Mamičky-celebrity. Čo nám môžu závidieť?

Majka z Gurunu

Ostro sledované s každým pribratým kilom, pri nakupovaní výbavičky, cestou z pôrodnice, pri prvej vychádzke...nemenila by som ani za nič. Spakruky viem vymenovať minimálne sedem vecí, ktoré by celebritné matky mohli tým „obyčajným“ ozaj závidieť.

čítaj viac...viac...

31.03.2014

Vyhneme sa detským zapareninám?

PR

Každá matka, ktorá riešila zaparený zadoček svojho dieťaťa vie, ako to oboch potrápilo. Vieme teda, ako sa čo najlepšie a najšetrnejšie postarať o zadoček nášho bábätka?

čítaj viac...viac...

30.03.2014

Ako relaxujú ženy na materskej alebo ako relaxujem ja

Petronela Hercová

Po troch rokoch materskej, teda práce v nepretržitej prevádzke bez nároku na dovolenku, som sa zamyslela nad tým, ako relaxovať. Ideálny relax? Procedúra, ktorá ma uvedie do umelého spánku, kde by som mala úplne odstavený mozog (aby som nepremýšľala, ako sa majú deti, kde sú, čo robia a či sa im nič nestalo).

čítaj viac...viac...

29.03.2014

Fun, fun, tulipán ... :-)

Silvia Olšiaková

Jar môže byť aj u vás doma v kuchyni. Urobte si krásny a pritom jednoduchý obrázok s deťmi. Stačí vidlička, výkres a farby.

čítaj viac...viac...

28.03.2014

Dostať ho tak pod perinu!

Mária Kohutiarová

Najhoršie na tom je, že ten rapídny odpor nastáva práve v tomto bábätkovatom období. V čase, kedy – ako mi kládla a stále prízvukuje moja všeznalá mama – má byť dieťatko v teple ako vtáčatko v hniezde. Tie moje sa akurát tak hniezdia pri každom zaspávaní.

čítaj viac...viac...

27.03.2014

O tom, aký vplyv na dieťa môže mať mesiac.

Manuela Kačurová

Už pár dní pred splnom sa moje dobré dievčatko, ktoré sa vie samo obliecť, najesť, je ochotné ba priam dychtivé vyčistiť si zúbky, vymyslieť rôzne hry a aj sa samo zahrať, z ničoho nič postupne začne premieňať na mrzúta, ktorému sa nič nechce, nič nevie, nič mu nie je dosť dobré.

čítaj viac...viac...

26.03.2014

Dovoľme deťom byť deťmi

Lenka Tinková

Okolie nás tlačí do škatuľkovania. Pritom nám celý život všetci tvrdia, že každý človek je jedinečný. Asi najväčším kameňom úrazu mnohých dnešných mamičiek sú ich najbližší rodinní príslušníci. Každý má totiž iný pohľad na výchovu.

čítaj viac...viac...

26.03.2014

Ako vybrať stoličku na kŕmenie

Mária Kopčíková

Pri zavádzaní prvých príkrmov veľa rodičov rieši aj kúpu vhodnej stoličky na kŕmenie. Podľa akých kritérií ju vyberať? Plastovú, drevenú, polohovateľnú? aké bezpečnostné normy by stolička na kŕmenie mala spĺňať?

čítaj viac...viac...

inzercia