Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

12.01.2015

Vitamín D, kedy a ako ho podávať

MUDr. Lucia Vanovčanová

Už od ukončeného druhého týždňa života dieťaťa predpisuje vitamín D vo forme kvapiek. Vieme, prečo je vitamín D dôležitý? Aké riziko hrozí, pokiaľ telo nemá dostatok vitamínu D? Prečo umelý vitamín D v kvapkách? Nestačí, že dieťa dojčím?

čítaj viac...viac...

12.01.2015

Chudneme do lyží

Takakika

Čo ako lajkovala zdravé fit recepty a ozlomkrky zdieľala raw vianočné pečivo, darmo teraz šúcha po bruchu ako po smartfóne, žeby sa to sadlo nejako prelialo niekam ďalej. Doprava, či doľava, hlavne mimo realitu. Pridala sa aj do podpornej skupiny „Chudneme do lyží.“

čítaj viac...viac...

10.01.2015

Strašidelné rozprávky

Isabelle Bouvier-Boileau

"Chcem, aby si mi prečítala rozprávku o zlej a strašidelnej ježibabe.“ Prečo sa deťom páčia práve rozprávky, v ktorých je plno všakovakých strašidiel, príšer a čarodejníc? Ako je možné, že ich chcú počúvať stále dokola a vždy ich fascinujú?

čítaj viac...viac...

09.01.2015

Ako si vyrobiť domácu plastelínu (+video)

Kika/redakcia

Poďte si s nami vyrobiť domácu plastelínu, takú, ktorá vonia, nelepí sa a vydrží aj 3 mesiace. Ekologická, ekonomická, to je jedno. Hlavne, že sa deti prebavia.

čítaj viac...viac...

08.01.2015

Prvé tri mesiace - 1. časť

Mgr. Art Anna Sedlackova, ArtD.,

Prvé tri mesiace majú v živote dieťaťa výnimočné postavenie. Je dobré, ak v tomto období čo najviac prispôsobíme rytmus a priebeh našich dní potrebám bábätka. Sledujme, ako prechádza z bdenia do spánku, z hladu do nasýtenia, z pokojného bdenia a záujmu k príliš veľkému rozrušeniu.

čítaj viac...viac...

07.01.2015

Ako budú vyzerať moje prsia, keď dodojčím?

Mária Kopčíková

Nedávno sa ma spýtala kamarátka, že aký mám názor na to, že v UK matky nechcú dojčiť, aby si vraj nepokazili prsia. A že či naozaj to dojčenie až tak zlikviduje prsia a stanú sa z nich kokršpanielie uši?

čítaj viac...viac...

07.01.2015

Krásne video: Aj malí chlapci vedia, že ženu neudrieš ani kvetinou

kika/redakcia

Chlapcov vo veku 7 - 11 rokov požiadali, aby udreli dievča. Aké boli ich reakcie? Pozrite si toto video, ktoré chce poukázať na problematiku násilia voči ženám.

čítaj viac...viac...

05.01.2015

Štúdia o stravovaní predĺžená – prosíme o Vašu podporu

Anketa

Milí rodičia, v novom roku si želáme pre naše detičky najmä zdravie. Je úžasné, že až z 80% máme šancu zdravie detí ovplyvniť, najmä správnou stravou.

čítaj viac...viac...

05.01.2015

Veľký horoskop pre bábätká na rok 2015

Takakika

Dobrá správa. Len čo prejde Saturn do znamenia Strelca, ukážu vám vaši malí kozorožci, akí sú tvrdohlaví a precitlivení. A vy sa budete tešiť, lebo viete, že len cez krízu môže Vaše bábätko duchovne rásť, tak ako my, rodičia.

čítaj viac...viac...

04.01.2015

Súťaž o 4 celodenné skipasy v hodnote 60 Eur

redakcia

Stačí sa na chvíľu ponoriť do spomienok na svoju poslednú lyžovačku. Pod ktorékoľvek lyžiarske stredisko z našej databázy, ktoré ste už niekedy "otestovali", napíšte pár riadkov o vašej osobnej skúsenosti.

čítaj viac...viac...

inzercia