Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

07.08.2014

Čo obliecť dieťatku do škôlky

Mária Kopčíková

Za normálnych okolností sú deti väčšinu času v pohybe, často sa hrajú na koberci na dlážke, počas pobytu na školskom dvore zvyčajne pracujú v piesku, alebo sa hrajú na koníky na tráve – takže zelené kolienka budú zaručene.

čítaj viac...viac...

07.08.2014

Čo by ste mali vedieť o „zúbkovaní“ a ešte trosku viac

PR

Prerezávanie mliečnych zúbkov je dôležitou etapou vo vývoji dieťaťa. Niekedy sa zúbky prerežú bez výraznejších prejavov, niekedy naopak dokážu potrápiť nie len dieťatko, ktoré je vystavené nepríjemným pocitom, ale aj samotných rodičov. Každé dieťatko je jedinečné a má vlastný spôsob, akým si týmto životným obdobím prechádza. Čo všetko je vhodné vedieť o tejto etape vo vývoji malého človiečika a ako mu ju dokážeme čo najviac uľahčiť?

čítaj viac...viac...

06.08.2014

Ľahká papierová skladačka – jednoducho pes a mačka

Zuzana Špačková

Nuda? že deťom treba vymyslieť nejakú tvorivú aktivitu? Nech sa páči, chyťte papier, nožnice, farbičky a o chvíľu je tu pes a mačka. A môže začať veľká naháňačka!

čítaj viac...viac...

06.08.2014

Vyhrajte ročnú zásobu plienok a balíčky od Happy

redakcia

Priviedli ste počas posledných mesiacov v slovenskej pôrodnici na svet dieťatko? Podeľte sa o svoje skúsenosti. Vyplňte dotazník k svojej pôrodnici a vaše referencie budú súčasťou celoslovenského projektu www.sprievodca-porodnicami.sk

čítaj viac...viac...

05.08.2014

Predkožka naša každodenná

Mgr. Luba Lapšanská

Mamičky, ktorým sa narodil chlapček často riešia otázku: Čo s predkožkou? Preťahovať? Nepreťahovať? Nechať tak? Riešiť? Neriešiť? Chcela som pre mamy nájsť jednoduchú a jednotnú! odpoveď.

čítaj viac...viac...

04.08.2014

Ako sa mi posunuli hranice hygienických štandardov

Antimama

Priznávam, nie som matka posadnutá čistotou. Hlinu a piesok považujem za celkom dobrú náhradu desiatej, dieťaťu umývam ruky, len keď hrozí zapackanie notebooku a všetko to odobrujem budovaním imunity svojho potomka.

čítaj viac...viac...

03.08.2014

Deti vs. dobytok a dovolenky

Takakika

Spravidla nepoznáme ľudí, ktorí kravu majú, ani z počutia. Krava je totiž záväzok. Záväzkom nazývame aj vlastné deti, ale tie na rozdiel od dobytku, môžeme vláčiť všade so sebou, či už k moru alebo do Tatár, a užívať si dovolenku napriek ich existencii.

čítaj viac...viac...

02.08.2014

Mama a ja - augustové vydanie je tu!

redakcia Mama a ja

Milí priatelia, prázdniny sa prehupli do svojej druhej polovice, leto však nekončí! Príjemne letné je aj naše augustové MAMA a ja, ktoré v týchto dňoch nájdete v stánkoch! Čo vás v ňom čaká?

čítaj viac...viac...

01.08.2014

Villa Betula Resort***, Wellness Hotel Patince****

redakcia

Vyhrajte prázdninový pobyt na Liptove alebo v Patinciach. Zapojte sa do súťaže do 16. augusta zodpovedaním krátkej súťažnej otázky. Losujeme už 17. augusta.

čítaj viac...viac...

01.08.2014

Nechce sa mu rozviazať jazyk?

kika/redakcia

Pripomeňme si, že každé dieťa je iné. Aj vtedy, keď sa nám to naše bábätko ešte „nerozrozprávalo“... na rozdiel od susedovho, o dva dni mladšieho, ktoré už stihlo dobyť krajské kolo Hviezdoslavovho Kubína.

čítaj viac...viac...

inzercia