Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

13.11.2015

Viete, aké je najobľúbenejšie dievčenské meno na svete?

kika/redakcia

Čo má Slovensko spoločné s Talianskom, Mexikom, Estónskom, Čile a Ruskom? Vo všetkých vymenovaných krajinách vládne na prvom mieste v rebríčku popularity dievčenských mien to isté meno: Sofia.

čítaj viac...viac...

12.11.2015

23 otázok o mame: čo si o vás dieťa myslí?

Annie

Chcete vedieť, čo si o vás dieťa myslí? Zistíte to jednoducho, stačí mu položiť týchto 23 zaujímavých otázok. Samozrejme, nemusí to byť hneď a zaraz, dajte dieťaťu toľko času, koľko potrebuje. Možno vás niektoré odpovede prekvapia.

čítaj viac...viac...

11.11.2015

4 spôsoby, ako vás pediater môže podporiť v dojčení

Mária Kopčíková

Nie každá mama príde z pôrodnice „dobre rozdojčená“ a ak sa riešia nejaké problémy s dojčením, pediater môže maminu veľmi podporiť a upokojiť, alebo naopak veľmi zneistiť.

čítaj viac...viac...

10.11.2015

Nenechávajte spiace bábätko v autosedačke, hrozí mu udusenie

kika/redakcia

Zomrelo iba 11-týždňové bábätko, ktoré nechala spať na chodbe v autosedačke pracovníčka jaslí. Keď sa vrátila, našla dieťa celkom modré, bolo v bezvedomí. Privolaná záchranka ho odviezla do nemocnice, ale život mu už nezachránili.

čítaj viac...viac...

09.11.2015

Hanbím sa, že neľúbim svoje dieťa viacej

Sima

Čo len to bábätko potrebuje, veď všetko som mu už dala, tak čo teraz s ním... nemôžem si pomôcť, ale je to také nudné, stereotypné, príšerne otravné. Som z toho unavená.

čítaj viac...viac...

07.11.2015

Mlieko a mliečne výrobky vo výžive dieťaťa

MUDr. Katarína Babinská, PhD.

Kravské mlieko je do 1 roka nevhodné. Po prvom roku sa môže zaraďovať v menšom množstve, najmä ako súčasť jedál. Vo forme nápoja sa odporúča až po 2.-3. roku, dovtedy by dieťa malo piť umelé mlieko. Jogurty možno zaradiť sedem až osem-mesačnému dieťaťu.

čítaj viac...viac...

06.11.2015

Ako vyrobiť bublifuk

Silvia Bodláková

Zabudli sme kúpiť v obchode bublifuk a dcéra tak plakala, že mi neostávalo nič iné, len zavolať mame a opýtať sa jej, ako nám ho robila, keď sme boli malí. Tu je jej návod.

čítaj viac...viac...

05.11.2015

Objatie, ktoré zachránilo život

Annie

Kyrie bola zdravá a ďalej sa normálne rozvíjala, ale jej sestra Brielle mala problémy so srdcom a dýchaním. Stav začal byť kritický, keď mala tri týždne a nemohla normálne dýchať, ruky aj nohy jej modrali, tlkot srdca sa zrýchlil a vyzeralo to, že sa schyľuje k najhoršiemu, že to neprežije.

čítaj viac...viac...

05.11.2015

13 básničiek o vianočnom stromčeku

Zuzana Špačková

Svieť nám, stromček jagavý, už sme všetci zvedaví, čí je ten darček a čo je v ňom, cingi, lingi, cingi, lingi, bom. Svieť nám, vločka veselá, svet sa odel do biela, bláznivé vrabce škriepia sa s ním, čimčarara, čimčarara, čim.

čítaj viac...viac...

04.11.2015

9 aktivít pre bystré deti

Mária Kopčíková

Ako vychovať bystré dieťa? Koľko aktivít a akých aktivít potrebujeme na získanie bystrosti? Ako to s podporu rozvoja detí vidia odborníci a výskumníci? A na čo pri deťom nezabúdať?

čítaj viac...viac...

inzercia